Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gözümüz aydın, alkol yasağı yasalaşıyor

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

AKEPEliler hayal iken gerçeğe dönüştürdükleri uygulamalara yenisini eklemeye hazırlanıyorlar. Hazırladıkları yasa teklifinde daha önce camilere 100 metre mesafede alkol satışını engelleyen hükmü <> olarak değiştirmeyi öngören teklif yasalaşırsa Çırağan Sarayı'ndan Ortaköy'e, İstiklal Caddesi'nden Çiçek Pasajı'na, Asmalı Mescit'ten Nevizade'ye, Kumkapı'dan Kadıköy'e; Bodrum,Çeşme,Antalya'daki turistik tesisler de dahil pek çok tesiste içki satışı yapılamayacak.

Kaynak: şu an birçok gazetenin internet sayfasında yazıyor
Sosyal ağlarda paylaş

gündem değiştirme amaçlı yapılan bir şey gibi duruyor. Alınan vergiler muaazam bir gelir.

"2012 yılı içinde bozulan bütçe dengesini, akşamcı ve tiryaki kurtardı. Sigara ve alkolden alınan ÖTV geliri 11 ayda 22.6 milyar liraya ulaştı. Bu vergi gelirinin 4.2 milyar liralık kısmı alkollü içkilerden, 18.4 milyar liralık kısmı ise sigaradan geldi. Maliye bu rakamın yıl sonunda 26.4 milyar liraya çıkmasını bekliyor."
Sosyal ağlarda paylaş

beyler ibneliğe bakar mısınız
said:
Maddeye göre kapalı içki satışı yapılan bakkal, market, büfe gibi perakende noktalar ile açık içki satışı yapılan restoran, bar gibi işyerleri ve turizm teşvik belgesine sahip tüm işletmelerden oluşan satış noktalarının cami ve her türlü eğitim faaliyetinin yapıldığı tesislere 100 metre mesafeden yakın olması yasaklanacak.

Sosyal ağlarda paylaş

pontipati919 said:

beyler ibneliğe bakar mısınız
said:
Maddeye göre kapalı içki satışı yapılan bakkal, market, büfe gibi perakende noktalar ile açık içki satışı yapılan restoran, bar gibi işyerleri ve turizm teşvik belgesine sahip tüm işletmelerden oluşan satış noktalarının cami ve her türlü eğitim faaliyetinin yapıldığı tesislere 100 metre mesafeden yakın olması yasaklanacak.

:) yazdım ya yukarıya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...