Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türkçe rap

Valeron

Öne çıkan mesajlar

chrome said:

yeterince paylaşmanıza izin verdikten sonra isimlerinizi, ip numaralarınızı tespit edip bulunduğunuz şehri, ülkeyi, hatta galaksiyi komple banlasınlar. siz de rahatlayın biz de.

sebep ? siz rock metal pop jazz vs dinlediğiniz zaman biz herhangi bi yorumda bulunmuyoruz ama ? nitekim ben hertürlü müziği dinlerim severim ama türkçe rap'ın yeri çok ayrıdır çok severim burada da seven bilen insanlar varsa bilgilerini paylaşmalarında bi sakınca yok
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:

chrome said:

yeterince paylaşmanıza izin verdikten sonra isimlerinizi, ip numaralarınızı tespit edip bulunduğunuz şehri, ülkeyi, hatta galaksiyi komple banlasınlar. siz de rahatlayın biz de.

sebep ? siz rock metal pop jazz vs dinlediğiniz zaman biz herhangi bi yorumda bulunmuyoruz ama ? nitekim ben hertürlü müziği dinlerim severim ama türkçe rap'ın yeri çok ayrıdır çok severim burada da seven bilen insanlar varsa bilgilerini paylaşmalarında bi sakınca yok

bulunmuyosunuz?
sakamisin sen?
bizimkinin bi kulturu var sarkinin her tonunda baska bi his var
sarkinin
http://www.youtube.com/watch?v=HSiaJjqaFZE
ornek olarak burda zamani gercekten hissediyosun gecmis gelecek suan her zaman sarki sozleri ile de buna destek cikiyor

sizin sozleriniz sizin dedikleriniz dimi? 4x4 ritm ile sarki soylemekten bikmadiniz mi ? aranizda adam akilli kitap okuyan ingilizce konusan bile yok

farkimizi kisaca ortaya koymak gerekirse

siz sadece söz ile hislerinizi paylasiminizi gostermek istediginizi gosteriyorsunuz

bizler ise ortami yaratip hissetirip sozlerimiz ile de sekillenmis ortama his katiyoruz

yani biz sekste fransiz siz ise arapsiniz :)
Sosyal ağlarda paylaş

ki ben her muzik cesidine saygi duyan adam

eger karsima cikip tekerleme yapip sarki yapiyorum derse biri sarkiyi yaptigin dogru ama baska bir anlamda derim

ben kim miyim?

hayatinda gothic emo tiky her ne bok ariyosan ortamini yaratmis her muzik formuna burunmus
metal ile nefret kusan
adele ile aska baglanan
rock ile cosan
black ile ofkesini paylasan
jazz ile keyiflenen
bob marley ile kafa tutturen
duman ile isyanlasan

garip bir adamim

simdi size saygi duyuyoruz demek yerine biraz muzik nedir ogrenin

kömürü islesen de bi halt olmaz o yüzden önce bir demire sahip olun sonra islersiniz
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

Valeron said:

chrome said:

bulunmuyosunuz?
sakamisin sen?
bizimkinin bi kulturu var sarkinin her tonunda baska bi his var
sarkinin
http://www.youtube.com/watch?v=HSiaJjqaFZE
ornek olarak burda zamani gercekten hissediyosun gecmis gelecek suan her zaman sarki sozleri ile de buna destek cikiyor

sizin sozleriniz sizin dedikleriniz dimi? 4x4 ritm ile sarki soylemekten bikmadiniz mi ? aranizda adam akilli kitap okuyan ingilizce konusan bile yok

farkimizi kisaca ortaya koymak gerekirse

siz sadece söz ile hislerinizi paylasiminizi gostermek istediginizi gosteriyorsunuz

bizler ise ortami yaratip hissetirip sozlerimiz ile de sekillenmis ortama his katiyoruz

yani biz sekste fransiz siz ise arapsiniz :)

ben şahsen bulunmuyorum ayrıca yaptığın tespitler de bana göre doğru değil. rap'te 4 dk lık müziğe söz yazılıyor ve rap dinlerken ki sözlerin hiçbirini hiç bi türk müzikte göremedim o zevki alamadım. kişiden kişiye göre değişir.

bu topic'in amacı da müzik türlerini kıyaslamak değil,türkçe rap dinleyen merak eden insanların birbirlerine bişeyler aktarması. dolayısıyla bu tarz bi polemiğe hele forumda hiç giremiycem çok net.bi gün yüz yüze karşılaşırsak bunun sohbetini yapmayı gönülden isterim.ama yazarak bu tarz bi konuyu aktarmaya çalışacak kadar dinç değilim açıkcası : )

dolayısıyla dinlemeynlerden ricam bu thread'de yorumda bulunmamaları sadece bişeyleri geliştirmek öğrenmek ve paylaşmak amacı ile açtığım bi başlık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...