Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski uyelerden unity100 ben. Tek mesaj atmaya geldim

dazuu

Öne çıkan mesajlar

bir at gözlüğünden, bi şeylerden falan bahsediliyor da... evet kötü özellikler, ama kendimize de bakalım bizim kafada da takılı mı diye. bunu laf sokma olarak algılamasın kimse, ciddi anlamda söylüyorum. kendimizi tartalım.

sam isminde sembolleşmiş konu. sam yabancı değil, onun ismi üstünden devam edelim. kızmaz sam. bi şey de olmaz zaten, resistleri iyi.

bakın bu harekette sam'i yanınıza almadan hiçbir şey başarılamaz. yoksa önceki cumhuriyet mitingleri gibi kendin çal kendin oynaya döner iş. yarın bir gün sandık gelir. görürüz bi %40'lı bi şeyler, otururuz şapa yine. bu oranlar varken meydanlara sadece akp'ye destek vermemiş insanları indirerek ancak demokrasi dışı sonuçlar umabiliriz. ha eğer aramızdan bazılarının zaten demokrasi falan bi şeyinde değilse o ayrı konu. hiç girmiycem.

tamam sam'dir, nefr'dir ya da benim gibi zamanında akp'nin herhangi bir olayına destek vermiş insanlar tutup da siz böyle abuk subuk laflar ediyorsunuz diye doğru gördüğü şeyden vazgeçmez. karşı durma zamanı olduğunu düşünüyorsa karşı durur. tıpkı 2002'de karşı durma zamanı olduğunu düşündüğü gibi. hiç öyle pişmanlık, utanma gibi şeylerden bahsetmeyin. siyaset dediğin şey dinamiktir. o zaman o doğrudur, çünkü şartlar onu yapmayı gerektiri, bugün de bu doğru olur. kaypaklık, kıvırmak, döneklik vs taş kafalılığın söylemleridir. inadım inat, dediğim dedik, benim doğrularım 5 yaşımda kafama çakıldı ölene kadar da değişmez mantığının kendini avutmasıdır. eğer doğruyu bulmaya doğru gideceksek doğru bildiğimiz şey hergün değişebilmeli eğer gerekiyorsa.

hadi dedik sam, ben tutup da sizin bu tavrınız yüzünden şimdi inatlaşmaya girişip "ulan alın o zaman başınıza tayyp'İ bi daha" mantığına girecek değiliz. ama yanımıza almamız gereken daha bir sürü insan var böyle şeylere hiç kafa yormayan. ve o insanları yanımıza almak onlarla taşak geçerek, hakir görerek olmaz. bugüne kadar yapılan bu göbeğini kaşıyan adam muhabbetiyle hiç olmaz.

biz bize yeterizle anca biz bize takılırız. bunu yeterli bulmayız diyorsak şöyle bi kafalarımızın etrafını kontrol edelim. gözlük mözlük bi şeyler takılı mı diye.
Sosyal ağlarda paylaş

abicim ben mi başlattım bu referandumu felan ama benim orda demek istediğim şey şuydu
insanlar zamanında gititler oy verdiler bi hata ettier
bende onlarla dalgamı geçtim güldüm eylendim
sonra beraber eyleme gittik
herkes her sakallıyı hacı sanabilir
doğrudur
al bak eşiden bi yazı bugun

turbanli da diyebilirsiniz. beni sevmezsiniz pek. biliyorum. neden bunu kendime yaptigimi dusunursunuz beni gorunce. yurekten inaniyorum ve vicdanim bir tek boyle rahat ediyor. elimde degil, insanin vicdani bir kere hukmunu vermissse ondan kacis yoktur. ben ic rahatim icin basimi ortuyorum.

bu ulkede bana cok dusmanlik yapilan yillar oldu. yasaklandim. uzaklastirildim. ezildim. bunu kimse inkar edemez.

sonra akepe diye bir parti cikti. benim hakkimi savunacagini soyledi. hem de, 90'larin uyusuk siyasetcilerinden sonra bu partinin dinamizmi ben dahil politik gorus skalasinda azicik saga kayan herkesin aklini celdi. ben yuzde 50'nin birisiydim. bu diktatorun ortaya cikisinda benim de payim var. ama bu adam beni temsil etmiyor artik.

bana ozgurluk verirken, baskalarini zindana atan akp. seni reddediyorum.

ben universitenin kapisinda herkesin icinde basortumu cikartirken ne kadar utaniyorsam, hapisteki gazetecileri, ardi arkasi gelmeyen yasaklari, sansurleri, baskilari, terbiyesizlikleri, masumlarin olumlerini gordukce de o kadar, hatta daha fazla utaniyorum. bana yapilmamasi onemli degil. tek basina ozgur olunmaz. ozgurluk birlikte yasanir. ozgurluk, benim evde cay icebilmem degildir. ozgurluk komsumun evinde raki icebildigini bilmenin huzurudur.

en cok da neden nefret ederim biliyor musunuz? ahlak bekcilerinden. cunku en cok onlara maruz kalirim. cunku onlar bana cikisir hep, pantolonla basortusu mu olurmus? peki makyaj? benim vicdanim. benim hesabim. tamamen bana dair olan bir durum hakkinda nasil olur da birisi kendinde soz hakki bulur? sen de oylesin akepe. senin gorevin ayibi tanimlamak degil. ahlaka kriter koymak degil. sen herkes kendi ahlaki olculerinde yasarken duzeni saglamakla gorevlisin.

akepe, beni savunma. istemiyorum. ben karanlik bir ulkede yasamak istemiyorum. ben bana yapilanin daha beterini baskalarina yapmana tahammul edemiyorum.

bidon kafalilik, cuval cuval komur degil. akp bizi ozgurluk fikri ile kandirdi. bunun "sadece kendi gibi olanlara ozgurluk" anlamina gelecegini bilemezdik. bizi dinamik imaji ile kandirdi. diger butun partiler gibi ilk icraatlarinin kadrolara hemsehrileri ile doldurup istatistik sisirecegini bilemezdik.
Sosyal ağlarda paylaş

doğru gördüğünüz şeylerin doğru olmadığı kanıtlandı.

istediğinizi yazıp kendinizi avutabilirsiniz. "göbeğini kaşıyan adam laflarıyla geliyorsunuz" diye liseli savunmaları da yapabilirsiniz. ancak günün sonunda sorumlu olduğunuz net. alkol yasağı, polis şiddeti, basın esareti, kadın haklarının ezilmesi, yargının ele geçirilmesi, silivridekiler, din baskısı, daha sayayım mı?

cumhuriyet mitingine falan gerek kalmadı. CHP'ye de gerek kalmadı. şu an çıkan ses tek bir kesimin sesi değil. tayyip böyle konuşmaya devam etsin o bile bazı şeyler için yeterli olur.

siyaset dediğin şey siyasetçi için dinamiktir çünkü onların pusulası yoktur. işlerine geldiği yönde giderler. doğru dediğin şey haysiyetli insanlar için sabittir, değişmez. eğer günün şartlarına göre değiştiği iddia ediliyorsa işte en büyük kaypaklık, kıvırmak, döneklik göstergesi odur.

eski threadlerde yazılanlardan, bugün apaçık haksızlık halinde ve sonucu gayet ağır olmasına rağmen hala pişmanlık yoksa o şahsın kendi pişkinliğindir.

şahsen kimseyi de yanıma almak için şirin gözükeyim diye bir derdim yok. doğrudan yana olan kendiliğinden beri geliyor. aradan 10 sene geçiyor, tek mesaj atmaya geliyorlar falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Başörtülü kızın yazısı gerçekse güzelmiş de, unitynin kimliğini doğrulayabildik mi? Yoksa eskileri hatırlayıp unitye laf çakan biri de olabilir.

Taksimde tayyip istifa sloganları atılırken akp gittiğinde kim gelsin diye konuşuyorduk bi ara. Cevap bulamadık. Bu da böyle bir anımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Başörtülü kızın yazısı gerçekse güzelmiş de, unitynin kimliğini doğrulayabildik mi? Yoksa eskileri hatırlayıp unitye laf çakan biri de olabilir.

Taksimde tayyip istifa sloganları atılırken akp gittiğinde kim gelsin diye konuşuyorduk bi ara. Cevap bulamadık. Bu da böyle bir anımdır.

biji ulfric

http://forum.paticik.com/thumbnails/030/17c/0dc/08b/832/43d/888/ae9/450/bab/de_450xNULL.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

doğru gördüğünüz şeylerin doğru olmadığı kanıtlandı.

istediğinizi yazıp kendinizi avutabilirsiniz. "göbeğini kaşıyan adam laflarıyla geliyorsunuz" diye liseli savunmaları da yapabilirsiniz. ancak günün sonunda sorumlu olduğunuz net. alkol yasağı, polis şiddeti, basın esareti, kadın haklarının ezilmesi, yargının ele geçirilmesi, silivridekiler, din baskısı, daha sayayım mı?

cumhuriyet mitingine falan gerek kalmadı. CHP'ye de gerek kalmadı. şu an çıkan ses tek bir kesimin sesi değil. tayyip böyle konuşmaya devam etsin o bile bazı şeyler için yeterli olur.

siyaset dediğin şey siyasetçi için dinamiktir çünkü onların pusulası yoktur. işlerine geldiği yönde giderler. doğru dediğin şey haysiyetli insanlar için sabittir, değişmez. eğer günün şartlarına göre değiştiği iddia ediliyorsa işte en büyük kaypaklık, kıvırmak, döneklik göstergesi odur.

eski threadlerde yazılanlardan, bugün apaçık haksızlık halinde ve sonucu gayet ağır olmasına rağmen hala pişmanlık yoksa o şahsın kendi pişkinliğindir.

şahsen kimseyi de yanıma almak için şirin gözükeyim diye bir derdim yok. doğrudan yana olan kendiliğinden beri geliyor. aradan 10 sene geçiyor, tek mesaj atmaya geliyorlar falan.

eeeh, yok o pek öyle değil. daha birşey yazmayayım diyordum ama habire rematch'e çağırıyorsun sen arkadaş. :p

bir kere yazdığın başlıkların hepsine katılmıyorum, benim oy vermekten vazgeçme sebeplerim daha farklı. birinci sırada sansüre meyil, (bunun için oy vermekten vazgeçmiştim) ikinci sıradaysa bu olayların başlangıcındaki gibi yanlış, dikine giden, hır çıkaran tutum var. kısacası "pardon ağabey, bilemedik" filan demem, başım kıçım ayrı oynamıyor dediğin gibi.

"babam da chp'ye oy atıyordu, ben de o yüzden atıyorum" diyen 95'lik komşum nine var, sen o model seçmen mi istiyorsun anlamadım? benim bildiğim insanlar seçime gitmeden önce düşünüp karar verir, futbol takımı tutar gibi banko atmaz aynı partiye.

eski thread'lerde haksız olduğumu kabul etmiyorum, onlar o konular hakkında o zaman söylenmiş. ya pişkiniz ya kıçımız başımız ayrı oynuyoru iliştirmek istiyorsan maalesef mümkün değil. fikirlerim aynı, tükürdüğümü yalamıyorum. fikirlerim aynı olduğu için zaten akp'den uzaklaşmış görüyorum kendimi kaldı ki. insanların iki günde dünya görüşü değişti de akp'yi bıraktılar gibi bir olay olmadı nihayetinde, tespitin yanlış öyle oldu sanıyorsan. özgürlükçüyüm diye onlara oy verdim, gene özgürlükçüyüm diye onlara oy vermeyeceğim.

ha ama sufi bu konuyla ilgili "yanınıza gelmek" demiş, güzel bir ifade ama zaten "gel ama önce bir elimizi öp" gibi bir yaklaşım varken, çok daha önemlisi azınlıkta dahi olsalar, "oh hadi işi olabildiğince şiddetlendirip iç savaş çıkaralım" diyen tipler varken yanınızda değilim. o tiplerin ağababası, "iş nihayetinde iç savaşa varacak ve rakiplerin hepsini temizleyeceğiz" diyen fedaykin'di, unity ondan özür dilemiş. ben dilemem. o gün de yanlıştı, bugün de yanlış.

ama arkanızdayım. sizin sağlığınız ve haliniz için de kaygılıyım, o da hem arkadaşım için bir kaygı, hem de yurttaşım için bir kaygı. daha önemlisi, hükümetin karşısındayım. ne kadar çabuk silkinip kendilerine gelirlerse, bu olaylar sona ererse, benim gözümde o kadar iyi. ertesinde gene aynı partilere oy atma ihtimalimiz yok gibi birşey tahmin ettiğim kadarıyla. o bakımdan gene mutlu olmayacaktır kimisi, lakin benim oyum bana ait, kimsenin gönlünü eğlemek ya da kulubüne katılmak için değiştirmem. değiştirmeye karar verdiysem de "of hatalıymışım" dediğim için olmadı, dünya görüşüme uymayan bir süreç gözlemlediğim için oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

her zamanki gibi alıntıladığın cümlelerle yazdıklarının çoğu arasında alaka yok. baktın gank gelmiyor, müsamaha var, çok net dansözlük yapıyorsun. sonra insanlar sam + akp diye arama yaparsa yine ağlamaklı olursun.

seçime gitmeden önce düşünüp AKP kararı verdiysen mesulsün işte. özgürlükçü değil ampul liberalisiniz. malesef düz liberaller de sizleri kendilerinden sanıyor, yılanlı kalkan altında toplanmaya çağırıyorlar. o yukarıda yazdığım haklar elden giderken sus pus oturuyordunuz. kiminiz zaten direkt takunyacı. sizin desteğinizle bu hale gelindi. arkamızda olmayın. gölge yapmamanız yeterli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

demin yazdığımı daha önce yazdığımdan ne bakımdan farklı gördün de "baktın gank gelmiyor böyle yazdın" diyorsun? oyumu değiştirdim olayını kaç sayfa önce yazmıştım, gene tekrarladım.

ha fikrimi gank gelecek diye modifiye etmem, değiştirmem mi lazım onu da anlamadım. bu forumda yazmıyor olsam da görüşüm aynı, okumuyor olsam da. kimse arşiv çıkardı diye ağladığımı hatırlamıyorum, arkadaşım dediğim insanlara "beni hedef göstermekle elinize ne geçecek, maksat nedir" dediğimde bunu ağlamak addettiysen yorum yok.

şu son paragrafındaki itici, dikine giden tavrın zaten insanları vaktinde akp'ye yönelttiğini 2013'te hala anlayamadıysan, senin de tekrar bir oturup düşünmen lazım gelir benim yaptığım gibi. baskıcılığın, kamplaşmacılığın takunyalısı da kötü, takunyasızı da. bunu anlamadıkça protestoların hedefine ulaşması zor. baskıcı ali gider, baskıcı veli gelir gene benzer işler yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

afedersin arcane ama keşke senin düşüncenin o dönemdeki temsilcileri adam olsalardı da insanları denize düşen yılana hesabı neresinden tutulur bilinmeyen ampül imajına mahkum etmeselerdi. keşke ampül çıkmadan senin düşüncenin temsilcileri reşit olabilmeyi becerip insanlara bir çıkış yolu gösterebilselerdi, insanların götüyle başıyla oynamak yerine.

şu hareket insanlara bir umut doğursun diye bekliyorum. senin bu söylemin gibi düşmanlık peşinde olan, önceden dediğim gibi bağcı dövmenin hazzıyla gözü dönmüş durumda olanların ne düşüneceği umurumda değil.
Sosyal ağlarda paylaş

kim öldü de sizi bağcı yaptı? yine tipik kendini mağdur gösterme çabaları başlamış. yemezler sufi.

benim düşüncemin ne o dönemde ne de şimdi siyasi temsilcisi yok. birçoğu gibi kötünün iyisine verdim. ne attığım oy ne de referandumdaki seçimim milletin götünde patlamadı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...