Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amerikan Büyükelçiliğine Yürüyüş

Soris

Öne çıkan mesajlar

Soris said:

Ben her hangi bir şiddet eylemi olsun demiyorum ki abi. "Tamam AKP dikdatörlüğünü protesto ediyoruz ama bunu başımıza salan sizsiniz ve bunun farkındayız ona göre" mesajı çok net verilebilir bu şekilde ben böyle düşünüyorum en azından.
yani kesinlikle haklısın ama şuan ortam çok gergin.çıkıp bi lavuk saldırsa ateş etse felan tüm ülke kaosa sürüklenir.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Abi anlamıyorum cidden sizi.

Şu an insanların öfkesi akp ye değil mi.
Bu akp yi başımıza musallat eden düzeni kuran ABD değil mi.
Bu ülkeyi protesto etmenin şu an nesi yanlış?
Belki şu an hedef direk akp tamam ama akp gitse bile yeni hükümeti kurucak olan yönetim gücü yine bu adamlarda.

Ayrıca dünya medyasının gücünü alsan ne olcak. Safmısınız siz?
Senin dünya medyası dediğin şu an tayyipin üzerine gidiyorsa bir sebebi vardır? Onlar değil miydi bu adamı göklere çıkaran Time a kapak yapan veya teröristbaşına "Hayır o terörist değildir. Bir halk hareketinin lideri diyen" ve hepsinden önemlisi bu adamlar değilmiydi kurtuluş savaşı sırasında Mustafa Kemal için "Anadoludan çıkmış bir terörist" diyen. Lütfen az akıllı olun.
Dünya medyasının desteğini almak mış. Alsan ne olacak.

Şu an yapılması gereken en mantıklı şey yerel medya binalarında eylem yapılmaktı yapıldı. Sıra bu düzeni kuran kurumları yok edemesek bile bir şekilde bunu siz yaptınız bunun farkındayız mesajı verebilmek. Kuklaya değil kuklayı oynatana saldırmak gerek.

bu olayın bu kadar büyümesinin nedeni insanların kendinden birşey bulmasıydı.

buluştukları ortak paydanın hepsini kapsamasıydı. şimdi sen kalkıp abi bunları başımıza abd sardı dersen bunu herkese izah edemezsin.

orada sanatçı, öğrenci olduğu kadar esnaf da var, 50 sinde amca da var, nine de var, liseli de var.

çoğu insan için olay : ağaç kesilmesine dur dediler, şiddet gördüler.

olay basit, tepki basit. bunu böyle okumak lazım.

insanlar birey olarak çok komplike düşünüp kararlar verebilir ama topluluk halinde tüm tepkiler ve düşünceler basitleşir her zaman.

kaldıki gayet yoruma açık bir argümanla geliyorsun. dünyada hükümetleri etkileyen tek küresel aktör abd değil. çini, rusyası, ab si var bunun daha. kaldıki daha lokal örgütler, cemaatler, dernekler, sermaye sahipleri de var.

hangi ortak payda da birleşiceksin bu durumda?
cemaate tepki verelim diyenler olur, sana kalırsa abd ye tepki verelim diyorsun, adama kalırsa hükümete tepki verelim der, maşkası masonlar her kötülüğün başı diyecektir. bu böyle uzar gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaman gösterecek bakalım.

Ben bu şekilde kalmasını istemiyorum bağımsızlığımızı nasıl elde ederiz bilmiyorum ama bir şekilde bu ülke üretime geçmeli.
Ve dikdatörlüğü başımıza kimlerin musallat ettiğininde farkında olduğumuzu muhataplar bilsin isterim açıkcası.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...