Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ortak Guildler Başlığı

Mithat

Öne çıkan mesajlar

FreEmoon said:

Gayet raid yapıyorum, raid yapmak demek sadece ilk 100'e oynamak demekse blemem tabi.

Ağır heroic kasan adamların durumunu(yani wow oynayanların %0.5 - %1 arasındaki insanlardan bahsediyoruz) ne zamandır genele yayma adedi edindik bilemiyorum.

Dahası HC kasan kitlenin ne zamandır rep ile alınan iteme ihtiyacı var orasıda ayrı konu, bence sen hayatında hiç raid yapmamışsın. Ya da hayatında tek rep item kullanmayı gerektirmeyecek bir seviyeden sanki o bosslar rep itemle kesiliyormuş gibi atıp tutuyorsun.

Edit: bu arada son çıkarımın o kadar yanlışki wow oynadığın konusunda şüpheye düştüm bir anda. Daily sadece ve sadece causal bir oyuncu için zorunluluk olabilir. Haftada 3 tane token alacak kadardan fazla daily, bir HC oyuncusunun asla ihtiyacı olmayacak bir şeydir.

o kadar bis konusuyorsun ki bisey dememeye calisiyorum su charini gosterde gorelim napmissin.

bir kere mop paketi geldiginde silah enchantlari full exalted rep iatiyordu recipesini alabilmek icin.

vendorlardan satin alabilecegin neck ring benzeri itemler reo istiyordu.

ne cok bos konusuyorsun oyundan bi hanersin bol kepceden salliyorsun.

abi ayar oluyorum soyle oyunu adam gibi oynamamis biyerderinden bisey uydurup gelip ahkam kesen adamlara.

ben gece mi gunduzunu wowa ayirmis gayette hardcore oynamis bi oyuncuyum sana buradan yori git demekten baska bisey diyemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Söyleyecek sözün olmayınca oyundan kopup bana laf atma yolunu seçtin. Aynı şekilde cevap alıp bilgisizliğin yüzüne vuruluncada ağır geldi demek ki. Sen cümlelerini düzgün seçersen karşındakide öyle yapar, sen tükürsen karşındaki üstüne kusar. Hak ettiğin cevabı aldın biraz önce.

Oyunda alınan rep itemler 489 item level, daha normal seviye HoF ve ToES itemleri bile 496 item lvl. HC guildler daha 2 hafta olmadan MV HC'ler temizlemişti bile ki 502 atıyor burdaki bosslar. Hiçbir hardcore oyunucun rep itemlere ihtiyacı yok, olmadı olmayacak. MoP'da hiçbir rep item size HC boss kestirmez. Önce rep itemler dedin sonra yüzük ve kolye ile sınırlı kaldı biraz sonra exalted olunca binek veriyor falan diyeceksin diye korkmaya başladım.

Dahası MoP'la gelen bosslar dps-heal-tank check bosslar değil, yani progress yapmak için rep itemlere ihtiyacın yok. HC versiyonlarında bu tarz combatlar var ancak HC kesenlerin zaten rep ile alınan itemlerle işlerinin olmadığından bahsetmiştik.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Söyleyecek sözün olmayınca oyundan kopup bana laf atma yolunu seçtin. Aynı şekilde cevap alıp bilgisizliğin yüzüne vuruluncada ağır geldi demek ki. Sen cümlelerini düzgün seçersen karşındakide öyle yapar, sen tükürsen karşındaki üstüne kusar. Hak ettiğin cevabı aldın biraz önce.

Oyunda alınan rep itemler 489 item level, daha normal seviye HoF ve ToES itemleri bile 496 item lvl. HC guildler daha 2 hafta olmadan MV HC'ler temizlemişti bile ki 502 atıyor burdaki bosslar. Hiçbir hardcore oyunucun rep itemlere ihtiyacı yok, olmadı olmayacak. MoP'da hiçbir rep item size HC boss kestirmez. Önce rep itemler dedin sonra yüzük ve kolye ile sınırlı kaldı biraz sonra exalted olunca binek veriyor falan diyeceksin diye korkmaya başladım.

Dahası MoP'la gelen bosslar dps-heal-tank check bosslar değil, yani progress yapmak için rep itemlere ihtiyacın yok. HC versiyonlarında bu tarz combatlar var ancak HC kesenlerin zaten rep ile alınan itemlerle işlerinin olmadığından bahsetmiştik.

Burda yanlis bilen sen oluyorsun. Sequo'nun dedikleri gayet dogru. Oncelikle MSV zaten release den bir hafta sonra geldi, yani Heroic Progress zaten 3. hafta baslamis oluyor. Oysa sen 2. hafta bitmeden hc temizlemisti guildler demissin. 496 ilvl dedigin HoF ve ToES ise MSV den 1 ay sonra geldi, yani releaseden cok cok sonra.
Ayrica Garajal gibi bosslar Heroic'te DPS checkti ve dogal olarak reput ile alinan Trinket, Ring etc gibi valor itemlari oldukca buyuk upgradeler oluyordu, yine repicelari reput ile alinan Dancing Steel, Jade Spirit gibi enchantlar cabasi. HoF ve ToES oncesi yine bu Valor itemlari olmadan, Full Heroic MSV yapiyor bile olsan 6 boss olan bir raidten butun ihtiyacin olan upgradeleri 3 hafta icinde almayi beklemekte hayalperestlik olur sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

BloodBane said:

.....gayet dogru. Oncelikle MSV zaten release den bir hafta sonra geldi, yani Heroic Progress zaten 3. hafta baslamis oluyor. Oysa sen 2. hafta bitmeden hc temizlemisti guildler demissin. 496 ilvl dedigin HoF ve ToES ise MSV den 1 ay sonra geldi, yani releaseden cok cok sonra.
Ayrica Garajal gibi bosslar Heroic'te DPS checkti ve dogal olarak reput ile alinan Trinket, Ring etc gibi valor itemlari oldukca buyuk upgradeler oluyordu, yine repicelari reput ile alinan Dancing Steel, Jade Spirit gibi enchantlar cabasi. HoF ve ToES oncesi yine bu Valor itemlari olmadan, Full Heroic MSV yapiyor bile olsan 6 boss olan bir raidten butun ihtiyacin olan upgradeleri 3 hafta icinde almayi beklemekte hayalperestlik olur sadece.

Guild applicationına ekliyorlardı sffsd. Heroic raid yapan birinin en azından şu 5.2ye 5.3e kadar oturup dailyleri kasması gerekiyordu gayet net. Ki ghostcrawler beyin gururla sunduğu LEGANDARIES FUR EVERYONU hedesine yine daily bok püsür kasıyor millet yeni contentde.

Elin hergün 5 saat reputation/daily kasan no-lifer 17 y.o. bulgarian scrub 'ı yüzünden ne progressli adamlar ne herald of titanslar ilevel aka dpslevel yüzünden raid spotlarını kaybettiler, heba oldular.

Bir de charm yani RNG ile guildde 10 casterın 1 aydır beklediği trinketi bir anda alma, yeni recruitin haftalardır o BiS itemi görmemiş veterandan önce onu alması gibi altüst olan item distribution yüzünden bırakan bir sürü oldschool adam da vardı. Egoistlik mi desem, haklılar aslında mı desem bilemedim.

Teması çinli kültürü olan bir expansionun şu turnoutu da çok ironiktir :p

edit4 indeksi: imla, +1 paragraf, sayfa başı, quote beceriksizliği
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m3grffkRPc1qb7gbyo1_250.png
Sosyal ağlarda paylaş

BloodBane said:

Burda yanlis bilen sen oluyorsun. Sequo'nun dedikleri gayet dogru. Oncelikle MSV zaten release den bir hafta sonra geldi, yani Heroic Progress zaten 3. hafta baslamis oluyor. Oysa sen 2. hafta bitmeden hc temizlemisti guildler demissin. 496 ilvl dedigin HoF ve ToES ise MSV den 1 ay sonra geldi, yani releaseden cok cok sonra.

MoP release 25 Eylül 2013
MV HC clear 11 Ekim 2013 Kaynak

Allahım Allahım, 2 hafta -1 gün değilmiş, 2 hafta +1 günde temizlenmiş. Söylediğimden 2 gün geç kesilmiş HC'ler. Bu durumda dailyler gerçekten zorunluluk oluyor. Çok haklıymışsınız :D. Off offffff biri size akıl fikir versin çünkü Allah bunu yapmamayı seçmiş belli ki.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

BloodBane said:

Allahım Allahım, 2 hafta -1 gün değilmiş, 2 hafta +1 günde temizlenmiş. Söylediğimden 2 gün geç kesilmiş HC'ler. Bu durumda dailyler gerçekten zorunluluk oluyor. Çok haklıymışsınız :D. Off offffff biri size akıl fikir versin çünkü Allah bunu yapmamayı seçmiş belli ki.

bilader oyundan bi haber oldugun belli niye hala yanlis bildigin yada bilmedigin bisey uzerine kasiyorsunki onu anlamadim.

tamam haklisiniz ben casual olarak bu sekilde oynuyorum hardcore acisindan dusunmedim demek bu kadar mi zor.

yada su oyunda cahilsin gercekten hani tartidmaya girmemeye calisitorum ki benide cahil sanmasinlar diye.

sana wow dunyasinda basarilar.

armoryni paylas bakalim bu kadar iddiada bulunmussun gorelim su charini dedik inuda yapmadin
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Ya ben burda nerdeyse 1 haftadır kıvranıyom , nereye ne açiim nerde kimler var geliim takılak diye , 1 haftadır yaptığınız muhabbete bak. Biri de demiyo ki mithatçım gel şu serverdayız aç istediğin bişi gel.

mitatcim ben oyunu biraktim:) 3 ay oluyor takilcak adam ariyorsan twisting nether horde paklar seni:)
Sosyal ağlarda paylaş

Freemoon yine salladıkça sallamışın. Neymiş efendim msv hc 502 atıyormuş 489 ring'i kim ne yapsınmış. Raidde 25 kişi var her birinde 2 tane ring slotu var 50 tane ring mi atıyor msv heroic 1 haftada? Hardcore veya degil item almak isteyen herkes öpe öpe istemeden yaptı o nalet dailyleri wristler ringler ve weapon enchantları yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

Freemoon yine salladıkça sallamışın. Neymiş efendim msv hc 502 atıyormuş 489 ring'i kim ne yapsınmış. Raidde 25 kişi var her birinde 2 tane ring slotu var 50 tane ring mi atıyor msv heroic 1 haftada? Hardcore veya degil item almak isteyen herkes öpe öpe istemeden yaptı o nalet dailyleri wristler ringler ve weapon enchantları yüzünden.

Garajal onunde enhanti olmayan raid inv beklemesin diye cıldırmıştık hatta nihahaha.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

BloodBane said:

Yazinin geri kalanina cevabin yok gitmis 1gun 2gun olayina takilmissin anlasilan, ki orda bile senin dedigin yanlis cikmis oluyo. O bir gunde butun raid reset degisiyo tabi ama konusmalarina bakinca ondan da haberin olmadigini varsayiyorum. Ayrica Ragefreak'in dedigi gibi ilk hafta Full MSV Heroic bile kesmis olsan 6 boss olan bi raidte hangi oyuncuyu giydirmeyi dusunuyosun?
Sadece bilip bilmeden atip tutarak, su lazim bu degil diyerek olmuyo bu isler. Mantikli bir aciklama getir neden lazim degilmis Valor itemlar bizde ogrenelim. Zaten Hardcore bir guildte oynamis olsan, 489 itemlari almayip slackleyip raidlere Mavi Heroic Dungeon itemlari ile gelmis olsan ertesi gun seni raide almiycaklarini bilirdin. Tabi ertesi gune kalirsa...
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Bilgisizliken ölmek üzere olanlar her önüne gelene "bir şey bilmiyorsun" diyor, armory göstermekten acizler her önüne gelene armory soruyor. Çok ilginç bir dünya bu ya. Ne demiş atalarımız "yavuz hırsız evsahibini bastırırmış"

ulan ragefreak dedigin adam catastrophe officeri world ilk 10 oynadilar. Benim gordugum en iyi rank world 132 idi.

bi hic bisey bilmiyoruz bi sen biliyosun di mi?

Gecmisin ne olm senin bu oyunda?
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim geçmişim yanılmıyorsam en yüksek karakterim 37 leveldı , bi tane de 55 level dk olmuştu nasıl olmuşsa bi ara sanırım 55 lvl karakterin olmadanda açabiliyodun :D sonra arkadaşın warlock vardı 80 , onunla takıldım çok az , daha da oynamamıştım . Şimdi geri geldim , yanına alan yok :D tek başıma mal mal worgen kasıyorum. Herkes horde dıyo ben inadına worgen kasıyorum niyeyse :D

Tank kasıcam , twisting netherda , pala war farketmez , var mı tavsiye?
Sosyal ağlarda paylaş

Casual bile olsan daily zorunlu gibiydi golden lotussuz ne yapılıyorduki? ben anlamadım zibille daily kasıyorduk ilk çıktığındaki kusma geldi LFR de yoktu o zamanlar.

HC falan guildi güçsüz bir Casual için imkansızdı çünkü repularla gelen itemlera ihtiyacın oluyordu e buda ne demekti ? Daily...

Bu paketi öldüren şey daily idi o kadarki eskiden 250 rep veren dailyler(zorları 350 idi) yanılmıyorsam bunun yarısını veriyordu bliz bunu bilerek yaptı ve müsait bir yerlerinde patladı, 2-3 ayda bir freee 7 gün geliyor gülüp geçiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...