Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hürriyet'de bir pati

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Vay be, UO'da rp questlerini yazdığımız, 8-10 sene evvel pati lan partylerde dota oynadığımız penth'i böyle görmek güzel oldu. En son K.Beyoğlu'nda yüzyüze görüşmüştük bi 5-6 sene önce. Tebrikler.

Yurtdışına kaçma konusuna gelirsek, zamanında ben de araştırmıştım. Ama İstanbul'da doğup büyüyen, metropol hayat tarzını benimsemiş birisi için Avrupa biraz zor. Avrupa'da İstanbul ayarında büyük, insana yetebilecek, çok merkezli şehir pek yok çünkü. Bu yüzden böyle bir hava arayan adam için ABD zorunluluk gibi bir şey. Yoksa diğer şehirler köy gibi kalıyor, daralıyor insan.

Avrupa'da ise böyle güzel şehir arıyorsanız Londra var, ama havası yüzünden hiç çekilmez, bir de Brüksel güzel, ama orası da yine de kuzeyde. Hollanda'ya laf edilmiş de, Rotterdam yine yaşamak için güzel yer mesela. Hem hava hem büyüklük açısından ideal şehir Münih gibi görüyor, orada da Türk olmak büyük sabır istiyor.

Güney Avrupa'da ise Akdeniz insanı sıkıntısı var işte. Türkü, yunanı, italyanı, ispanyolu hepsi aynı kafa.

Fransa'ya hiç girmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

ulan benim yaşayabileceğim coğrafyalar hep kuzey, hava çoğunlukla kapalı, yağışlı ne bilim gün sabah 6 da başlıyor 10 dedin mi bitiyor işteholllanda değil de köln stuttgart civarı

düzenli yer istiyorum, bak belçika hollanda sınırında da gğzel kentler var

O kentlerin çoğu küçücük kasaba gelir ama. Yarıçapı 1.5 km olan "şehir" onlar. En fazla Antwerp var o sınırda şehir denebilecek orada :)

Modern büyük şehir hayatı istiyorsan orada Brüksel ya da Rotterdam paklar anca.
Sosyal ağlarda paylaş

mümkünse nüfusu 2 möilyonu aşmöayan şehirler olsun, böyle mahalle içinde küçük umarhanesi olan, pazar günleri meydanda açık pazarı kurulan türden küçük bir yer

türkiyede en yakın çanakkale var işte de hani köln ile çanakkaleyi karşılaştıramayız..

ha birinin içinden ren nehri geçiyor ötekinin içinden boğaz :P
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
ahahaha bu ne be? :) cok garip supriz oldu, bu makaleyi bulmam gerekiyordu yazan kadina ulasmak icin, arattim (bing'de :P) bu baslik cikti karsima.

abi oyle sacma sapan bi baslik ki hele tam ortalara dogru, cok ozlemisim garbage'in igrencligini. daha cok girmeye calisicam bu aralar, kod yazmayi biraktigimdan beri is 7/24 hale geldi - o yuzden ne oyun kaldi ne forum vs.

bu sabanci bulusmasindandi her sene boston'da olan, ondan medyatik oldu boyle.

yeni xbox'ta calisiyordum bayadir, Bing'deyim hala ama Information Platform'dayim - Bing'i device ve servislere entegre ediyoruz su anda. Xbox One ve Windows 8.1 ilk ornekleriydi. Tum sirket yeni bi stratejiye align olurken cok kaotik oluyor talabi ortam o yuzden cok yoruluyorum, ama bir yandan da her divisionla calismak acayip guzel birsey. Su an ugrastigim projenin anons edilmesine daha var baya, guzel seyler gelecek daha bakalim :) Son 6-7 aydir Microsoft stocklarini sattirmadigim arkadaslarim da sukrediyolar su anda :P

O gaz gecti canim bu arada, Bing Turkiye'de gayet kotu Google'dan, Amerika ve spesifik birkac ulke haric Google sonuclari daha iyi. Microsoft'ta bunu duzeltecek para da yetenek de var. Olay artik insanlarin arama icin browsera gitmeyecek olmasi, ve benim suncacik tecrubemle gozlemledigim sey, sirketin gelecege baya agir bir yatirim yapiyor oldugu. Bu tum Bing Information Platform insiyatifi o yuzden. Bikac ekleme daha yapmak icin editledim, ben Bing'in platformunu zamani gelince open source yapacagina da inaniyorum mesela, dedikodu baslatmayayim en ufak bisey yok boyle ama mantikli olan o boyle bir sektorde. Google'in natural language ve real-time info processing'de coktan baya head start'i da var bunun uzerine tabi, oyle bi gercek var. Bakalim cok enteresan olucak. Aslinda yazmak istedigim bir yazi vardi belki buranin bilim teknik bolumune yazarim, sadece Moore's Law uzerinden hareket ederek 2020'de devicelarin ne sekilde olacagiyla ilgili super bi konusmaya katildim da gecen gun.

San Francisco'ya gecmek var aklimda bi zaman, ama ne zaman olur gorucez, hali hazirda orada bir grupla calisiyorum zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...