Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çok fazla sivrisinek var

mawiman

Öne çıkan mesajlar

insan çok akıllı varya

dün yine sivri sinek vardı. battaniyeyi kapattım kafama nefes alacak kadar açıklık bıraktım. tamam ısıramıyorlar ama battaniyenin altında deri nerde açıkta biliyolar. öyle olunca kafamın üstünde vızır vızır dolaşıyolar kulağımın dibinde.

bende battaniyenin altından indirdim eşofmanı açtım götümü. bi daha kafamın üstüne gelmediler götümün üstünde dolaştılar heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

yok püf noktası o işte giremiyor battaniyenin içine ama sensörler battaniyenin üstünden deriye en yakın noktayı seçip oraların üstünde gezmelerini sağlıyor. kafanın üstünde gezince vızıltıdan uyuyamıyosun. götüne yönlendirince götüm sesten rahatsız olmadığı için sorun ortadan kalkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

açmadımki battaniye var. doğada benzer zekaya sahip birde kargalar var. mesela cevizi asfalta atıyor üstünden araba geçsin diye bekliyor.

geçen gördüm bi karga koyunun üstüne binmiş. bildiğin koyunun üstünde duruyor koyunda farkında değil otluyor. çobana baktım oda şaşırmış görünyodu. neden biner karga koyunun üstüne?
Sosyal ağlarda paylaş

la fontaine de görmüş aynısını. iyi sallamış

Kartal süzülüp koyun sürüsüne dalmış. Bir koyunu kapıp havalanmış. Bu durumu gören karga, kartala özenmiş. “Bunu ben de yapabilirim.” diye düşünmüş. Kanatlarını açmış, pençelerini germiş. Kartal gibi süzülerek bir koyunun sırtına konmuş. Koyunu kaldırmak istemiş, başaramamış. Çabaladıkça pençeleri koyunun yünlerine dolanmış.Karga ayaklarını kurtarmak istemiş, fakat kurtaramamış. Durumu gören çoban, kargayı yakalamış, ama bırakmamış. Evine götürüp kafese koymuş. Çoluk çocuğa göstermiş.
Kartala özenen zavallı karga, hem özgürlüğünü yitirmiş hem de gülünecek duruma düşmüş.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

insan çok akıllı varya

dün yine sivri sinek vardı. battaniyeyi kapattım kafama nefes alacak kadar açıklık bıraktım. tamam ısıramıyorlar ama battaniyenin altında deri nerde açıkta biliyolar. öyle olunca kafamın üstünde vızır vızır dolaşıyolar kulağımın dibinde.

bende battaniyenin altından indirdim eşofmanı açtım götümü. bi daha kafamın üstüne gelmediler götümün üstünde dolaştılar heralde.

battaniyeyi kafama çekmiştim ben de ama nefessiz kalıp açmıştım sonra
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...