Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

didim de tatil mi yoksa yeni pc mi ?

Harvey

Öne çıkan mesajlar

hamsilipilav said:

2013
ingilzice kelimelerin eklerinin türkçe okunuşa göre geldiğini bilmemek

olm siz okul nerde okudunuz?

O kadar tartıştık, aslında ingilizce özel isimlere eklerin okunuşa göre geldiğini, ingilizce diğer kelimelerin ise aslında türkçe karşılığının kullanılması gerektiği için bu konuda bir kural olmadığı da söylendi bu arada mesela. Bence bu daha büyük ihtimal. Sen okulda bunu okuduysan okul kitabını scanlesen ya da hocanin adini versen onun yazilarina baksak ögrensek?

Öyle yani. Ha bir de misal ben okulda okurken yazdığım yazılarda özel isim hariç hep türkçe kelime kullanırdım o yüzden böyle bir derdim olmadı

Ben hala diyorum. internet, online oyunlar, chat vs bizim türkçe konuşmalar arasına ingilizce koymaya başlamamıza sebeptir diye düşünüyorum. Ayrıca titlesi hala komik kural da olsa :)

Son olarak, biri "Türk Dili ve Edebiyatı" okumuş birine sor yerine online resmi bir kaynak koysa da link olarak TDK dan vs, okusak
Sosyal ağlarda paylaş

türkçe karşılığının kullanılması gerektiği için kural yok argümanı ne kadar saçma ya.

"Title'nin Türkçe'de karşılığı ünvandır." yerine "ünvan'ın türkçedeki karşılığı ünvandır." diyin siz.

saçma sapan dillerdeki kelimelerin telaffuzunu bilmek durumunda değilsin. o yüzden gayet mantıklı bir kural bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Git davran kardeşim orada tek bi ev var zaten görgüsüz style kumsalın tam arkasında etrafı boş o işte.

Garaj garafından kapıyı aç ileride sağda binaya dayalı dolap var en altında anahtarda var:)

Tamam temmuz 2 haftası 1 hafta kalmaya geliyorum. Evime hırsız girdi falan dersen bunu kanıt olarak sunacağım ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...