Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Osmaniye'de F-16 düşmüş

toggie

Öne çıkan mesajlar

copry said:

durum bildiriyor işte ney ile dalga geçiyorsun ki

bizle dalga geçiyorlar artık. atlıyorum diyip atlamış. yalan dolan. yukarıdan haberi şöyle yapın diye talimat gelmeden ellerinde veri olsa bile hiçbirşey açıklanmıyor artık.

aptal yerine konmaktan ben bıktım arkadaş.

sınır kapısı desen mafyalarının bastığı pavyon gibi oldu. elin suriyelisi memuru, polisi, askeri tokatlıyor beni nasıl geçirmezsin diye. bomba patlatıyor, ateş ediyor.

sınır desen istiklal marşından kaçan liseli gibi teli atla geç.
ordu desen uçağı muçağı bi acayip. taş atsan düşüyor.
asker desen pkk önünden geçiyor çıkmış hala gururlu pozlarda işimizi yapıyoruz, biz görmedik terörist diye 3 maymun oynuyor.

kusura bakmayın abi her bi bokla dalga geçerim ben artık bu ülkede; pilotun kakası gelmiş atlamış.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır atlıyorum mesajını yanlış anlamış arkadaşlar yanılmıyorsam. Bu sevgilinle konuşurken dur bi çişim geldi gibi birşey değil. Pilot uçusunu yaparken bir anda karadan havaya füze olabilir yani pilotun reaksiyon süresi dahi 2-3 saniye olabilir uçağı veya kendini kurtaracak. O arada bu sinyali yollamış ve ilişik kesişmil olabilir yani herşeyi çok basit düşünmemek lazım.Veya füze değilde hidrolikde bir problemdir vs vs ama tepki süresi illa fıkra anlatacak kadar olmayabilir durumun detaylarını.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Hayır atlıyorum mesajını yanlış anlamış arkadaşlar yanılmıyorsam. Bu sevgilinle konuşurken dur bi çişim geldi gibi birşey değil. Pilot uçusunu yaparken bir anda karadan havaya füze olabilir yani pilotun reaksiyon süresi dahi 2-3 saniye olabilir uçağı veya kendini kurtaracak. O arada bu sinyali yollamış ve ilişik kesişmil olabilir yani herşeyi çok basit düşünmemek lazım.Veya füze değilde hidrolikde bir problemdir vs vs ama tepki süresi illa fıkra anlatacak kadar olmayabilir durumun detaylarını.

TSK'nın o ucagın neden dustugunu bilmedigini dusjnuyorsanız, kusura bakmayın Polyanna ile cok vakit gecirmissiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmiyor olabilir gayette yani karakutuya ulaşmadan da bilemeyebilir. AMA elbette basına sızan bilgi kadar kısa bir mesaj ve iletişim kesildi ise. Belki de Suriye jeti ile dogfight yaptı veya kaybetti ama bize böyle lanse ediliyor vs vs vs
toggie said:

Absolut said:

TSK'nın o ucagın neden dustugunu bilmedigini dusjnuyorsanız, kusura bakmayın Polyanna ile cok vakit gecirmissiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Bilmiyor olabilir gayette yani karakutuya ulaşmadan da bilemeyebilir. AMA elbette basına sızan bilgi kadar kısa bir mesaj ve iletişim kesildi ise. Belki de Suriye jeti ile dogfight yaptı veya kaybetti ama bize böyle lanse ediliyor vs vs vs
toggie said:

Absolut said:

tabi ki piston aşağı gibi bişey değil o atlıyorum olayı. ancak dogfight yapıp kaybettiyse (ki ihtimal dışı bence Türkiye sınırları içinde) bundan tsk'nin haberinin olmaması imkansız. ben kaza gibi bir şey olmasını bekliyorum, yoksa bas bas bağırırlardı savaş tamtamları eşliğinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

ne güzel savaşa çekiliyoruz, yavaş yavaş.

savaşa çekilmiyoruz, akp tarafından bilerek istenerek savaşa giriyoruz.

önce pkk ile ateşkes yapıldı barış süreci altından pazarlıklar yapıldı, siz hele bir durun biz bir suriye ye dalalım amerika ile beraber orayı bir talan edelim dediler, artık ne önerdilerse pkk ya adamlar durdu ve geri çekildi,

şimdi sınırda serbestiz rahat rahat suriye ile savaşacak ortam oluşturuldu pkk tehtidi ortadan kalktı,

şimdi sırada savaşı başlatmak var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...