Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bitcoin

moriarty

Öne çıkan mesajlar

işlem gücü haybeye yeniyor evet
teoride artık yeni bitcoin üretilemeyecek seviyeye geldiginde amaç calısan minerların server görevini üstlenmesi olacak elektrik masrafını cıkarabilen bi yapıya bürünecek anladıgım kadarıyla
benim kuskuslandıgım şey asic denen yani Application Specific Integrated Circuit çipleri çıktıgından beri eski tip decentralized anonymous üretim yerine daha centeralized bir üretim şemasına geçiliyor yani parası olan çipi olan düdüğü çalıyor
bu durum böyle oldugundan eminim yeni jenerasyon şeyler çıkıp eskisini çöpe dönüştürecek o yüzden roisinden emin olunmayan yani yatırdığın parayı cıkarıcagından emin olunmayan bir miner işine girmek tamamen risk oldugundan üretim işi daha merkezi bir konuma geçecek diye şüpheleniyorum eğer böyle olursa market olması gerektiğinin tersine yönde ilerliyor acıkcası gelecegini cok merak ediyorum bu hedenin.
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:

chrome said:

hayır bu çözülen sonuçlar ne boka yarıyor ben onu anlamadım.
bari bir kanser araştırması için kullansalar. haybeye işlem gücü yiyorlar.

hala daha bu cozulen blocklarin ne ise yaradigini anlamadim. Neyi cozuyoruz tam olarak cozunce cikan deger ne ise yariyor?

hackerların zombi pc ağına katılıyorsunuz federaller bascak evinizi bebeler
Sosyal ağlarda paylaş

insanliga katkisi var mi diye soruyorsan hayir
hashcash diye aratin, yaptigi sey o direk, iki kat hashliyor mu ne bir de daha fazla bisey yok

hic anlamiyorum kriptografiden diyorsaniz su kisaca

hash fonksiyonu diye bir geyik var, "ahmet topu tut" diyorsunuz 459igdsdf@$ERTg9dgfjw-r0424 falan gibi baska bir dataya ilistiriyor. turlu kullanimlari var, buradaki de kriptografi ile alakali

bir seyi hashe sokup sonucunu almak uzun surmuyor ama sonucun neyle elde edildigini bulmaniz cok zor exploit on bilgi vs olmadikca
brute force ile belirli bir taslaga uyan bir sonuc bulmaya calisiyor bitcoin
bulunan sonucun ise legit bir yerden ciktigini gormek kolay

"ali ata bak" diyince 000334241313 cikiyorsa bunu bulan adam o cumleye gelene kadar baya bisey denemis oluyor
alan kisiyse cumleyi sokup direk ciktiyi aliyor ve dogruluyor

olay ise karsi tarafin o cumleyi bulmak icin vakit harcamis oldugu

birinin heklenmis veritabanindaki hashlenmis sifreleri kirmaya calismadiginiz icin de enerji ziyani yani baska bisey degil

Rotweiler said:

Şİmdi bitane yazılım var şu dos üzerinden çalışan minderd.exe
Bıraktım bikaç saat, baya bayaa kastı. Yanlış bu herifin kastığı LTCler nerde şimdi?
Nerden bulucam? Ya da nereye birikiyor?

virus mu ?
litecoini bilmiyorum ama ayni mantik varsa urettikten sonra tek atimlik adresler uretip oralara yollamistir coktan buyuk ihtimalle

silinmediyse ve nerede depoladigini bulsan bile gecersiz olur yani harcayamazsin muhtemelen
izini surerim diyorsan fikrim yok
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm yazdıklarınızı okudum, teşekkürler herkese bayağı aydınlatıcı olmuş. Yine de anlamadığım bir sürü nokta var, mesela bu çözülen datalar gönderilip doğru mu değil mi diye bakılıyor ya, o bakan sistem hacklenemez mi? Bi de bitcoinin bir merkezi yok falan deniliyor, yoksa eğer bu çözülecek sorular nereden geliyor, cevapları nereye gidiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

mesela bu çözülen datalar gönderilip doğru mu değil mi diye bakılıyor ya, o bakan sistem hacklenemez mi? Bi de bitcoinin bir merkezi yok falan deniliyor, yoksa eğer bu çözülecek sorular nereden geliyor, cevapları nereye gidiyor?

verification'ı btc networkde ki diğer node'lar toplu olarak yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

online wallet firmalarından birinden 650k pound hacklenmiş, firma da bir şey yapmak niyetinde olmadığını açıklamış lol

eteknix sitesinde okuduydum oyundayım link atamıyorum

hah buldum:

http://www.eteknix.com/online-wallet-service-650000-worth-bitcoins-stolen/

An online “wallet service” for storing Bitcoins has claimed that hackers took a load of virtual currency from their service to the value of £650,000 ($1.04 Million US), but that he will not be taking the matter up with the police!
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

online wallet firmalarından birinden 650k pound hacklenmiş, firma da bir şey yapmak niyetinde olmadığını açıklamış lol

eteknix sitesinde okuduydum oyundayım link atamıyorum

hah buldum:

http://www.eteknix.com/online-wallet-service-650000-worth-bitcoins-stolen/

An online “wallet service” for storing Bitcoins has claimed that hackers took a load of virtual currency from their service to the value of £650,000 ($1.04 Million US), but that he will not be taking the matter up with the police!

aynen ben de bu gibi durumları düşünerek sormuştum paranızı nerede saklıyorsunuz diye. Oturmuş bir sistem olmadığı için yatırımlar güvende değildir gibime geldi. Bankalar bile batabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...