Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taksim Gezi Parkı Yıkımı

Killer

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

beyler yüzyılın haksızı spark ile niye tartışıyorsunuz lan?

olay engellemek değil, direnç göstermek. "tamam napalım, istediğinizi yapın" denmeyeceğini göstermek.

devam etmeyecektim itiraz etmeye ama en kötü sabonun postuna dayanamadım

noldu emek sineması için millet yürüdü biber gazı yedi cop yedi

yıkmadılar mı emek sinemasını ?
Sosyal ağlarda paylaş

spark kendi deneyimlerine dayanarak "öğrenilmiş çaresizlik" üzerinden konuşuyor yani adam yılmış, bizim de yılmamıza belki ço kaz kaldı bunu bilemeyiz

adamın üstüne gidilecek bir şey yok ortada "ben bıraktım hacı" diyor kaldı ki haklı olduğu noktalar da var yani oraya o avm yi ske ske yapacaklar daha önce de gördük

"ha o zaman sen niye gidiyorsun yarram?" derseniz ben henüz yılmadım, sesimin yettiği yere kadar çıkması için gidiyorum daha önce de belirttiğim gibi "olaylar olurken ben sadece seyrettim" demeyi kendime yediremiyorum

kamuoyu kamuoyudur, şu olay sonucu 100K kişiyi kendini sorgulamaya yetsek bence bu da bir başlangıçtır ve yıllardır "adam akıllı direniş yok, cumhuriyet mitingleri de traş çıktı" diye kendim iyiyor parti örgütlerine bindiriyordum. artık böyle bir hareket var ve bu benim yıllardır beklediğim hareket, bu avm yi yaparlar yarın kuşdili çayırında karşılarında bulurlar bizi

vazgeçmeyenler olarak davamızı sürdürelim tepkimizi ortaya koyalım bir hareket başlatalım artık

geç kaldık ama başladık
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

sabonis said:

olay engellemek değil, direnç göstermek. "tamam napalım, istediğinizi yapın" denmeyeceğini göstermek.

Abi bu çok kötü bir argüman yalnız.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

sabonis said:

abi tamam yıktılar ama olay sonucu değil. ve bu onun birkaç gömlek üstü farkındaysan. eylem değil direniş oldu farkında mısın bilmiyorum?

tekrar diyorum herşeyi geçtim şu anda orda acı çeken insanlar var bazı şeyler için. ordaki binlerce insana kibrinle inanılmaz bir saygısızlık yaptığının farkında mısın acaba sadece
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten tepki böyle büyür. işte ilk başta on kişi karşı çıkar ama sesleri çok çıkmaz 20 kişi olurlar.. o 20 kişi başka bir şeye karşı çıkar 200 kişi olur.

eğer tepkinizde haklıysanız daha çok kişi sizi desteklemeye başlar.

ama kenara çekilip nasıl olsa hiç bir şey değişmez diye pasif kalmak, çaresiz olmak insanın doğasına aykırı ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

sabonis said:

birikti bunlar iste. olay agaclari korumaktan, ranti engellemekten, akpyi protesto etmekten cikti. sembol oldu su anda gezi parki. yikicaz dediysek yikariz kafasina karsi direniyo insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Finklorpeyniri said:

Suark said:

bitane polis istifa etmiş diyorlar

kalbi olan insan dayanamaz yapılan muameleye
ama tabi şöyle bir durum vardı

Bilebileceğimiz bir şey var ki, o da cellatların bize dost olamayacağıdır.
Bunların hepsi fena, vicdansız insanlardır demek istemiyorum. Ne gezer, onların arasında da ne müşfik aile babaları, ne vefalı arkadaşlar, ne hassas yürekli tabiat aşıkları vardır. Ama karşınızda düşman olarak vazife aldıkları andan itibaren, onlar, iradelerinin dışında bir kuvvetin oyuncağıdırlar. Cemiyet
içinde aldıkları mevki ve vazifenin onlara verdiği şahsiyet, tabiatın şekil verdiği asıl benliklerini o kadar gölgelemiş, seneler geçtikçe o kadar gerilere itmiş, boğmuştur ki, kendileri bile bu asil benliklerini aramaya kalksalar, herhalde içlerinde karanlık bir boşluk, bir kargaşalıktan başka birşey bulamayacaklardır.
sabahattin aliden

bana daha çok matrixte mörfıs neoyu gezdirirkenki konuşma gibi geldi.

goldbaren
bir günde konuyla ilgili bir şey yazsan keşke ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

sabonis said:

senin gibi düşünenler gitmediği için olmuş olabilirmi ? oraya gitmendeki amaç sırf direnmek ve polise karşı koymak değil farkındasın umarım ? ne kadar kalabalıksan o kadar sesini duyurabiliyorsun. gitsem nolcek yeağğ deme yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...