Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Monochroma - Türkiye'den çıkan bir yapım

bliksem

Öne çıkan mesajlar

ahahaha lol

reddit said:

Ezio1092 1 puan 20 gün önce

Oyunun yapım aşamasında manevi/maddi desteği nerelerden aldınız? En çok nere zorladı sizi oyunu yaparken?
kalıcı bağ

[–]buraktezateser 7 puan 20 gün önce

Manevi desteği çok fazla alamadık aslında. Pek güzel bir şey çıkarabileceğimize dair inancı olan fazla insan yoktu etrafta. Maddi desteği kendimizin koyduğu dışında, ailemizden ve tubitaktan aldık.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

e abi taklitçilik türkiye'ye özgü bir şey değil, uzakdoğu'da da var. Ama katılıyorum, indie yapım yapıyorsun, kickstarter'la finanse ediyorsun. Ticari kaygı ağır basmamalı, özgün bir fikir ortaya koymalıydılar.

Türkiye'ye özgü demedim ki, taklitçilikte çığır açıyoruz dediydim.

Her oyunda ticari kaygı ağır basabilir. Indie olsun, olmasın, etiktir. Ekmek parası. Ancak birebir çalarsan bazı insanlar, mesela ben, o oyunu satın almamayı tercih edebilirler. Üzerine forumda daşşak geçebilirler.

Öyle 100% özgün olmak şartı arıyor da değilim yanlış anlaşılmasın. En azından Monochroma gibi Dünyayı Kurtaran Adam tier esinlenmesinler pliz.

Of neydi bir animasyon vardı. Sahibi bir şekilde bu forumu bulup gelmişti. Ne olur öyle olsun, şu oyunun tasarımcısı falan gelsin bu threade.
Sosyal ağlarda paylaş

2.5 ay sonra cikacak oyunun nesi icin para toplandi ben onuda tam anlamadim..elektrik faturalarini odemek, azicikda PR yapmak icin herhalde..Gamescon bitti hani bir sonraki fuara falan gitsinler kapida flyer falan dagitsinlar ne bilim..

Beta access yok, Dev chat yok, cunku develop bitmis zaten..stretch goal zaten komedi.

(2x para toplanirsa 1 puzzle 1 area eklenicekmis..eh..sagol..bari minigame abi kardes arasi tavla eklesinler, ne bilim kardesin ruyasinda full renkli (bkz pyrovision-tf2) kosturdugu mario level eklesinler falan..daha once de dedim, o fundinge getir Okan Bayulgen disseslendirme yapsin 3 dilde...o olmazsa Levent Uzumcu yada Doga Rutkay falan ne bileyim...beles TR pazari PR da olur..)

#direnInnovasyon

Ama yok..bu fikirleri bile soyleyebilecegin onerebilecegin bir Dev Chat yok mesela..

E bunun Pre-order yada CE'den ne farki var ki?..cevap vereyim "fark yok".

Yani yapsinlar umarim daha fazla oyun da yaparlar, ileride daha(!) orijinal seyler cikartirlar...ama ben simdiden review notunu 6.5-7/10 olacagini yazayim buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...