Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski uyelerden unity100 ben. Tek mesaj atmaya geldim

dazuu

Öne çıkan mesajlar

horacegoesskiing said:

ben horace.
ben de çapulcuyum gençler.
yeni dünya eski fikirlerle yönetilmez.
beraber yaşamayı bilen daha çok insan var artık. bir şeyler değişmeli ki daha iyiye gitmek mümkün olsun.

en güzel bir dönem bu dönem vakit kucaklaşma vaktidir.

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

ben horace.
ben de çapulcuyum gençler.
yeni dünya eski fikirlerle yönetilmez.
beraber yaşamayı bilen daha çok insan var artık. bir şeyler değişmeli ki daha iyiye gitmek mümkün olsun.

en güzel bir dönem bu dönem vakit kucaklaşma vaktidir.

Allahıma bugün sen geldin aklıma, Ne yapıyordur, şu olaylarla ilgili fikirleri nelerdir acaba diye.

Kısfmet.
Sosyal ağlarda paylaş

quote edilince öm geliyo artık he mi?

başlığa biraz baktım da sam'e yaklaşımı tasvip etmedim. (ayrıca sufi, sen de çapulcu olmuşsun. ne hoş ne güzel.) olacaksa bu iş beraber olacak. aynı gemide olduğumuzu hala anlamadıysak vay bize vay vay. ayrıca gayet de doğru bir yaklaşım vicdan ile muhakeme ile karar vermek. zamanında öyle karar verdik, yine öyle düşündüğümüz için şimdi vermeyeceğiz.

mesele yenmek değil arkadaşlar. mesele kazanmak. şu an durum öyle ki, asıl direnişi hala akp tarafında olan akıl ve vicdan sahibi insanlar gösteriyor. bir tarafta tekbirler, mücahit erdoğanlar ( hatırlamayan vardır, mücahit erbakan idi bunun orjinali ), ezelimler, diğer tarafta şarkılar türküler güzellikler sarılmalar. bir tarafta köhnemiş bir siyaset, diğer tarafta zeka. bir tarafta dedeler (dikkat), diğer tarafta gençler. bir tarafta bin milyon yıllıkmış gibi duran dezenformasyon ve manipülasyon çabaları, diğer tarafta güncel teknoloji. duruşun nerede olması gerektiği açık.

olayların patlak verdiği gün almanyadaydım. kardeşim facebook üzerinden böyle bir olay oldu diye bana mesaj gönderdiğinde henüz çok erkendi ve "umarım bu olaylar büyür, umarım sessiz kalınmaz" dedim. sonrasını (aslında bir diyalog ama) c/p yapayım

horace said:

"Artik "bizden" diye vicdanimizi rahatsiz eden seylere evet demeyiz belki. Statukoyu muahafaza icin bu kadar fedakarligi neye ragmen yapmak lazim. Bilemem. Ama artik fakyu demek istiyorum. Cogulculuga bu kadar karsi bir olusum kesinlikle beni temsil edemez. Ben kimseye padisahsın OK artik senin dedigin olsun demedim. Seni bilmem. Ben beraber yasama umidiyle oy verdim ve akpde bunu uzun süredir goremiyorum. Chp mi gelsin yeterli bir sebep degil artik. Herkesi kendine dusman edinirsen elbette dusman olurlar Ben tayyip dusmaniyim"

olaylar büyüdükten sonra ( pazartesi ) "olaylar büyüdü. mutlu musun şimdi :(" şeklinde bir mesaj geldi. akabinde yazdıklarımın bir kısmı:

horace said:

"Evet. Ne kadar gerekli oldugu bence ortada. Uzun vadede cok faydali olacak diye umuyorum. Protesto boyle baslamadi biliyorsun. Dogru bir protesto olarak basladi. Hukumetin tavrinin, insanlari yok saymanin, polis brutality nin vs ne kadar yanlis olduğunu, Uzun uzun yazilacak hata larin etkilerini vs vurgulamak ve halka, özellikle gençlere cesaret ve sorumluluk kültürü verebilecek bir süreç olması bence çok olumlu. Halkin yenmesi şart.
Şimdi başkan ve diğerleri ders alsa özür dilerse halk kendiyle gurur duysa. Siyasiler ayagi ni daha denk alsa vs Bence ne güzel olur.
Ne olursa olsun bütün imkanlar hala hükümet elinde. Şu an inatlarina devam ediyor hatta bence bu olaylarin olmasina bilhassa herkesi marjinallestirme ve protestuyu hafiflestirme sebebiyle olumlu bakiyorlar.
İsterseler rahatça bitirebilirler."

İstanbula gelir gelmez taksimdeydim fakat taksime artık bahar gelmişti. Ne kadar ecstatic ve yavaş yavaş gerçekliğe doğru sünecek bir ortam olsa da, o havayı bir koklamak o kadar iyi geldi ki. O grafitiler, gerçek muhalefet, destek, paylaşım, insanlık, sanat. Enfesti. Ne kazandığımızı bilmesek de birbirimizi görmüş, tanımış, umutlanmış olduk. "Gidelim aga" demekten gidersem ne olayım der hale geldik.

Fakat güzel arkadaşlar, sevgili patiler. Zaman çoğulculuk zamanı. Hani o anlattığım direnen akpliler var ya. İşte onlar sebep arıyor partilerinde kalabilmek için. Tayyip'in konuşmaları ise buna sebep oluşturamıyor. Ancak daha çok kafa karıştırıyor. Bariz yalanlar, kışkırtmalar, başkalarından duyduğunu bildiğin eski stratejiler. Bir yanlış var dedirtiyor.
Sebep oluşturacak şey ise basit. İnsanlara niye akpye oy verdiklerini hatırlatmak. Başı, komutası olmayan bir organizma olarak hepimiz bu hareketin temsilcisiyiz. Bir " kodumun türbanlısı " demeye, bir Tayyip'in "başörtüsü yasağı için 'ulemaya sormalıydılar" sözünü hatırlatma eski anıları canlandırır. Evet 28 şubatta belki harekettekilerin birsürüsü kreşteydi, fakat 10 yıl gerideki bir hatıra da olsa AKP'nin haricindeki şey hala diğerlerini temsil ediyor. Hala ellerinden gelse bizi bir kaşık suda boğarlar korkusu var. Bağışlanmanın ve affetmenin yolu, hatayı tanımaktan geçer. Kusur işlenmedi ki diyerek kimseyle kucaklaşamazsınız.

Babalar korkularını öfkelerini korumak için de olsa çocuklarına aktarmaya çalışırlar. Bilgilerini, kendi zamanlarında sonuç vermiş düşüncelerini aktarırlar. Fakat bu her zaman tutmaz. Genlerde olduğu gibi Memlerde de bilgi değişime uğrar. O da bir seçilimden geçer. Teknolojik olsun, etik olsun bütün ilerleyişimizi de buna borçluyuz.
Bir çok insaflı abimiz, -ki bizden çoook daha fazla sıkıntılar görmüş abilerimiz bunlar- siz harikasınız, bizim artık çekilmemiz lazım diyorlar. Çünkü bilgi var. Bu devirde big brother zor. En tırronuzun bir tane ülke dışı tanıdığı sohbet ettiği adam var. Ülkecek az-çok birbirimizi görüyoruz. Hem de eskisinden çok daha fazla. Öğrendiğimiz ürkeklikle de olsa hepimiz aynıyız diyebiliyoruz.

tl;dr: Tanışalım, kaynaşalım, birleşelim. Bu fırsat ayağa bir daha kolay kolay gelmez. I kiss you.

Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

yeri gelmisken:

Sam, 24 nisan 2004 said:

amblem ile ismi dışında chp'nin 75 yıl öncekiyle arasında bir tek benzerlik göremiyorum ben. sen tarihi geçmişi gösteriyorsun ama parti açılıp kapanırken, başkanları, üye kadroları ve en önemlisi politikası değiştikçe o parti aynı parti olmaktan çıktı. bu geçmişini de utanmadan reklam maksadıyla kullanması midemi bulandırıyor. deniz baykal'ı atatürrk'le nasıl mevkide düşünebilirsiniz ki şayet atatürkçü iseniz? ben aynı chp olmadığını düşünerek avutabiliyorum ancak kendimi..

akp gelince iran'a döneceğimizi söylüyordu bu forumdan arkadaşlar bile, onlar şimdi ne söyleyebiliyor? ya çıt yok ya da ancak "tayyip takiyyeci". ben tayyip'i de, onu eleştirenleri de takip ediyorum ve unutmuyorum çoğu kimsenin aksine. şayet avrupa birliği'ne girecek olursak o zaman ne söyleyeceklerini de merak ediyorum çünkü yaratıcılık sınırları (!) zorlanıyor..

yine de konuyu chp'den filan uzak tutmaya çalışalım mümkün oldukça..

http://forum.paticik.com/read.php?13,359573,359658#msg-359658

fizban said:

ihale sadece bir tane sam'e değil, yetmez ama evet diyen binlerce sam'in suçu evet. hepsi suçlu. dün polisin attığı her gazda, vurduğu her copta, akp'ye oy veren, referandumda evet diyen herkes pişmanlıklarını hissetmeli.

hissetmiyolarsa, zaten hala akp'ye oy verip bir sonraki referandumda evet diyip baştaki namus bekçisini desteklemeyi düşünüyorlarsa birşey diyemeyecem.

Adam haklıymış. CHP 75 yıl öncesinin CHP'si değil. Olsaydı AKP bu kadar yükselemezdi.
İran gibi de olmadık, daha beteri olduk.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada abi yanlış anlaşılma olmasın Fizban da dahil kimse AKPliler gelmesin başörtülü gelmesin direnmesin felan dediği yok. Sadece nasıl ki ben şu an her üniversiteye gittiğimde "Ulan bu başörtü mevzusunda amma boşuna inat etmişiz şimdi serbest epi topu takan 10 kişi var niye bu kadar inatlaştık kine saçmalamışız" diyosam aynı şekilde yetmez ama evet diyenlerde "Valla yetmedi lan . Hatalıymışız. Hayır deseydik keşke bölece yüzde 90%la geçicek bi anayasamız olurdu." desin diyor. Yane ben öle hayal ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...