Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Şair orada "İşçi çıkarana kadar şu tech i almadık bu tech i almadık diye AĞLAMANIN ne anlamı var?" demek istemiş.

Herkes doğrudan kendisine en faydalı teknolojiye yoğunlaşabilirse daha efektif olunur.

Ama ben işin aslını gözden kaçırdığımızı farkettim FFA vs Team debate te.

Hybrid tur sistemi gereği, tüm takımla beraber savaşa girdiğinde, birisinin scoutuna random dalan Komutanla beraber herkes savaşa giriyor ve oyun kilitleniyor. Oysa öbür türlü, sen ve Komutan ayrılacaktınız, biz takılacaktık rahat rahat.

Therefore, your arguments are invalid.

ETA: Cevab veremedi. Bir insan benim kadar haklı olmamalı ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha şu seni kıtanın cücüğüne hapsettiğim oyunu mu diyorsun? Dalmadım scoutuna zaten, dedikleri gibi kediyi köşeye sıkıştırdığında kaçacağı (sevineceği) bir yer bırakacaksın, yoksa tırmalar. Durup dururken savaşmayalım diye senin oradaki dağların arkasını sana bıraktım.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Hybrid tur sistemi gereği, tüm takımla beraber savaşa girdiğinde, birisinin scoutuna random dalan Komutanla beraber herkes savaşa giriyor ve oyun kilitleniyor. Oysa öbür türlü, sen ve Komutan ayrılacaktınız, biz takılacaktık rahat rahat.

Yanlış düşünüyorsun. Her oyuncunun aynı hızda oynadığını varsayarsak, iki takımın tamamının sequential oynamasıyla, iki kişinin sequential oynayıp kalanın simultaneous oynaması arasında bir hız farkı olmaz.

Ancak hızlar aynı değilse ve en yavaş oynayan oyuncu savaşa girmediyse bir fark olabilir. Ama genelde savaştaki oyuncular diğerlerinden daha yavaş oynadıkları için o durumun oluşması düşük bir ihtimal.
Sosyal ağlarda paylaş

The above poster's post has a logical fallacy, because he:

a) presumes that a real or perceived relationship between things means that one is the cause of the other,
b) attempts to manipulate an emotional response in place of a valid or compelling argument
c) presents a circular argument in which the conclusion was included in the premise
d) assumes that one part of something has to be applied to all, or other, parts of it
e) misrepresents someone's argument to make it easier to attack

The credited answer is D.

Because he mistakenly assumes our childish behavior regarding one part of the game (namely, our starting positions) has to be applied to all, or other parts of our general gameplay ability or level.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...