Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sequo - Questline vol3

Sequo

Öne çıkan mesajlar

DynamicK said:

Bir şeyi iyi yapan birisi o iyi yaptığı şey üzerinden isim takıldığında ve yanındaki arkadaşları ona yaklaşamadığını gördüğünde de dışlanmış ve sınıf ayrımına uğramış hisseder. Psikolojisi de paralel olarak etkilenir.

Ki bu durum bazen daha kötüdür zira daha yalnız hissederler.

Ben sequo nun mesajları ve forumda takındığı tutumu destekliyorum gibi gözükmesin. Net söyleyim ben aynı durumda olsam öyle davranmazdım. Ha iyidir kötüdür demiyorum. Yorucu geliyor ve alışık olduğum bir şey değil.

Ama bilmem belki de yaşımdan dolayı veya ne bileyim son bir kaç senede guinness içe içe olgunlaştım mı nedir, çok basit geliyor yahu böyle şeyler. Kafa taktığınız şey aslında o kadar da büyüttüğünüz kadar yok yani.

Pekala baytık madem. Sequo rica ediyorum benzer şekilde mesaj atma artık. Questler de bitsin bu noktada.

İnan questleri bitiririm np ya lız yukarıda bir kac paragram bişey yazdım olurda bak yine diyorum akılları sıra saygısızlık yaparlarsa aşalamaya calışırlarsa yine bu son 1 aydaki sequonun tadına bakarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Ya şimdi kızlar kusura bakmayın neden kusura bakmayın diyorum anlatayım

Ben foruma ilk geldiğim gunden itibaren baya trollendim oyle işinize gelince sinşrden catlatalım bunu sonrra gelmeyince atın ya alala diye eyorlamak olmuyor.

Bana bu forum cok guzel ozellikler kazandırdı mesela sinirlenmek yerine karşındakinin sinirlenmesini sağlamak.

Ben bu foruma 1 qraba resmi koydum oda patinaj bolumune baba parası yediğimi soyleyen oldu, vale oldugumu soyleyen oldu hatta kurd bu dediniz aşalamaya calıştınız.

Ben bunları yaşadım kimse kusura bakmasın ne oldu ama şuanda döndu dolaştı size tepti bu davranışlar.

Kusura bakmayın siz size nasıl davranılmasını istiyorsanız yeni gelen adama oyle davranacaksınız kimse sizin babanızın usagı değil saygı göstermiyor yada gösteremiyorsanız karşınızdakide size göstermez.

Bence yaptığım herşeyi hakediyorsunuz altını çizyorum. Kimseye kin beslemedim hepiniz şyi niyetli insanlarsınız bunuda cok iyi biliyorum. Copry hariç.

Zaaaaaaa ahahahhahaha :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
bingildak said:

DynamicK said:

kopek boku yiyene 250 lira veriyorum diyorsa ve sen de bunu ciddiye alip vaktini ayiriyorsan bence asil senin mantalitende sorun var. kusura bakma yani.

forum bir şeyi okumak ne zamandır ciddiye alıp, vakit ayırmak oldu. güncelde görüyorum, basıyorum. 10 defadan 9'unda sinirlerim bozuluyor, kapatıyorum. neden sinirin bozuluyor dersende bir kişinin parası var diye diğer kişileri aşağılamasına imkan verilmesi ağırıma gidiyor. mevzu parası değil, tavır ve yaklaşım. eğer gerçekten insanlara yardım etmek (veya para dağıtmak) gibi bir amacı var ise bunu düzgün bir uslupla fevkalade şekilde yapar(challengelardan bahsetmiyorum, bunu gerçekleştiren kişinin davranışlarından bahsediyorum). "parasıyla değil mi lan köpekler" tavrı çok rahatsız edici, kalitesiz ve seviyesiz. insanlar prim veriyor olabilir, burada serbest bıraksanız prim yapacak başka bir sürü şey var. sırf prim yapıyor olması "ok" oluyorsa ne hoş.

paticik rererörörö diyor bazıları. ben 2002'den beri bu forumu takip ediyorum. ilk 2 yıl bir tek mesaj atmadım sadece okudum. benim bu kadar yıldır gördüğüm şey paticiğin kendi içinde bir çizgisinin, bir duruşunun olduğudur. bu kalitesizlik noktasında da böyledir, seviyesizlik noktasında da böyledir. paticik dediğin zaman troll'u de, fanatiği de, oyuncusu da, dinsizi de bir ayrışır.

bu ve bundan önceki benzeri başlıklar bu ayrışmaya uğramıyor. bu bildiğimiz; gündelik kalitesizlik, görgüsüzlük. sokakta, televizyon gördüğümüz cinsten.

ha ben bunu paticiğe yakıştıramıyorsam o dediğin gibi benim mantalitemdeki sorundur.

aslında düşüncen itibari ile seni rahatsız eden şeyi paticiğe yakıştıramaman gayet beğenimi kazanan bir şey.

mantalitende sorun var derken bunun nedeni olarak bakış açını kastetmiştim. merak etme aynı şeyleri de düşündüm ilk gelen şikayetleri okuduğumda. bu ve benzeri şeyler ilk kez olmuyor ve ileride de olacaktır.

bir kıvılcımla parlayan bir yapıda olmadım ben. içimizde bir zegna var onu da evde zor tutuyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Akito said:

DoGMeaT said:

Akito said:

O zaman bilip bilmeden "eheheh gel ben 25 lira vereyim" demicen.
25 lirana kiyamiyorsan cumlene katmayacan. Tanımadığın adama haysiyet öğretmeye çalışıp da haysiyetsiz konumuna dusmeyecen.

lan 25 liranın nesine kıyamıycam , nette tanımadıgın adama iban yollarken utanmıyorda kelime yaptıgında "madem parayı veriyorum sus diyince suscan" lafımı agırına gidiyor

karakter yapma bana 25 lira için iban yolluyorsun

sus bak hakkını kaybedecen kafamı attırıp,özrünü dile 25'i indir cebe.

IBAN yolla atim diyosun sahnede, perde arkasında yok Özür dilicen abi dicen falan

Bi git ya. Olay 2 5 lira değil polis müdahalesi başlattı her şeyi.

kardşe ibanını aldım

dediğim gibi,ben senin yalakalık ve karaktersizliğinden çok etkilendim böyle karaktersizlik ödülsüz boş yere olmasın diye bi 25 kpabiliyor gönlümden sana helal olsun dedim,ahanda ilk mesajımda yazıyor

ama ömleri atmaya başladıgında birden magdur onurlu anadolu genci oldun

tek şartım var dedim sana , aynı karaktersizlğe devam etcen,sus dendiğinde susacan,sana questim bu benim

hala beni yermeye calısıyorsun ama rezilsin,rezil kal.

daha cevap vermez özür dilersen ömden,yarın 30 lira hesabında

sekuoya calısmaya devam et ama,asıl büyük balık o ,bok questide kapandı diye üzülme,bnce yersen hala bi 250 patlatır sana.

gidim dizimi izleyim sinirlerimi hiç yıpratmayım daha

yarın 930da evden cıkmadan bakacam şartımı yerimi getirdin mi diye
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

DynamicK said:

Bir şeyi iyi yapan birisi o iyi yaptığı şey üzerinden isim takıldığında ve yanındaki arkadaşları ona yaklaşamadığını gördüğünde de dışlanmış ve sınıf ayrımına uğramış hisseder. Psikolojisi de paralel olarak etkilenir.

Ben sequo nun mesajları ve forumda takındığı tutumu destekliyorum gibi gözükmesin. Net söyleyim ben aynı durumda olsam öyle davranmazdım. Ha iyidir kötüdür demiyorum. Yorucu geliyor ve alışık olduğum bir şey değil.

Ama bilmem belki de yaşımdan dolayı veya ne bileyim son bir kaç senede guinness içe içe olgunlaştım mı nedir, çok basit geliyor yahu böyle şeyler. Kafa taktığınız şey aslında o kadar da büyüttüğünüz kadar yok yani.

Pekala baytık madem. Sequo rica ediyorum benzer şekilde mesaj atma artık. Questler de bitsin bu noktada.

İnan questleri bitiririm np ya lız yukarıda bir kac paragram bişey yazdım olurda bak yine diyorum akılları sıra saygısızlık yaparlarsa aşalamaya calışırlarsa yine bu son 1 aydaki sequonun tadına bakarlar.

Yani bi cezalandırma durumları var, bi içinde biriktirmişlik var. Sonuç pati'yi yozlaştırmaya yönelik kasıtlı yapılan seviyesiz ve aşağılayıcı içerikli postlar. Eh adam itiraf etti.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

Sizin görmediğiniz neler oluyor, kaç kişinin gerçek anlamda kıçını kurtardım vb anlatmayayım. :)

kendi dediğine göre forum kuralları direkt uygulanmıyor. gerektiğinde esniyor, insiyatif kullanılıyor.

peki.

alıntıdaki cümleyi okuyunca bir çok kişinin kıçını kendinden kurtarmış oluyorsun. kendi insiyatifinden, iradenden, o anki ruh halinden. sağ elin bana tıklamak üzereyken sol elinle tutup mücadele veriyorsun gibi bi anlam çıkıyor ortaya.

demekki neymiş kurallar uygulanabilir değilmiş. o zaman istediğinizde esnetip istemediğinzde uyguladığınız, üstüne de 'kıçınızı kurtarıyorum bak hadi iyisiniz' demek yerine uygulanabilir forum kuralları konmaya kafa yorulmalıymış.

forum yönetimini kendi ruh haline ve keyfine bıraktığında ortaya adminlerinin ortaokullu olduğu forumlar fln geliyor. kocaman adamsın muhtemelen çoğumuzdan büyüksün halbuki. ama bu yinede senin kurallardan bağımsız karar verme yetinin en iyisi olduğunu göstermez. sen de insansın sonuçta. hata yapıyorsun. bağlı olmadığın kuralların olmadıkça da yapmaya devam edeceksin ve sürekli az önce yaptığın gibi "biz de insanız hata yapıyoruz napalım" demeye devam edeceksin.

biraz sağduyu sadece. sokakta kamyon üzerinden makarna atsam sokakta birbirini ezecek, yaşlıları, kadınları falan şimdiden görür gibiyim. bu tablodan zevk alan bir manyak isem ve bunu zevk için yapıyorsam birisi beni geçekten durdurmalı. buradaki olayda resmen buna döndü. o delikanlı hakkaten yiyebilirmiyim nutellayı şöbiyeti diye girişmedi bana kalırsa. gerçekten paraya ihtiyacı olan ve o parayı kazanmak isteyen adamlar kalkışıyor artık bu işe. çünkü ciddi sağlık riski olan birşeydi. adam kalktı şimdi bok yiyin diyor. işte bu noktada müdahele olması lazım gibi. soruyorum birine birşey olsa buna zemin hazırladığın ve müdahele etmeyip fırsat tanıdığın için pişmanlık duymayacak mısın?
Sosyal ağlarda paylaş

BlaCk said:

Sequo said:

DynamicK said:

Yani bi cezalandırma durumları var, bi içinde biriktirmişlik var. Sonuç pati'yi yozlaştırmaya yönelik kasıtlı yapılan seviyesiz ve aşağılayıcı içerikli postlar. Eh adam itiraf etti.

ben garbageii patiden saymıyorum....yozdu garbagea hep zaten..

bu arbagein açılma nedeniyle ilgili yıllar önce konu vardı orda karakedi mi ne artık o zaman kimse admın ne yazmışssa üstümdeki etkisi geçmemiş hla asdasdsadas
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Ben foruma ilk geldiğim gunden itibaren baya trollendim oyle işinize gelince sinşrden catlatalım bunu sonrra gelmeyince atın ya alala diye eyorlamak olmuyor.

Bana bu forum cok guzel ozellikler kazandırdı mesela sinirlenmek yerine karşındakinin sinirlenmesini sağlamak.

Ben bu foruma 1 qraba resmi koydum oda patinaj bolumune baba parası yediğimi soyleyen oldu, vale oldugumu soyleyen oldu hatta kurd bu dediniz aşalamaya calıştınız.

Ben bunları yaşadım kimse kusura bakmasın ne oldu ama şuanda döndu dolaştı size tepti bu davranışlar.

Kusura bakmayın siz size nasıl davranılmasını istiyorsanız yeni gelen adama oyle davranacaksınız kimse sizin babanızın usagı değil saygı göstermiyor yada gösteremiyorsanız karşınızdakide size göstermez.

Bence yaptığım herşeyi hakediyorsunuz altını çizyorum. Kimseye kin beslemedim hepiniz şyi niyetli insanlarsınız bunuda cok iyi biliyorum. Copry hariç.

o patinaj bolumundeki konuyu hatirliyorum ben ya, usenmeyip bulan olursa sequodaki hizli degisim cok acaip cidden. adam aninda evrildi hayatta kalmak icin.
Sosyal ağlarda paylaş

aha buldum hatta

http://forum.paticik.com/read.php?2,41260,41264#msg-41264

karakedi said:

orası yörüngenin en dış noktası.

sitenin diger bölümlerinin kaldıramayacagı ama bazı üyelerimizce bir şekilde eğlencelik bulunan konuların oraya atılması gerek, veya "yanlışlıkla" diger forum bölümlerimize atılan bu tür konu başlıkların oraya gönderilmesi gerek. tabi atılan konularada dikkat edilmeli çünkü oranın bi adım ötesi yörünge dışı.

herkes birbirini anladı ise sorun yok sanırım.[hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

O ilk foto koyduğun mesajı atsana bi.Hikaye nasıl başlamış bi öğrenelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

forgiver said:

biz trollemesini çok iyi biliriz sen hiç merak etme

ahah adam beni trollemeyin diyor
quest yapsan ne yazar

Olm o zaman sequo şöyle böyle diye şikayet etmeyeceksiniz:)

şöylesin böylesin forumdaki mesajlarınla
zengin olup paticikte zaman geçirmeyi sevdiğin için seni yargılayacak değilim
foruma değilşiklik getirdin sonuçta
xunn'u köpeein yapman gayet başarılıydı mesela

düzgün questlerde de bir şey yok ama
nutella+şöbiyet gibi insan sağlığına zararlı şeylerle saçmalama yeter
Sosyal ağlarda paylaş

blindsnake said:

Sequo said:

O ilk foto koyduğun mesajı atsana bi.Hikaye nasıl başlamış bi öğrenelim.

İpaddeyim ilk mesajlarima bakabilirsim cok surmez bulman
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

ben garbageii patiden saymıyorum....yozdu garbagea hep zaten..

bu arbagein açılma nedeniyle ilgili yıllar önce konu vardı orda karakedi mi ne artık o zaman kimse admın ne yazmışssa üstümdeki etkisi geçmemiş hla asdasdsadas

Garbage'ı patiden saymamak bi bakıma doğru fakat en hareketli bölümün garbage olduğuda bi gerçek şöyle konular neticesinde. Vizyon bölümüne, müzik bölümüne falan bakıyorum günler önce yazılmış konular duruyor üst taraflarda, garbage deli gibi aktif falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...