Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigarayı Bırakma..

Aron-Caldwell

Öne çıkan mesajlar

Antimodes nasil birakacagini biliyorum dememis sadece bırakilmasi mumkun demis ve kesinlikle mumkundur.
Ben sigaraya o kadar karsiyimdirki yanimda kimseye icirtmem hatta psikolojik olarak alarji olustu sanirim bende:)
Umarim praw sende biraknayi dener ve birakirsin[hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri

[Bu mesaj THARKAS tarafından 28 May 2003 20:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İçme nedenlerin de tamamen hayata bakış açına dayanıyor bence. Kendini hayatım dandik böüe, ne kadar iğrenç bir hayatım var diye şartlarsan gerçekten her şey iğrenç gidiyor gerçekten çekilmez oluyor. Önemli olan noktayı yakalamak, iyi şeyleri görmek, kötüleri görmezden gelmek. Biliyorum depresyon hattındaki salak operatörler gibi konuştum da gerçekten öyle yani. Bir de iyi yönden bakmaya çalış dönüp geriye baktığında "anaa, ben hayatıma napıyormuşum mutluluk bu kadar kolayken yaw?" diyiceksin, hatta o camdan atlama hikayesinden falan utanacaksın. Ben de bir ara tam olarak senin gibiydim içip içip ölsem daha iyi be, lan yaşamayı mı hak ediyoruz ki derdim. Sonra amaçsızlığı kabullendim bana zevk veren neyse onu yapmaya başladım. Biraz anarşistçe bir düşünce tarzı olabilir ama mutluyum, geriye kalan her şeyse insan olduğum için, hep kendimi düşündüğüm için arka planda kalıyor.
Abarttım mı ya hayat felsefesi falan çıkardım =)[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi ötenaziyi istiosun? Bacağı kesilen adama Mars'ta bile ötenazi yapmazlar.

Bide kanser oalcağını sanmama eylemi nasıl bişey? Kanser olanlar önceki gün "eyvah kanser geliyor" şeklinde bir hislemi uyanıyorlar?
said:
Prawler, 28 May 2003 21:28 tarihinde demiş ki:
ötenazi isterim bacağım falan kesilirse falan
ama abartmıyorum olayı sanmam kanser falan olacğaımı[hline]#mix.gen.tr#...
[email protected]

[hline][/i]Semi-Dr. Quinthalus [/b]@ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

(bkz: Quinthalus) (bkz: Qui)
Sosyal ağlarda paylaş

doktorlar, ciddi ciddi sağ ayağımı kesme konusunu konuşmaya başlayana kadar tüm sigarayı bırakma girişimlerim fiyaskoyla bitmişti. bu konu bu aşamaya gelmeseydi herhalde bırakamazdım da. 4 sene oldu muayenehaneden çıkıp cebimdeki paketi çöpe atalı. 15 gün boyunca, 5-6 dakikadan fazla uyuyamadığım, her uykuya dalışın peşinden korkunç bir ağrıyla yerimden sıçradığım anlardaki duyduğum acının nasıl birşey olduğunu bile unuttum. ama yine de sağ ayağım hala tam iyileşmiş değil. hala uzun mesafe yürüyemiyorum. ve farkındayım ki hiçbir zaman da eski hali gibi olmayacak.

bunları yaşamadan bırakabilseniz keşke...[hline]eski bir çin atasözü der ki:
chonk sonk tung, chenk.
Sosyal ağlarda paylaş

başlayanlar nasıl bırakır emin değilim ama başlamayanlar denemesin bile..

babam anlatıyordu geçen gün, rahmetli dedem de içermiş. birgün camide gördüğü yaşlı bir amca ona "Hz. Muhammed içer miydi, sen niye içiyorsun?" demiş, o günden sonra bir daha içmemiş dedem.. :)

meseleyi dine bağlamıyorum ama anladığım şu: kendinize zararı olduğunu bildiğiniz birşeyi bütün benliğinizle reddetmeniz ve hatta düşünmemeniz gerek. teker teker bırakma olayı işe yaramıyor kesinlikle, bir anda hayatınızdan olduğu gibi silmelisiniz.[hline]Agent Thompson: You!
Agent Smith: Yes, me.
[turns Thompson into another Smith]
Agent Smith: Me... me... me...
Agent Smith Clone: Me too.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 28 May 2003 19:38 tarihinde demiş ki:
günde 5 paket içerdi babam. karar verdi pzts bırakıyorum dedi bıraktı

Sigarayı bırakmanın aslında tek yolu budur. Diğer yollar sadece birer kandırmacadır. İradeniz kimse yada hiç bir ürün sizi iradeli yapamaz.
Bu arada 15 gün sigarayı içmeden durabiliyosan bağımlılık kısmını atlatmış tamamen psikolojik kısmını kabullenememişsin demektir. Bu da sadece senin iraden ve bu sigarayı bir daha içmiyeceğini kendi kendine kabullenmenle ilgili bir şeydir. BUnu da yapabilmen için gerçekten sigarayı bırakmak istemen gerekir. En ufak bir şüphen bile varsa bu kendi mantığında bir tür zayıflık yaratacak ve senin iradeni zayıflatacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

İster zengin ol,
İster fukara.
Her yemekten sonra,
Yak bi cigara.[hline]Trust in my self-righteous suicide
I cry, when angels deserve to die!

Benim la, Phann!

Hatırlar mısın bir aralar OSI'de etrafa para saçan Wacky diye onurlu bi mage vardı... Verin lan paraları geri!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Justin, 29 May 2003 04:00 tarihinde demiş ki:
yakınca sigarayı varya ahhh ölüyorum[hline]cRn

insanın kendini bilmesi negzel.. :)[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
yani anlayıcağın bu dizi seni acmaz sam amca hiç izlemeye başlama çünkü bu diziyi izlemek biraz derinlik ister
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...