Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ev sahibi depozitomu vermiyor!

tambjk

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

yasalar kiracıdan yana fakat anlaşmaya anıra anıra karşı geldiysen de haklı çıkamazsın yani. standard kira sözleşmesinin üzerinde madde var, taraflar 30 gün öncesinde yazılı bir çekilde ihtar çekmelidir diye. sözlü olarak haber vermişsin, o ok demiş falan bunların hiçbir değeri yok.

Sonuçta bende onun sözüne güvenerek iş yapıp, karşılıklı anlaşarak evi boşaltmışım. Eğer sözlü olarak anlaşamamış ve ben çıkmış olsaydım ona göre gerekirse planlarımı değiştirip, o para yanmasın diye dairede kalırdım fln.

Kendisi benim sözleşme şartlarına uymadığımı ve sözlü anlaşmanın olmadığını iddia ederse, noter yada gerekli kurumlara başvurup onaylatmadı yada tasdiklettirmediği için, onun savları da geçersiz sayılmaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

deadwoll said:

Kendimi düşündüm bu arada da cidden şanslı adamım, ev sahibim arada yemeğe çağırıyor, ne istesem eve hop döşüyor; kirada 100 lira indirim yaptı, depozito almadı, üstüne emlakçıyı kafaladı komisyonun da yarısını ödedim. Emlakçı da her gördüğünde çay, kahve ısmarlıyor hatta. Aman nazar değmesin :>

Bi tanıştır birşey yap, ev arıyoruz depositolar, emlakçılar kütür kütür yamultuyor.

Abi İstanbul'da değilim ben artık. Küçük şehir <3
Sosyal ağlarda paylaş

SpiderS_DangeR said:

Bizim arkadaş ortaköyde 0 binaya çıktı kiraya, 2+1 ev, kira 1300 lira, depozito 3 kira. Eşya falan da yok yani evde kombi falan var sadece.

2 sene ortaköyde oturup asker dönüşü m.köyde bu problem yaşadığım eve geçmiştim:) nereden geçtim, geçmez olaydım.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

o kadarını bilmiyorum, onaylatılması mı gerekiyormuş normalde?

Sanırım. Onun bana icra takibinde bulunup alacaklarını tahsil etmek üzere hamle yapması gerekiyormuş sanırım. Yapmaması bir anlaşmanın işaretçisi olarak yorumlanabiliyormuş diye duydum. Fikriniz var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben çok deneyimli değilim fakat benim anladığım kadarı ile senin bu durumdan paranı kurtarmanın yolu kadının gözünü korkutmak. bunu fiziksel olarak yaparsın, yasal yollarla yaparsın, emlakcıya danışır onun aracılığı ile yaparsın VEYA avukatın varsa avukatına arat, kendini tanıtsın benim müvekkelimi böyle mağdur etmişsiniz şu tarihe kadar ödeme yapmazsanız... gibi bir şey desin. eğer kadın çekinip vermiyorsa zaten bence o parayı alamazsın demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Tam tersini düşünün kadının kardeşinin hesabına eft yapmış. Hukuken geçerlilik yok.

Kadın ya bana kiramı ödemedi zorla çıkardım bana atıyorum 10 ay kira borcu var derse ne olacak?

Cep telefonu ile hesap bilgilerini mesaj attı, mesaj duruyor. Kuzenim avukat, mesaj yeterli olur dedi.

Hakimlerde o kadar saf değildir, ortada görülen bir anlaşma ve ticaret var. 10 aydır neredeydin diye sorarlar adama :)
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

aquila said:

kontrat bitmeden cikmissin, depozito gg degil mi?

Değil taraflar anlaşırsa (ki bu durumda anlaşmışlar ve şahit de var) çıkabiliyor depozitosu yanmadan.

Abi bir de depozito vermeyin mümkün mertebe, depozito senet yapın her zaman için.

Kendimi düşündüm bu arada da cidden şanslı adamım, ev sahibim arada yemeğe çağırıyor, ne istesem eve hop döşüyor; kirada 100 lira indirim yaptı, depozito almadı, üstüne emlakçıyı kafaladı komisyonun da yarısını ödedim. Emlakçı da her gördüğünde çay, kahve ısmarlıyor hatta. Aman nazar değmesin :>

kizsan annemi gönderiyorum istetmeye.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

İhbar etmeden önce ihbar edeceğim de. O şekilde alabilirsin paranı muhtemelen.

İşin içine maliye girerse sen de suça ortak oluyorsun çünkü. Sana da ceza keserler sonra sdf

Bu arada o 1 yıllık sözleşme de biraz yalan dolan; nitekim sen parayı bankaya falan kira olarak yatırmıyorsun, muhtemelen pul bile yoktur üstünde.

Ben suça nasıl ortak oluyorum :) Maliyeye bildirim yükümlüğü ev sahibinde. Ben banka aracılığya doğru bir şekilde ödemeleri aksatmadan yapmışım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...