Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

parapsikolojik konu

Ninja

Öne çıkan mesajlar

Parapsikolojik deneyimleri merak ettigim icin sordum bu kadar din yada Japon Vatandaslarinin din istatistiklerini yada inanclarini sormadim Ama Black san geldi ve konuyu alaka olmayacak sekilde din e cekti. Yanlis ise duzeltmeye hazirim ama yasadigim ve vatandasi oldugum halkin hepsinin Atheist oldugunu yuzume soyluyor yasadigim yeri bana istatistiklerle gostermeyi cabaliyor tartismak istemiyorum ama bu cok yanlis.
Sosyal ağlarda paylaş

Ninja said:

Parapsikolojik deneyimleri merak ettigim icin sordum bu kadar din yada Japon Vatandaslarinin din istatistiklerini yada inanclarini sormadim Ama Black san geldi ve konuyu alaka olmayacak sekilde din e cekti. Yanlis ise duzeltmeye hazirim ama yasadigim ve vatandasi oldugum halkin hepsinin Atheist oldugunu yuzume soyluyor yasadigim yeri bana istatistiklerle gostermeyi cabaliyor tartismak istemiyorum ama bu cok yanlis.

Ninja sama konuyu dine çekmedim ateizm zaten din degil, farklı yerlere de çekmek gibi amacım yok. Yapılan anketlerde araştırmalarda dünyada ateist nufusunun en fazla çıktığı yerlerden biri Japonya olmuştur hemen hemen her ankette bu açıdan söylemiştim sadece. Sen öyle degil diyorsan farklı bi yerde konuşuruz anlatırsın sende.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adam parapsikolojik olayların japonyadaki dini fikirlerle harmanlandığında ne gibi sonuçlar çıktığını sordu ninja-sama sana.
japonyada yaşıyorsun orayı biliyorsun.

gayet normal birşey yaptı.

tarumar ise:

said:
japonların çoğu budisttir.

müslümana göre hepsi atayis tabii.

gibi neredeyse içerisinde bir kitleye hakaret içerebilecek bir söylemle geldi. black-san 'da normal olarak cevap yazdı.

sonra olaylar büyüdü.

kim suçlu sen düşün. adam konuyu dine falan çekme amaçlı yapmadı. ama paticikte bir topicte d.n (noyan sansürü) lafı her geçtiğinde konu kayar tabi.

sonuç olarak

herkes suçsuz. tarumar biraz suçlu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam Pati dostlar anladim sizlerle bu sekilde etkilesim olmuyor. Din konusuna cekip konuyu trolleme yoluna ilerliyorsunuz.
Peki tesekkur ederim.
Tarumar sama
Noyzura sama
ve Lord Gorthaur sama ya paylasimlari icin tesekkur ederim
ve Gizli sama yada ayrica tesekkur ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

BlaCk said:

Ninja said:

Ninja sama konuyu dine çekmedim ateizm zaten din degil, farklı yerlere de çekmek gibi amacım yok. Yapılan anketlerde araştırmalarda dünyada ateist nufusunun en fazla çıktığı yerlerden biri Japonya olmuştur hemen hemen her ankette bu açıdan söylemiştim sadece. Sen öyle degil diyorsan farklı bi yerde konuşuruz anlatırsın sende.

Gaijin arastirmacilarin Atheist sayma nedeni yaptigi arastirmalarda bizlerin inanclarini bilmemeleri. Cunku yapilan arastirmalar derinlemesine degil. Kyoto yu yani Kansai bolgesini bir inceleyiniz kac tane tapinak var kac tanesi aktif bakiniz. Atheist olmamiz icin o tapinaklarin bombos ve kendi haline terk edilmesi lazim. Bunlari aciklama yapmam bile bizler icin cok garip bir durum ama acikliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bi soru sordum gayet düzgün bir dille, konuyu dine getirmiş oldum. Nasıl iş bu ya?

Açın bakın kafamdan sallamıyorum ben bir çok ankette inançsız nufusunun büyük çoğunluğu Japonya'da çıkar, ama benim ARGÜMANIM BU DEGİL. Benim sorduğum soru, böyle bir toplumda parapsikolojik olaylar nasıl karşılanıyor, konuşuluyor diye o ülkede yaşayan ninja samaya sormak istedim. Pişman ettiniz resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Ninja said:

BlaCk said:

Ninja said:

Gaijin arastirmacilarin Atheist sayma nedeni yaptigi arastirmalarda bizlerin inanclarini bilmemeleri. Cunku yapilan arastirmalar derinlemesine degil. Kyoto yu yani Kansai bolgesini bir inceleyiniz kac tane tapinak var kac tanesi aktif bakiniz. Atheist olmamiz icin o tapinaklarin bombos ve kendi haline terk edilmesi lazim. Bunlari aciklama yapmam bile bizler icin cok garip bir durum ama acikliyorum.

https://lh4.googleusercontent.com/-nsUIv7jofkk/TYgFV2w0-AI/AAAAAAAABls/sAfrU1FJfyM/s320/Weeaboo-Fox-a-baka-gaijin-like-you-wouldnt-understand.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...