Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allahsızlığı yayma kürsüsü çalışıyor...

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

sostizm said:

kthxbye said:

sostizm said:

kthxbye said:

ne alaka ? geninde olması bu inanma güdüsünün allah olmadığını mı kanıtlıyor ? yaratan,tanrı,allah artık sizin zihninizde neyse, o koymuş olamaz mı bunu. Argümanlarınıza bitiyorum.

Her din farklı şeyler söylüyor, her mezhep bile farklı farklı şeyler söylüyor. Özünde hepsi bir yalanı ise TAMAMEN tutarsız.

Şimdi bir an için tum bu dinlerden BİRİNİN doğru olduğunu düşünelim. Bu da en iyi ihtimalle insanlığın %80'inin yanlış/yalan inanışlara yöneldiğini ve yalana taptığını gösteriyor. Bu durumda o gerçeğe denk gelmiş dine gelmiş olmayı ummak yerine alayını reddetmek en rasyonel yaklaşım olmaz mı?

(Sanırım ölünce bulutların üzerinde manitu ile ata binilecek olan din doğru söylüyor, benden söylemesi. Eğer tek inanışa paramı basacak olsam bunu seçerdim)

4 kitaplı dine inanların sayısı % kaç bilmiyorumda büyük ihtimalle baya büyüktür. Mesala islam inancında her dini kabul ediyorsun 4 üde doğru ama zamanla insanların müdahaleleri(değiştirmeleri) ve sapkınları yüzünden yenileri yollanmış. Ancak bazıları yeni dini kabul etmemiş. Yani bu yahudilikten hıristiyanlığa geçmeyenlerde de olan birşey.

Tamam işte ayni şeyi söylüyorsun. 4 kitaplı din dediğin bildiğin bambaşka inanç ve yaşam sistemleri. Şimdi bir kısmı tanrının çocuğu olduğuna inanıyor, bir kısmı domuz yemenin yasak olduğunu ve bu yasağın tanrı emri olduğuna inanıyor, bazıları 4 eşli olabiliyor bazıları ise boşanmanın yasak olduğuna inanıyor..... sayfalarca uzatabilirim. Haydi diyelim ki KESİN BU TEK TANRILI DİNLERDEN biri doğru söylüyor.

E? gene benim dediğime geldin... Hangine sorsan kendi inandığının doğru olduğunu söyleyecek, en iyi ihtimalle insanların %60'ı yalan yanlış şeylere tapıyor.

Birini seçelim ona tapalım bakalım ya tutarsa?

Doğru mu?

bu hesap sadece su an yasayan insanlar icin.
Y-chromosomal Adam 237000 yil ile 581000 yil oncesi arasinda yasamis. o zamanlardan bu zamana yasayan herkes icin dusunursek ki herkes kafasina gore atese, aya, ota boka zeusa falan tapmis. dogrusunu tutturan baya azdir heralde. cehennem baya baya kalabalik olmali
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de son birşey eklemek istiyorum, hani gelip böyle bitaraflarını yırtan arapların(gene hepsine demiyorum da) resimlerini falan koyuyorsunuz da kafanız da keşke bu ilkel, tembel ve dini adına çok fazla yanlış yapan (saçma nedenlerle haksız yere can almak mesala bunun bahanesi yoktur gelipte sana göre yanlış demeyin) insanları müslüman imajı olarak edinmeseniz. Bu avrupalıların ya da bir çok ülkenin türkleri sarıklı barbar insanlıktan nasibini almamış abazlar olarak görmesi gibi birşey. Sen ben türk vatandaşıyız bizi de koyduğun ressimlerdekine yakın görüyorlar dinden ayrı olarak medeniyet olarak. Daha istanbulu, ankarayı, izmiri veya şuan doğuda bile bir çok modern ve güzel şehri görmiyen internette ya da online oyunda tanıştığın bir kişiye ben türküm demekte çekiniyorsun niye ? Ön yargı.
Sosyal ağlarda paylaş

O bağıran adamlar da ayda bağırmıyor, bağıramazlar da zaten. Bazılarının kafasındaki Türkiye o bağıran adamların da bulunduğu bir yer, şu an öyle olmaması tam o noktaya varmamamızdan, gerçek İslamdan değil. Ama emin adımlarla ilerliyoruz. Hüloğğğ dan HIAAAAA ya geçiş çok zor değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

onyargi degil, genelleme. ki genellemelerin de GENELDE bi nedeni oluyor.

işte o neden güncel olarak var olmayabilir ya da kısmi olarak olabilir. Yurt dışına giden dar gelirli ve malesef kendini fazla yetiştirememiş insanları gözlemlemeleri sonucu olabilir mesala. Ama onları görüp (türkiyenin tamamını görmeden) demekki türkiye böyle diye önyargıyla yaklaşıyorlar. Genelleme ve önyargı diyelim ikiside var.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

O bağıran adamlar da ayda bağırmıyor, bağıramazlar da zaten. Bazılarının kafasındaki Türkiye o bağıran adamların da bulunduğu bir yer, şu an öyle olmaması tam o noktaya varmamamızdan, gerçek İslamdan değil. Ama emin adımlarla ilerliyoruz. Hüloğğğ dan HIAAAAA ya geçiş çok zor değil.

iyi de abi bu islam öö kaka demek değil. Milyonlarca insan vardır ki yönetimle din ayrı olsun der. Rahatsız olduğunuz konular sonucunda genelleme yapıp bu durumlar islamın suçu demek yanlış işte. Ki bu din doğru yaşansa bir felsefe olarak görülse inanın bana çok güzel bir din.
Sosyal ağlarda paylaş

avrupadan saf,ici baris ve mutluluk dolu bir kiz arkadasin ben gelip otostopla turkiyeyi gezicem dediginde sen manyak misin otur oturdugun yerde dersin.
neden? BIZ BARBAR DEGILIZ, GENELLEMELERE INANMA GEZ DOLAS GONLUNCE dersen kiza tecavuz edip oldururler de ondan.

pippa baccaya da oyle demisti heralde elit turk arkadaslari.
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

quixef said:

iyi de abi bu islam öö kaka demek değil. Milyonlarca insan vardır ki yönetimle din ayrı olsun der. Rahatsız olduğunuz konular sonucunda genelleme yapıp bu durumlar islamın suçu demek yanlış işte. Ki bu din doğru yaşansa bir felsefe olarak görülse inanın bana çok güzel bir din.

İslam tü kaka demiyorum. Ama günlük hayatı düzenlemeye girişme iddiasındaki tüm inanç sistemleri ile aynı sorunu yaşıyor. Başlangıcındaki duruma göre oluşturulmuş, o dönemdeki halkın ihtiyaçlarına cevap veren bazı kurallar da bütünün bir parçası haline gelmiş ve bu kanun değil din olduğundan bugün de bunların uygulanılması zorunlu görülüyor. Böyle gereklilikler taşıyan tüm inanç sistemlerinde bunlara uygun yaşayan insanların yaşam kalitesi ve tarzı genelde o dinlerin indirildikleri vakitteki yaşam kalitesi ve tarzına yakınsıyor. Buna da kimsenin yapabileceği bir şey yok. Dinin özünü alalım, spesifik kuralları mühim değil diyebilecek bir babayiğit çıkamayacağına göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

avrupadan saf,ici baris ve mutluluk dolu bir kiz arkadasin ben gelip otostopla turkiyeyi gezicem dediginde sen manyak misin otur oturdugun yerde dersin.
neden? BIZ BARBAR DEGILIZ, GENELLEMELERE INANMA GEZ DOLAS GONLUNCE dersen kiza tecavuz edip oldururler de ondan.

pippa baccaya da oyle demisti heralde elit turk arkadaslari.

ee tamam benim anlatmak istediğimi yalanlamıyor ki bu dediğin, türkiyede yaşıyan insaların %50 si bile böyle bir tehtit oluşturuyor olsa genede TÜM TÜRKLER TEHLİKELİDİR HİÇ BİR İNSANİ İLETİŞEME GİRMEYE DEĞMEZ mi denmeli ? Ben de olsam kız arkadaşımı değil türkiyede hiç bir ülkede otostop çekerek yapıcağı bir geziye yollamam.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

misyoner gibi gelip islam anlatan adam, neden bizim tersini yapmamiza tepki gosteriyor.

çünkü ben gelip dine ve/veya yaratıcıya inanmayanla dalga geçmiyorum, doğrusu benim inandığım dindir demiyorum. Misyonerliğini de yapma amacım olsa heralde burası son adresim olurdu hani dünyada 200-300 kişi kalmış müslüman olmayan dur patiyide yapayım derdim asdf
Sosyal ağlarda paylaş

e tamam, boyle insanlar var. eli sopali allahuekber diye bagirip hedef gosterilene din adina saldiranlar da var. neyini kabul etmiyosun ki?
yanlis yonlendirilmis falan da degiller. kitapta din adina oldur diyor, baslarina gecen tipler de din adina saldirin diyor.

sen bile burda dalga gecemezsiniz diyosun mesela, o adam da aynisini diyor, karikatur gorunce deliriyo, allah yok diyeni gorunce cildiriyo, birisi de gazi verince aliyo eline palayi, silahi. kosuyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

e tamam, boyle insanlar var. eli sopali allahuekber diye bagirip hedef gosterilene din adina saldiranlar da var. neyini kabul etmiyosun ki?
yanlis yonlendirilmis falan da degiller. kitapta din adina oldur diyor, baslarina gecen tipler de din adina saldirin diyor.

sen bile burda dalga gecemezsiniz diyosun mesela, o adam da aynisini diyor, karikatur gorunce deliriyo, allah yok diyeni gorunce cildiriyo, birisi de gazi verince aliyo eline palayi, silahi. kosuyo.

ilk paragraf: öldürmenin haklı olduğu belirli durumlar var ki bunlar gerçekten zaruri durumlar istediğiniz ayeti koyun açıklayabilirim ki şunuda hatırlatıyım ayetten ziyade surenin tamamını okumak gerekir hani kıvırma lan gibi bir düşünce olursa kafanızda.

2. paragraf: Ben dalga geçemezsin diyorum çünkü dalga geçemeyiceğin şeyler vardır, insanların değerleriyle önem verdiği şeylerle dalga geçemezsin bu benim dinim olur başkasının dini olur ya da din dışında başka değerler olur. Çok sevdiğin saydığın bir ailebireyinle dalga geçilmesi durumu olur, olur da olur.

O elinde sopa, pala bilmemneyle dolaşanlarında dinle bir alakası yok direk AKP nasıl dini suistima ederek insanların beynini yıkıyorsa o AKP lilerde din uğruna sopa vbz şeylerle sokağa haklı olarak çıktığını sanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında hıristiyanlığın geçersiz olma nedeni işte tayyip ve tayyip gibiler yüzünden oldu. Bu corruption devam edicek biyere kadar kendini sakınanlar sakıncak ama işler b.ka sardığında bir din daha gönderilmiyecek. Çünkü 4 büyük kitaptan sonuncusunda ve ilk defa kesinlikle başka bir din gönderilmiyeceği yazıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dalga geçen geçer sanane ki

inandığın şeyden şüphe duymayan insan dalga geçilmesinden de rahatsız olmaz kendi bilir der geçer

sizin şüpheniz var ki dalga geçildiğinde dine aykırı olduğunu düşündüğünüzkeyfi şeyler yapıldığında ulan ben ahmak mıyım da inanıyorum düşüncesi sarıyor

madem kendinden eminsin he de geç, neden kompleks?
Sosyal ağlarda paylaş

Herneyse ben bu dalga geçemezsiniz muhabbetini yaparken üstünüze işte ordu yollıycam seri katil yolluycam o yüzden dalga geçemezsiniz diye demiyorum tabiki, sen kendine yakıştırıyorsan dalga geçmeye devam et dostum. Ya senin hayatta hiç değer verdiğin konu/düşünce yok ya da değer verdiğini sanıyorsun sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...