Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allahsızlığı yayma kürsüsü çalışıyor...

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Norak said:

Viktor said:

organize din denen olgu ile

ama şimdi kabul etmek lazım iyi yemişler milleti binlerce sene, c/p hepsi birbirinin üstüne resmen. Biraz okuyup araştıran herkes bulabilir.

mesela benim verdiğim link var geçen sayfalarda, isadan bilmemkaçyüzyıl öncesinde Adama & Evah var o dinde, ruhların geçtiği köprü falan var direk ismini bile değiştirmeden almışlar malum dinler bunları sdfdfs musa desen mısırın binlerce yıllık ölüler kitabını c/p yapmış adam resmen 10 emir falan burdan aynen, isa desen binlerce yıllık pagandan gelen şeyleri çıkarsan dinde bişi kalmıyor nerdeyse.
aslında bir başka açıdan bakınca hep aynı olması doğal olması gerekmez mi? sonuçta Allah 1 :D

bide hz.muhammed den öncede oruç tutma,namaz kılma veya abdest varmış.cidden araştırınca hepsi bir birinin c/p si ama eğer Allah varsa olması gereken bu değil mi :P
Sosyal ağlarda paylaş

ne gibi ? batan kısımları ilgili merchilere şikayet et. Kimse kimseyi kısıtlamıyor kısıtlıyamaz. Kısıtlıyanlar yanlış yapıyorsa cezasını çeksin. Çocuk gibisiniz, dini kendi saçma mantığınıza göre medeni bulmayıp medeniyetten uzak haraket ediyorsunuz. Hiç birşeye saygınız yok en başta da kendinize. bence bu kıskançlık insanların %90-95 i bir dine (sadece 4 kitabın dini değil) inanırken siz dümeni olmayan bir yelkenli gibi sağa sola savruluyorsunuz sonra da hırçın bebe rp si yapıyorsunuz.

Ciddiye alıp cevap yazdığıma da yanmıyor değilim :)
Sosyal ağlarda paylaş

birde ben insanların %90 ı inanıyor lafına inanmıyorum.sadece inanmak yeterlimi ki? hayatım boyunca tüm kötülükleri yapayım,insanları soyayım sadece bayramlarda ve cuma günleri müslümanlığımı yapayım.bu mudur yani müslümanlık?

eğer bu değilse o zaman %90 felan inanan yok.sadece inanıyorum diyince inanıyormusun.Allah tamam sen inanıyorsun diyip bunu cennetlik mi yapıyor :S

sen tüm kötülükleri yap,kızlarının başını zorla kapa ama git bira içen adama tak amk.ne biçim iş lan bu
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

birde ben insanların %90 ı inanıyor lafına inanmıyorum.sadece inanmak yeterlimi ki? hayatım boyunca tüm kötülükleri yapayım,insanları soyayım sadece bayramlarda ve cuma günleri müslümanlığımı yapayım.bu mudur yani müslümanlık?

eğer bu değilse o zaman %90 felan inanan yok.sadece inanıyorum diyince inanıyormusun.Allah tamam sen inanıyorsun diyip bunu cennetlik mi yapıyor :S

inanmakla dinin gerekliliklerini yerine getirmek aynı şeyler mi ? gerçekten mantıklı bir bağdaştırma bile yapamıyorsunuz sonra DİN ÇOK RÖRÖRÖ geçiniz...........
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

yooo ben din çok reçreöre demedim gayet ciddi sordum ve evet yapamıyorum?

yani inanmak dinin gerekliliklerini getirmek anlamına gelmiyor mu? madem getirmeyecen niye inanıyorsun sadece korktuğundan mı?

yo neden kortuğundan olsun, içinde ve mantığında zamanla kurguluyorsun bir yaratan olmalı diye. Çoğu insanın genlerinde vardır bu inanma ve yaradana sığınma güdüsü. Nasıl ki 1 haftalık ördek yüzmeyi biliyorsa, ya da yavruları olan anne kedi onların plesantalarını yiyip göbek bağlarını dişlerinle kesiyorsa.

Bu inanma güdüsünü zamanla bastırabilirsin ama eninde sonun da ağır basıcaktır. Kendinizi kandırıyorsunuz yani çoğunlukta. (sana demiyorum esnaf)
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

Çocuk gibisiniz, dini kendi saçma mantığınıza göre medeni bulmayıp medeniyetten uzak haraket ediyorsunuz. Hiç birşeye saygınız yok en başta da kendinize. bence bu kıskançlık insanların %90-95 i bir dine (sadece 4 kitabın dini değil) inanırken siz dümeni olmayan bir yelkenli gibi sağa sola savruluyorsunuz sonra da hırçın bebe rp si yapıyorsunuz.

http://img94.imageshack.us/img94/5697/hahhahh.png
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

Esnaf said:

yooo ben din çok reçreöre demedim gayet ciddi sordum ve evet yapamıyorum?

yani inanmak dinin gerekliliklerini getirmek anlamına gelmiyor mu? madem getirmeyecen niye inanıyorsun sadece korktuğundan mı?

yo neden kortuğundan olsun, içinde ve mantığında zamanla kurguluyorsun bir yaratan olmalı diye. Çoğu insanın genlerinde vardır bu inanma ve yaradana sığınma güdüsü. Nasıl ki 1 haftalık ördek yüzmeyi biliyorsa, ya da yavruları olan anne kedi onların plesantalarını yiyip göbek bağlarını dişlerinle kesiyorsa.

Bu inanma güdüsünü zamanla bastırabilirsin ama eninde sonun da ağır basıcaktır. Kendinizi kandırıyorsunuz yani çoğunlukta. (sana demiyorum esnaf)

gulerken burnumdan sumuk fiskirdi
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

profil fotoğrafın güzelmiş panpa, makaraya devam.

senin nasıl aklına mantığına yatıyorsa ve inanıyorsan ben de aynı şekilde inanmıyorum işte bunu anlamanın neresi zor?

sen bana özenti diyorsan ben de sana koyun diyorum etrafındaki herkes inanıyor diye inanıyorsundur kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

@aluriel ben en başından beri bir kere bile inanmalımısın ya da doğru din budur gibi birşey mi söyledim ? İnanmıyabilirsin beni ilgilendirmez ama gelip saygısızlık yapamazsın. Müslümanları, islamiyeti genelleyip benim için değerli olan kavramlarla dalga geçemezsin. Nasıl ki ben seninle dalga geçmiyorsam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
kthxbye said:

vallahi dostum benimde ateist arkadaşlarım oldu ama bunların içinden babasını annesini kaybedenler olduğunda bir sığınma güdüsüyle allah lafını bir çok kez dile getirdiklerini duydum. Başınıza umarım çaresizlik hissedebileceğiniz bir durum gelmez.

Peki Hindi olmaya karar verirsen ne diyeceksin?
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

@aluriel ben en başından beri bir kere bile inanmalımısın ya da doğru din budur gibi birşey mi söyledim ? İnanmıyabilirsin beni ilgilendirmez ama gelip saygısızlık yapamazsın. Müslümanları, islamiyeti genelleyip benim için değerli olan kavramlarla dalga geçemezsin. Nasıl ki ben seninle dalga geçmiyorsam.

attığın mesajı bi oku tekrar. özentisiniz çocuksunuz ıgıbıgı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...