Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türkçe rap

Valeron

Öne çıkan mesajlar

marilyn mansondan iyi striptiz müziği oluyor lan öyle demeyin.

özet olarak leş olan tür değil türleri bok gibi işleyen insanlar. müzikal bokluğu yaratan bu insanlar rap dünyasında ne yazık ki daha çok.

ayrıca rap çok zor bir alan. neden? çünkü sürekli söz söylüyor insanlar. müziğe ölçü bırakmıyorsunuz. sürekli 32lik nota sıçıyor gibi söz mü olur abi. üstüne bi de küskük elektronik alt yapı koyuyorsunuz HOBAAA.

gel de dinle.

ritm zaten hep aynı. 1/4 de üç kelime söyleyince farklı da söylenmiyor. bütün rap şarkıların vokal kısımları mecburen aynı.

ya neyse hadi dinleyen dinlesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

marilyn mansondan iyi striptiz müziği oluyor lan öyle demeyin.

özet olarak leş olan tür değil türleri bok gibi işleyen insanlar. müzikal bokluğu yaratan bu insanlar rap dünyasında ne yazık ki daha çok.

ayrıca rap çok zor bir alan. neden? çünkü sürekli söz söylüyor insanlar. müziğe ölçü bırakmıyorsunuz. sürekli 32lik nota sıçıyor gibi söz mü olur abi. üstüne bi de küskük elektronik alt yapı koyuyorsunuz HOBAAA.

gel de dinle.

ritm zaten hep aynı. 1/4 de üç kelime söyleyince farklı da söylenmiyor. bütün rap şarkıların vokal kısımları mecburen aynı.

ya neyse hadi dinleyen dinlesin.

budur.

edit: sweet dreams der yatarim ben
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

hip-hop a da lafim yok

daha ritmik olaylari oldugu icin ne kadar genel ritm i yine 2x4 4x4 olsada icinde gerek nakarat bolumleri olsun gerek gecis bolumleri olsun bi tonlama degisimi oluyor dolayisi ile muzik adi altinda kabul edilebilir

hip-hop diye bi müzik türü yok yalnız. hip-hop kültürün adı graffiti,rap,break dance vs bunlar da alt dalları.
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

ben kim miyim?

hayatinda gothic emo tiky her ne bok ariyosan ortamini yaratmis her muzik formuna burunmus
metal ile nefret kusan
adele ile aska baglanan
rock ile cosan
black ile ofkesini paylasan
jazz ile keyiflenen
bob marley ile kafa tutturen
duman ile isyanlasan

garip bir adamim

ben böyle bir ofke paylaşan adam görmedim hakkaten, bir paylaştı öfkesini bir paylaştı offf, rahatlayınca birbirimize sarıldık.
Sosyal ağlarda paylaş

BlaCk said:

incdarkness said:

ben kim miyim?

hayatinda gothic emo tiky her ne bok ariyosan ortamini yaratmis her muzik formuna burunmus
metal ile nefret kusan
adele ile aska baglanan
rock ile cosan
black ile ofkesini paylasan
jazz ile keyiflenen
bob marley ile kafa tutturen
duman ile isyanlasan

garip bir adamim

ben böyle bir ofke paylaşan adam görmedim hakkaten, bir paylaştı öfkesini bir paylaştı offf, rahatlayınca birbirimize sarıldık.

titreyerek sdf

ha bu arada hiphop icin
mainly hip-hop has a particular beat and uses scratching and “breaks” (samples). They claim rapping over a soul or heavy metal track could never be hip-hop. In other words, these folks say all hip-hop is rap, but not all rap is hip-hop.

cis molasina kalkmistim uykuya devam
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

hip-hop a da lafim yok

daha ritmik olaylari oldugu icin ne kadar genel ritm i yine 2x4 4x4 olsada icinde gerek nakarat bolumleri olsun gerek gecis bolumleri olsun bi tonlama degisimi oluyor dolayisi ile muzik adi altinda kabul edilebilir

hip hop bir müzik dalı değil. adam bilmediği şeyi eleştiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun rap hip hop metal jazz ya da experimental olmasinda degil ozentilik olmasinda. Fason mal gibi siritmasinda. Yoksa cartel i hepimiz cok sevdik. Copy paste kafasiyla muzik yapilmasi igrenc. Bir de onu begenip benimseyen de cok trajik duruyor. Peugeot 206 reklami vardi hani hintli bir adam sahin tipli bir arabayi 206 gibi yapiyordu sonra geziyorlardi. Iste turkce rap o abi. Turkce popta o. Turkce metal de o.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

Sorun rap hip hop metal jazz ya da experimental olmasinda degil ozentilik olmasinda. Fason mal gibi siritmasinda. Yoksa cartel i hepimiz cok sevdik. Copy paste kafasiyla muzik yapilmasi igrenc. Bir de onu begenip benimseyen de cok trajik duruyor. Peugeot 206 reklami vardi hani hintli bir adam sahin tipli bir arabayi 206 gibi yapiyordu sonra geziyorlardi. Iste turkce rap o abi. Turkce popta o. Turkce metal de o.

bu türkçe rap'in sorunu değil senin de belirttiğin gibi. tartışılacak konu da bu başlık değil. türk müzik endüstrisinin fason kofti kof olduğu ayrı bir tartışma konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...