Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2013 - 2014

sleepingdeath

Öne çıkan mesajlar

Görende geçen sene finalde miamiye yenilen takımı bu hale getirdi sanıcak. Eğer şu yaşlı transferleri onun fikriyse tamam abartmış ama yok onun fikri değilse sadece takımı sahaya sürmekse olayı transfere karışmıyosa , bu takımla anca bu kadar olur bence zaten.

Asıl Utah utah olalı böyle rezalet görmedi böyle bir dünya yok , bu sene ki fenerbahçe utah jazzdan iyi oynuyor resmen , koy feneri nba divisonlarından birine, utahtan kötü sonuç çıkarmaz bence o derece kötü utah , ya da fener mi o kadar iyi , yok yok u..fe..ut... emin olamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi son 2 senedir miaminin oynadığı gibi oynayan avrupa takımı çıkmaz gibime geliyo , ama bakıcak olursak genel ortalama da bi playoff yapar gibi duruyolar.

en iyi 15 nba ve en iyi 15 avrupa takımını koysak sonuncular avrupa takımı olur ondan eminim. Tamam play off belki ikinci turda belki konferans finalinde falan olan birileri olabilir , ama sonuncu da yine onlardan çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

Utah'ta acımız büyük ya, arkadaştan fantasy takımı devraldım 4 oyuncu çekmiş Utah'tan. Kurtaramıyorum takımı asdfasd

Yani izliyorum maçları birde böyle bildiğin sonuncu olmaya Wiggins falan çekmeye kasıyorlar net bir şekilde belli.

Favors'tan verim alma adına bir şey yok, Burks desen o bambaşka bir şekilde kaybedildi. Birkaç maçtır Garrett giriyor oyuna yedekten, as PG olsa çok farklı olur mesela belli ama yok 15 dakika falan belki oynuyor. R. Jefferson son 4 senedir ilk defa bu kadar yüksek süreler aldığı bir takımda oynuyor. Enes desen sene başında potansiyelini gösterdi ama takım o kadar kötü ki yine ortalamalara geriledi. Sakatlık vs. de girdi araya gerçi de olay o değil.

Corbin çok yetersiz bir adam net, ne yaptığı belli değil. Gerçi üstten böyle istiyorlarsa elden bir şey gelmez de ben artık Utah maçı izlememeye karar verdim. Hatta fantasydeki adamları da elden benzer adamlara karşılık çıkarmaya çalışıyorum olmuyor.

Favors, Burks, Jefferson, Garrett var şuan. Garrett'i ben aldım da gerisini bir şekilde çıkaracağız elden artık asdf
Sosyal ağlarda paylaş

Enes hadi neyse de Favors düzgün kullanılırsa gayet iyi adam ya, tabii 2-3 iyi adamla olmuyor işler kadro kalitesi lafına oradan katılıyorum da Utah'ın sorunu başka, oynamıyorlar.

Hani mesela açık ara en kötü kadro bana kalırsa Boston'da ama adamlar sonuna kadar mücadele ediyor. Fark açılırsa farkı kapatmaya çalışıyorlar oynuyorlar. Koç farklılık yaratıyor ortalama adamlar ile ama Utah'da koy götüne gitsin havası var.

Corbin niye suçlu diyorum çünkü mesela Garrett, Lucas'tan 10 gömlek üstün adam. Burke ile rotasyonda kullansa fazlaca süre verip yanına Burks, Hayward, Marvin'i falan daha iyi sürelerde havaya sokarak daha iyi performans alabilir. Gobert gibi bir adam var mesela hiç kullanmıyor. Enes'in yokluğunda bile aldığı süre belli...

Rekor gelir dediğin gibi çünkü kafaca da bitik takım. Ümidim kalmadı benim kesinlikle ki tamam playoff vs. bile beklemiyordum ama bu kadar da kötü olmalarını da beklemiyordum :(
Sosyal ağlarda paylaş

Senelerce üstlerde yer alıp şampiyon olmak için capleri ve kontratları şişiren takımların başına gelen klasik durum bu, koçun çok yapabileceği birşey yok kadro leş ötesi. Phoenix örneği gibi. Cavs gibi. Washington gibi. Sacramento senelerdir toparlanamıyor. Boston bakalım kaç sene sonra düze çıkacak

Böyle durumlarda yırtmak için ya Lakers gibi lig komisyonundan rahat geçen hatır gönül takaslarını rahat yapacaksın ya da SAS gibi hayvani istikrar ve coaching
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ondan bahsetmiyorum. Utah'ın olayı çok farklı

tanking dediğinde bu sezon aklımıza sadece ve sadece phoenix gelmedi mi? Geldi.

Arkadaş o adamlar bile kazanmak için bir şeyler yapıyorlar. Kadrosu Utah'tan daha mı iyi? Hayır net daha kötü.

Utah'ın kadrosu tamam playoff göremez belki ama o kadar da ktöü bir kadro değil. Daha kötüleri varken ligde bu kadar berbat oynuyor olmalarının bir açıklaması lazım.

Bu benim gözümde coaching'tir. Yanlış düşünüyor olabilirim bilmiyorum ama Stevens, Hornacek gibi adamları görüyoruz birde Corbin'i ...

Steve Clifford bile daha iyi koç Corbin'den ...

Edit:

Ayrıca hak eden adamların az süre alması, beş para etmez adamların daha fazla süreler ile maçı katletmesi vs. bambaşka bir boyut...
Sosyal ağlarda paylaş

Yeterlilik gözünden bakıyorsak zaten Utah'ın kadrosu da gayet yeterli, bence daha iyi.

Morris'ler dönem dönem parlar, Gerald Green dediğimiz adam kariyer sezonunu yaşıyor şu Suns kadrosunda, ortalama adam bile 14 sayı ortalamaya çıktı.

Suns'ın kadrosundan çıkartıp şuan üst düzey adam diyebileceğin sadece iki isim var. Dragic, Bledsoe... Ben birde Plumlee'i çok beğeniyorum gerçi ama 3-4 fırın ekmeğe daha ihtiyacı var.

Buna rağmen işte ekstra performanslar ile çok maça tutundular. Küçümsüyorum ama Morris'lerin katkısı büyük, onlarda kariyer sezonlarını yaşıyorlar keza vs. vs.

Utah'a baktığında Trey Burke, Favors, Hayward falan her takımda rahatlıkla yer bulabilecek üst düzey adamlar. Gobert'i çok beğeniyorum ama Plumlee seviyesinde o da, ama Plumlee süre alıyorsa Gobert daha fazlasını hak ediyor. Marvin Williams ve Jefferson gibi lig kaşarları bulunuyor ellerinde. Burke gibi atletik bir kısaları var. Utah'ın kadro net bir şekilde Suns'tan daha iyi, kağıt üstünde diyelim tabii ki.

Ama işte işleme meselesi. Biri Morrislere, Gerald Green'lere kariyer sezonu yaşattırıyor diğerinin elinde harika 2 çaylak, 3-4 genç yetenek var ama onlardan zerre faydalanamıyor gidiyor saçma sapan işler yapıyor.

Tanking yapıyorsan Gobert'e daha fazla süre ver. Burks elinde daha çok top tutsun. Yok...

Utah'ın olayı net kötü yönetim yani oydu buydu şuydu yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Dur hacı Burke ne zaman her takımda yer bulabilecek üst düzey adam oldu potansiyel var da.
Dediğim Suns Jazz'ın çok altında bi takım değil.
Guard duoları bi kere çok iyi, Jazz'in güya pota altıdan çok şey bekliyorlardı ama şakirt savunma yapmıyor benche düştü sonunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Müftü tam hayal kırıklığı oldu zaten de benchte fazla kalmaz. Sakatlık sonrası çok efektif dönemedi, Marvin Williams'ta çok formda ama takımda altıncı adam sorunu var. Burks ile halletmeye çalıştılar adamı komple bitirdiler. Şimdi Enes'i deniyorlar 6. adam olarak ama o da tutmaz. Marvin kenara gelir tahminen 4-5 maç sonra

Neyse ya daha Utah konuşmak istemiyorum asdfasd çok moralimi bozuyor ibneler.

Benim için bu sezonun en büyük sempatisi Brad Stevens'a ve doğal olarak Boston'a karşı oluştu. Çok büyük koç olacak Stevens belli etti.
Sosyal ağlarda paylaş

Sixers vs Detroit var, Sixers'ın savunma o kadar rezaletki Pistons gibi NBA'de 30 takım içerisinde en az 3lülk isabetiyle oynayan takımdan çeyrekte 8 tane yediler. Pistons sezonun en yüksek çeyrek ve yarı skoruna ulaştı bu maç ile, fark 24 sayı. Çoğu doğu takımı gibi amaçsız takılıyorlar. MIP ve ROY ödülüne kastırıyorlar Turner ve Carter-Williams'ı
Sosyal ağlarda paylaş

Dün şunu net anladım, Parsons = Houston

Niye basın sözcüsü gibi her boka o konuşuyor vs. diyenlere yokluğuyla da takımın adamı mesajını verdi. Utah'ta çok kötü değildi, sezona göre fazla iyi oynadı ama Parsons'suz bir olayları yoktu.

Zaten onun yokluğunda Hayward kariyer maçını çıkardı sdfsd Keşke Wall sayı üst alacağıma onu alsaydım. Parsons oynayabilir dediklerinde vazgeçmiştim :(

Utah'ta da bayağı bayağı toplanma emareleri var. Favors beşe yerleştiğinden beri formda bayağı ki dün de fazlasıyla işe yaradı. O sahadayken Howard fazla iş yapamadı, gerçi bu sezon zaten hiçbir iş yapamıyor da...

Harden çok kastırdı ama destek gelmeyince diğer adamlardan dayanamadı. 37 yolladı yani daha ne yapsın adam...

Dün şu da net ortaya çıktı, Houston'dan bir bok olmaz. Playoff görürler en fazla yarı final çıkarlar eşleşme şansına göre falan o kadar...

Benchten katkı 0, kocaman bir sıfır. Lin olmayınca zaten öyle bir şey yok. Ömer desen salın beni gideyim modunda oynuyor. Brooks falan çapsız adamlar vs. vs.

Her neyse, güzel maçtı. Zamanınız varsa tekrarını bulun izleyin asdf
Sosyal ağlarda paylaş

Howard korkak oynuyor artık, eskiden uzun bulamazdık ligde şimdi her draft sınıfında 2-3 çıkıyor. Lig için misyonunu kaybetmeye başladı D12, Lin olsa da Houston böyle oynar. Ağır dengesiz takım, playoff yapsalar bile 4 maç yenebilecekleri bir takım mevcut değil üst sıralardan. SAS-Portland-OKC-LAC 4'lüsü alır batıyı götürür, Ömer de bu kadar gevşek oynadıkça iyi bir takas da yapamazlar o umutları da tükendi
Sosyal ağlarda paylaş

Yazın takas söylentileri dolanırken ki eminim takas istemiştir de, vereceklerdi.

Kendi bokları içinde çürüsünler şimdi, yaptıkları hamle inanılmaz saçma ve gereksizdi. Geçen seneki düzenlerini daha da ilerletmeleri gerekirken "aha Howard boşta, al al al" diyip kendi kafalarına sıktılar.

Ömer'e de çok yazık oldu. Ama değer kaybetmesi iyi, en azından daha kolay takas edilir de adam gibi bir takım oynamaya başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...