Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

medya'nın gerçek yüzünü gören türk halkı

yav

Öne çıkan mesajlar

Beyaz türkler farkına vardı da islamcılar/muhafazakarlar hala farkına varamadı. Habervaktim, Haber 7, Türkiye gazetesi vicdansızca halkı tahrik etmeye devam ediyor dini duyguları istismar edip, deliriyorum bilgisayar başında. Yazı falan yazıyorum yazdıklarının yalan olduğunu yaymak için, kafayı yiyosun yüzsüzlük karşısında ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Medyanin boyle oldugunu akli ermis her insan biliyordu zaten. Kendi adima konusmam gerekirse lise universite donemimde gayet dustum medyanin tuzaklarina fakat azicik akli olana islemiyor bunlar bir yerden sonra. Haliyle azicik deneyim gerekiyor herseyde oldugu gibi.

Diger yandan bu birden aydinlanma olayi PKK gibi bir orgutu hakli cikarma cabasi icin kullaniliyor cok fena sekilde. Haliyle rica ediyorum akillandik aydinlik derken ipin ucunu kacirmayin. Elmalarla armutlari ayri tutun.
Sosyal ağlarda paylaş

bu medya da kürt sevicilerin yeni bahanesi oldu. tamam medya kahpe tamam medya tırsak da bu kürtlerin taksim'de yaktığı otobüsleri, doğuda öldürdükleri askerleri ya da topluca yerleştikleri semtleri boka çevirmelerini değiştiriyor mu? ha bi de o kadar şikayet ediyonuz da niye kimse cumadan beri hiçbişey sallamayan medyanın bugün vahiy inmiş gibi toplu bok atma şenliklerine bişey demiyor? deseniz de yarın unutursunuz ya neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

balayrz said:

bu medya da kürt sevicilerin yeni bahanesi oldu. tamam medya kahpe tamam medya tırsak da bu kürtlerin taksim'de yaktığı otobüsleri, doğuda öldürdükleri askerleri ya da topluca yerleştikleri semtleri boka çevirmelerini değiştiriyor mu? ha bi de o kadar şikayet ediyonuz da niye kimse cumadan beri hiçbişey sallamayan medyanın bugün vahiy inmiş gibi toplu bok atma şenliklerine bişey demiyor? deseniz de yarın unutursunuz ya neyse.

Kurtler dediginde bir etnik kokeni silip atmis oluyorsun, oysa dogrusu PKK sempatizani. Ikisinin ayrimini yaparsan hem yanlis anlasilmaya mahal vermezsin hem de derdini daha rahat anlatabilirsin diye umuyorum zira Kurt kismini PKK sempatizani diye degistirdiginde cuk oturuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

balayrz said:

Kurtler dediginde bir etnik kokeni silip atmis oluyorsun, oysa dogrusu PKK sempatizani. Ikisinin ayrimini yaparsan hem yanlis anlasilmaya mahal vermezsin hem de derdini daha rahat anlatabilirsin diye umuyorum zira Kurt kismini PKK sempatizani diye degistirdiginde cuk oturuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo ben gayet mantıklı konuşuyorum. neyse alıntını cevaplayayım: kaç tane apo bayrağı sallamayan, "hayin asker gerillalarımızı öldürdü" diye ağlamayan, gidip şehit ailelerinden özür dileyen kürt var bi söyle bakayım?(buraya kolpadan bi gazete haber linki yapıştırma pls)

bikaç ay önceye kadar kürt meselesiyle ilgili en mantıklı düşünen komünitelerden biri olan paticiğin yine kolpa hümanistlerle dolmuş olduğunu görmek de üzücü bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Yasin kac, nerede nasil yasadin bilmiyorum ama ben 4 ayri sehirde gayet uzun sureler yasadim. Kurtlerle okudum, Kurlerle ev arkadasi oldum, Kurtlerle yedim ictim kendi insanimla oldugu kadar.

Haliyle baya baya iskembeden salliyorsun. Hani donup buradakilere yazik diyecegine donup aynaya bak bir zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayatında kürt tanıdığın var mı? Aralarında hiç yaşadın mı? Oturup uzun uzun sohbet ettin mi dertlerini dinledin mi neden kaçıp dağıldıklarını biliyor musun ülkelerini, toprak birliğini, bayraklarını ne kadar sevdiklerini biliyor musun?

(Burada demek istediğim dağa çıkmaları değil, Dersim'den kaçıp batıya dağılmaları)
Sosyal ağlarda paylaş

balayrz said:

o bahsettiklerin kürt fln değil, şerefsiz oğlu şerefsizler, gerçek kürt kökenli, türk vatandaşı olanlar zaten belli ediyor kendini, sadece sen karşılaşmamışsın onlarla henüz.
Sosyal ağlarda paylaş

valla
biz burda eylem yapıorz
penguen gösteriyorlar, sonra yalan yanlış bilgi veriyorlar.
chp mitingi adı altında göstrince nevrim döndü
yapılan eziyet belli.

şimdi düşünün,
yıllar önce (2002 falan değil 1970+ ler ) eylemler yapıosunuz ve medya böyle davranıo
polis eziyor asker öldürüyor.
sivil polisler kundaklıo herşeyi canlar gidiyo insanlar yaralanıo.

zamanla kanıksıosun, bide batı seni hor görüo.

valla banada yapsalar bende daga cıkarım. Zaten şu anda biraz anarşi kokuyor, biraz kin intikam duyguları var.
kafana biber gazını atan şerefsizin akşam aklandığını görmek insanın kanına çok dokunuyor.
bide bunun üzerine pişkinlik yapıyorlar

hani allahtan twitter var
allahtan dış basından destek var
yoksa bizde 2-3 seneye dağa çıkardık bu zalimlerin elinde.

hükümeti önemli değil, devlet aynı devlet.
sadece ülkenin batısı, yani biz devletle yeni tanıştık
Sosyal ağlarda paylaş

Umut fakirin ekmeği dir herzaman. Şimdi bu yetolar sırf özerklik davaları konusundaki gelişmeler durmasını istemedikleri için teyyip gitmesin ama biz bu ayaklanmadan nemalanalimin derdindeler bi ton kürt tanıdığım var onlar niye medyayı bu haliyle sadece Kürtlere yapılan dejeneratiflik olarak algilamadilar? Geciceksiniz bu işleri ülkeyi ikiye bölüp adını bize tu kaka yapıyorlardı aha işte busekilde diyemezsiniz şuanda yaşanan sıkıntı Kürtlere yapılan blabla deil topyekün bir resurrection dir
Sosyal ağlarda paylaş

3 gundur Kanal A, Beyaz TV izliyorum meraktan. Olaylari once Ergenekona bagliyorlar, sonra bunda dis guclerin parmagi var deyip Israil, ABD, Iran, AB ayni kampta yer alip tetikliyora, dis gucler bizim huzurumuzu bozuyora getiriyor. Ne diyeceklerini sasirmis durumdalar. Bir ara Beyaz TV yayin yonetmeni Reyhanli patlamalarindan sonra neredeydiniz, neden protesto etmediniz diye konusmaya basladi, telefonla baglanip kufur edesim geldi. Boyle cahil insanlara yayin yapip hala onlari tahrik pesindeler. Bir de Zaman gazetesine bir ofke baslamis, Zaman gazetesinin sermayesini sorgulamaya, aboneliklerini sorgulamaya falan basladilar Erdogan aleyhine 1-2 yazi okuyunca. Cirkeflikle, kibirle saptiriyorlar olaylari iste. Bence tek amac yandaslarini da sokaga cikarmak.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

yeri gelmişken söyleyeyim, bugün bi yazı yazdımdı camii olayıyla alakalı, aşırı derecede de yayıldı, şimdi 'kardeşim asıl yalancı sensin' mesajları dönüyor. ne yapsam bilemiyorum.

http://cnr0.org/blog/camidebiramevzusu

sen ispatlı bir şekilde yazı yazmışsın. gönlünde vicdanında rahat olsun yanlışlık sende değil
Sosyal ağlarda paylaş

Olmayan "Kürt Sorununu", varmış gibi bize yıllardır dayatan bu Medya. "Bitmiş" PKK'yı, en güçlü zamanındaymış gibi yine bize lanse etmeye çalışan bu Medya. "AAAAA biz artık uyandık", "ışık göründü", "aydınlandık" tarzındaki mesajlara katılmıyorum, bilakis tam tersiydi, olmayan şeyi varmış gibi gösterdiler, Sith Lordları gibi 500 kişiyi, 5000 kişi olarak bize gösterdiler, şuan da da 10-15 bin direnişci var diyorlar mesela, PKK'lıların sayısı şişerken, direnişcilerin sayısı azalıyor, tam tersi yani tam tersi...
Sosyal ağlarda paylaş

şu noktada doğruluğu yanlışlığı bilinmez arkadaşlar, bu konuda yapılacak herhangi gibi bir argümanda yersizdir çünkü kanıtlaması imkansızdır. bizim bu konuda çıkartabileceğimiz tek mesaj türk gençliği olarak asla ve asla medyanın bir olayı gösterdiği gibi kabul etmememiz gerektiği ve her zaman altında başka gerçekler aramamız gerektiğidir.

geçmişe yönelik, şöyle olabilirdi böyle olabilirdi aslında şöyledir tarzı argümanların bir yere varacağı yok. ne hepsi yanlış diyebiliriz ne hepsi doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...