Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Sails (2014) - Starz

Harvey

Öne çıkan mesajlar

geçen sezonu anımsamakta zorlandım onun için bazı bağlantıları kuramadım.

soru

adayı savunan ingiliz adamın borç meselesi nedir, biri açıklayabilir mi?
köle adasında geri dönerlerken iki tane yakılmış cesed vardı, onlar nedir?

Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

geçen sezonu anımsamakta zorlandım onun için bazı bağlantıları kuramadım.

soru

adayı savunan ingiliz adamın borç meselesi nedir, biri açıklayabilir mi?
köle adasında geri dönerlerken iki tane yakılmış cesed vardı, onlar nedir?

ben de geçen sezonu pek hatırlamıyorum ama bu bölümde izlediklerin zaten sorduğun şeyleri yanıtlıyor.

ingiltere ispanyayla savaşta olduğundan nassau'yu sallamıyorlar, bu eleman kendi olanaklarıyla zengin ailelerden vs destekçi toplayıp uzun vadeli borç alıyor fakat bunun bi önceki karısının aile de bu tiplerden toşşaklı ve nufüslu, karı bu boşanacam diyince ok sen görürsün hibina diyip babasına tüm borçverenleri ayarttırmış, ödemeyi öne çektirtmiş. bunda da para olmadığından henüz borçları ödeyemeceğinden gg olacak. fakat şimdiki karısı adını unuttum başroldeki charles vane'i harcatan irospa benim ne eksiğim var lan çekti bölümün sonunda, aile ismi de para da var bende diye. herhalde halledecek bu olayı.

onlar rogue komutan (kulak kesen) elemanın ayarttığı korsan elemanlar, satışı koyacaklarken billy farketmiş ikisini, asmış şerefsizleri. fakat featherstone isimli bi tip satmış yine, billy'nin ambush var haberi gelmedi gemilerdeki tayfalara. yine bi işe yaramadı yani piyonları yakalamış olması.

featherstone kimdi lan diye googleda arattım bu çıktı, geçen sezon jack'in yanında takılıyodu.
http://black-sails.wikia.com/wiki/Augustus_Featherstone

Sosyal ağlarda paylaş

Ilk bolume gore cok hizli basladi. Ya ellerinde fazla senaryo malzemesi var, sezon sonuna kadar nasil biterecegiz diye dusunduler. Ya da butce kisitli oldugu icin buyuk aksiyon sahnelerinin suresini azalttilar. Benim tahminim 2. yonunde simdilik.

Bolum 1

Yukarida da dedigim gibi, bir bolume gore cok fazla olay oldu. Ama biktik bu hazinenin yerini bilme muhabbetinden. 4. sezondur ayni tatava. Flint in biraz pasif kalip, Billy in tokat yemesi daha duzgun olurdu. Gerci Billy daha realistik plan yapiyor. Birde Blackbeard boarding party olayini cok kisa gectiler kanimca

Sezon sonu beklentileri

Sezon sonu beklentileri: Rogers'in yanindaki subay kesin olecek. Eleanor'da buyuk ihtimal mefta olur. Blackbeard ve Jack Rackham in tarih geregi olmesi bekleniyor. Anne Bonney kesin kacar, ya da yakalanip sonunda serbest kalir. Flint, Silver, Billy fictional karakter zaten. Billy ile Flint kesin olur. Silver kacar.

Sosyal ağlarda paylaş

1-2-3 arka arkaya seyrettim şimdi. Ne kadar salakça gidiyor ya hikaye.

ep2-3

Billy gerizekalı.

ama bi Man o War dolusu korsanın varken 2 küçük kayıkla düşman gemisine çıkmak ayrı seviyede mallık. Blackbeard'ı öldüreceklerdi de daha düzgün yapsaydılar. Hani hadi Blackbeard yakalandı, gemideki korsanlar niye teslim oldular, Teach'e dokunursanız batırırız gemiyi demediler valiye filan.

İşkence sahnesi feciydi. O sürtünme sesi bitirdi beni sdf

Israel Hands artık Vane'le Blackbeard'ın bıraktığı boşluğunu dolduruyor bari.

Sosyal ağlarda paylaş

4. & 5.

Aksiyon arayanlar icin son iki bolum yavan gecti. Surekli dialog kivaminda entrika izliyoruz ki entrika entrikaya benzese.

4. bolumun en can sikici yani Anne Bonny in olmesiydi. Vane ve Blackbeard olayindan sonra senaristlerin tarihi hic sallamadigi anlasildi. Silver-Max dialogundan Flint in yasayacagini varsayabiliriz.

5. bolumun en bomba sahnesi, Israel Hand in John Silver i tokatlamasiydi :) "With Flint, without Flint, with Billy, without Billy, make up your mind "

Son 5 bolum kalmisken dogru duzgun bir deniz savasi gorelim artik.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Dizi hareketleniyor gibi ama senaryo sacma sapan bir yone dogru ilerliyor.

Eleanor un olecegini zaten bekliyorduk. Keza Madi de biraz supheliydi. Ama ne sacma bir olum sahnesiydi o. Dizinin ana karakterinden birisi oldugunde izleyenlerde bir etki biraksin istersin. 1 dakika da bitti olay. Hic bir hissiyat yasatmadi bana.

O son sahne de cok yavan girdi. Nassau nun dustugunu goren butun korsanlar Maroonlarin gizli adasina gelmis. Bari bir on hazirlik filan yapilsaydi.

Sosyal ağlarda paylaş

3 bolum sonra bitiyor dizi. 4. sezon gereksiz sekilde cok hizli gelisti. Insanin ulan elinizde bu kadar malzeme varken diger sezonlari niye sakiz gibi gereksiz yere uzattiniz diyesi geliyor.

Neyse Anne Bonny olayini duzgun baglamislar, 2 bolum once kadini oldu gibi gosterdiler resmen. Madi olayi da nasil sacma bir plot twist tir.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...