Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Desert

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

HarveyQuinn said:

email nasıl değişebilirim ?

abi e-mail değiştirme çok zahmetli. ticket açman gerek. pasaportunun scan'ini istiyorlar. bizim pvc kimlikler kabul olmaz zannediyorum.

https://blackdesert.zendesk.com/hc/en-us/articles/210745969-Email-Change

gift passları da zaten daha önce koymuştum hatta arka sayfalarda bir kaç key daha olması lazımdı. oyunu denemek isteyen kullansın 7 günlük access zaten sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende şöyle bi sorun var oyun yüksek ayarlarda kasma fazla olmuyor ama grafikler çok keskin ve göz yorucu çirkinlikte oluyor. İnternette izlediğim videolarda gayet yumşak grafikler ve su gibi akıyor adamların oyunu. Nasıl bi ayar çekmemiz lazım grafikleri fazla düşürmeden ? i5 4590 ve r9 280 sistemim var.
Sosyal ağlarda paylaş

Beni de yordu ya nedense. Durmadan parlamalar bir de random tus spami oldu bir yerden sonra. Kombo mombo basiyorum atari oynar gibi ama olayi o sanki dfs.
Bir de loot mu yapacaksin gathering mi hep birsey cikiyor ekrana UI cok karisik geldi beynim yani heryerden mesaj geliyor sacma sapan.
Sosyal ağlarda paylaş

hattok said:

Başları çok kötü değil mi oyunun? Bana mı öyle geldi acaba. Valkyrie olduk iyi hoş güzel otomatik koşması da güzelde koş allah koş.

Classlar çok çöp :d Genderlock olması da ayrı bi çöplük neyse wiz oynicam sanırım öyle gözüküyo xd

tutorial biraz leş. birde sadece black spirit questlerini birde world map'te sarı kutu içinde ünlem olan questleri yapsanız yeterli. geri kalan questler opsiyonel. no lifer değilseniz geçin, binlerce quest var çünkü ya da area'dan bayarsanız yan questleri atlayın işte. yan questleri leveling'e bir katkısı yok.

classlar en azından level 40'a gelmeden anlaşılmaz. baya değişiyor skiller açılınca gameplay. high level class gameplay videolarını izleyin bence. awakeningli ve normal halinde.

HarveyQuinn said:

Bende şöyle bi sorun var oyun yüksek ayarlarda kasma fazla olmuyor ama grafikler çok keskin ve göz yorucu çirkinlikte oluyor. İnternette izlediğim videolarda gayet yumşak grafikler ve su gibi akıyor adamların oyunu. Nasıl bi ayar çekmemiz lazım grafikleri fazla düşürmeden ? i5 4590 ve r9 280 sistemim var.

filter'ı None olarak değiştir. default Vibrance filterı çok leş.

Sotto said:

Beni de yordu ya nedense. Durmadan parlamalar bir de random tus spami oldu bir yerden sonra. Kombo mombo basiyorum atari oynar gibi ama olayi o sanki dfs.
Bir de loot mu yapacaksin gathering mi hep birsey cikiyor ekrana UI cok karisik geldi beynim yani heryerden mesaj geliyor sacma sapan.

show blood on display birde skill particle efektlerini kapatın. ben ek olarak high end mode'u da kapatıyorum. geri kalan ayarlar max ve açık. ha birde other's effects kapalı. milletin petini görmeyi de kapattım.

info bombardımanını engellemek için şuradan görmek istemediklerinizi tickleyin.

http://origin.webcdn.theblackdesertonline.net/forum/service_live/monthly_05_2016/youfool.png.20b6bc322545301c2a2b3c12b837a5e1.png

birde oyuna girerken launcher'dan Fullscreen'i seçin. gerçek fullscreen sadece o şekilde açılıyor. Fullscreen'de fps daha iyi diğer modlara göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

Code 1 : 36E7-EA0E-39E6-45AB-B53F
Code 2 : E5EF-0CA7-C90B-4519-BBD6
Code 3 : 5A9E-114F-47BB-4961-9FE3
Code 4 : F8D3-CD8D-954C-4C62-A53B
Code 5 : 04CB-EA83-7DC5-4DAB-A5BA

bunlardan deneyin kullanılmamış olan varsa alın.

bu arada oyunu satın alırken vpnle uğraşmak istemeyen olursa cd key olarak benden alabilirsiniz oyunu.

http://www.gittigidiyor.com/arama/?satici=canseckin91
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun end gameini görmeden hiçbir şey diyemem. ARcheage gibi ev alıp ekip biçebiliyorsak oynanır öteki türlüyse oynanmaz bu oyun gibi duruyor diyelimde şimdilik endgame görmediğim için. Level zor değil sanırım ? Girdim 1 satte falan 14 oldum cünkü. Ya da ben anlamadım leveling olayını

van mor edit :

intel xeon e5410 işlemci
4gb ram ddr2 :D
hd 4850 1gb 256bit gddr3

Ekran kartı ile normal şekilde oynuyorum (1280/768 tabiki)

Ama internetten baktığım grafiklerle iyi bi pc şart ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ev alma yok ama oda alıp döşemek var. Ekip biçme şu şekilde var, worker yönetimi vs gibi işler var. Farmville gibi sen elle ekmiyorsun bir şeyleri diye biliyorum. Oyun aslında MMO değil, ticaret sim :D Worker'larla süt toplatıyorsun, topladığın sütleri peynir yaptırıyorsun, sonra onları karavanlara yükleyip uzak kasabada satıyorsun filan.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni gelenler için şurada guide var: http://www.blackdesertfoundry.com/2016/02/16/starterlaunch-guide/

farming için tarlalar koyup kendin de ekebiliyorsun ama workerlara yaptırmak da mantıklı.

şu da leveling rehberi: http://www.blackdesertfoundry.com/2015/05/05/leveling-1-60-guide/

questleri atlayıp mob grind yaparsanız çok uğraşmadan bir haftada lvl 54 falan olursunuz. özellikle hafta sonu 2x xp eventleri oluyor. onları kaçırmazsınız. questleri dönüp yapabilirsiniz sonradan. zaten zone bitirip geçme diye bi olay yok ilk kasabasına kadar aynı yerlere dönüyorsunuz sürekli.
Sosyal ağlarda paylaş

DeviantSun said:
Worker'larla süt toplatıyorsun, topladığın sütleri peynir yaptırıyorsun, sonra onları karavanlara yükleyip uzak kasabada satıyorsun filan.

Şu varsa oynanır işte. Archeagedeki ile aynı sistem.

Teşekkürler Xenus bu arada linkler için. Bakalım su 3 5 gun içinde oyunu tutarsam cidden alabilirim.

Oyunun şuan tek yamuğu (Bana göre tabiki size göre süper olabilir) Classlar. Çok developer base cünkü :O . NEden insanlara seçme hakkı vermiyorlar ki. İlerde düzelecek mi?
Sosyal ağlarda paylaş

evet ticaret simülasyonu gibi baya özellikler var. oyundaki afk özellikler büyük nimet valla bence. mobil oyuncu kitlesini çekmek için kullanmışlar. hiç bir şeyden geri kalmıyorsun böylece.

multi class özelliği yok malesef. eski usül. işte ona göre karar vermeniz lazım main'inize. valkyrie açmayın yalnız şuan hem pve hem de pvp'de baya vasat bir class. öteki classlar nispeten dengeli. aslında ilk karakteri kafanıza göre oynayabilirsiniz. zaten xp eventlerde hafta sonu 1 günde lvl 1-50+ falan kasabiliyorsunuz oyunu öğrendiğinizde, o koyduğum leveling guide'i takip ederseniz.

"KR Classlar" said:

검은사막 - Black Desert
위리어 - Warrior
레인저 - Ranger
소서리 - Sorceress
자이언트 - Berserker
금수랑 - Tamer
무사 - Blade
발키리 - Valkyrie
매화 - Plum
위자드 - Wizard
위치 - Witch
쿠노이치 - Kunoichi
닌자 - Ninja

şunları youtube'da falan aratıp class gameplay videolarına bakın. yeni skiller açılınca gameplay zaten değişiyor da, lvl 56'daki awakening baya toptan değiştiriyor. 2 class'ı birden oynuyorsun gibi oluyor, alternate ederek. ranger, assassin gibi birşey oluyor mesela. ninja, OP'deki zoro'ya dönüşüyor. :P
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

acıx valla oyuncu kısmında değilde oyunda bi boşluk var. Earlysi çekici gelmedi hiç oyunun mesela. Ayrıca valkyrieden başka dişi tanky bişey yok. Diğerleri oynamam büyük ihtimalle. Witch var witch de oynadım o da pattis sarmadı. Sorcery cok güzel duruyor avrat at gibi onu da denerim herhalde. Valkyrie cok special bişey gibi geldi bana nedense. Shield + aoe çok iyi duruyor ama bilemedim tabiki sen daha tecrübelisin bu konuda. Erkek karakter oynamam ben çok gay.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk tutorial area'sında pek oyuncu olmaz. yeni başlayanlar takılır anca oralarda. alt açanlar hızlı hızlı geçer çünkü gearlı oluyor alt karakterin. ilk şehire yaklaştığınızda görmeye başlarsınız insan yoğunluğunu.

berserker de tank oyunda. baya da eğlenceli yani tank oynamayı seviyorsanız. awakeningte iron man oluyor, yerden yere vuruyorsun oyuncuları :P

benim nick Femian bu arada whisper atın ya da N'den friend'e ekleyin.

birde reddit'te eleman yeni başlayanlar için kısa kısa çok güzel yazmış şuradan okuyabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

http://forum.blackdesertonline.com/index.php?/topic/119305-faq-the-new-world/&page=1

merge geliyormuş. yaptıkları çok moronca bir hamle. 3 server 12'şer kanaldan, 1 server 36 kanala dönüyormuş. madem böyle yapılabiliniyordu release'de neden yapmadılar o zaman. bizim server çok canlıydı hiç gerek yoktu böyle birşeye. bossa 100 kişi geldiğinde 3-5 fps ile oynuyoruz.

baya sinir bir durum oldu çünkü bazıları 3 serverda da günlük loyaltyleri, eventlerde verilen freebieleri, beleş cash shop itemlarını tek karakterde toplayacak. daha yeni endgame boss armor box verdiler bir tane. şimdi 3'er tane alma şansı yakaladılar.

https://puu.sh/sdrAE/2c6e04dbf1.jpg

meh gerçekten.

adamların daha geçen hafta yakın gelecekte merge düşünmüyoruz diye açıklamaları vardı :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...