Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Polisi neden sevilmiyor

atesbenicagiriyo

Öne çıkan mesajlar

atesbenicagiriyo said:

Bu adamlar terörist değil gavur değil düşman değil neden sevilmiyorlar, Bu adamlardan birisi biz olabilirdik ve kiminin abisi,dayısı,amcası polis böyle , nefret duyulacaksa başındakilere duyulsun doğrusu teröristler bu ülkenin Askerine Polisine düşman olabilir ancak Halkımıza bunu yakıştıramıyorum.

Birçoğu Fetullahçı.
Sosyal ağlarda paylaş

benim ailemde çok fazla polis var. geneli eski emniyet müdürü falan. hepsinden nefret ediyorum insan olarak gerçekten. küçükken az gitmedim florya polis okuluna falan az zaman geçirmedim orda.

benim gördüğümün geneli korkunç insanlardı. onun dışında polis moral eğitimlerde falan az etkinliğe katılmadım özellikle amcam yüzünden. her zaman bir garip insanlardı tanıştığım üst düzeyler bile.

onun dışında mesela bir kuzenim polis. adam fotoğrafçı-2 enstrumanda virtüöz seviyesinde 5 dil biliyor ayrıca inanılmaz bir adamdır gördüğüm en kültürlü falan heriflerden biridir. zaten genelde avrupa da görevli bu adam. bunlar da yok değil
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

turk polisi faşist oldugu icin sevilmiyor en basta
ek olarak son derece egitimsiz bir guruh turkiyede polis oldu
ortaokul mezunlari köyden kalkip 2 yil akademi ile polis yapildi
sen bu cahil insanlara ogretmen kadar maaş verdin ustune yetki verdin
ne oldu? kendini halktan koparip sonradan gorme, elindeki gucu bir bok sanan gerizekalilar ordusu oldu

Öğretmenden fazla
Sosyal ağlarda paylaş

Turk polisinin sevilmemesinin tek nedeni turk polisi olmasi

Tipki turk doktoru, turk politikacisi, turk akademisyeni, turk burokrati ve turk askeri gibi

Malzeme belli, turk toplumu ne kadar duzgunde polisin duzgun olmasini bekliyoruz? Averajlara sukrettigimiz bi ulkede yasiyoruz herseyden basiti, sirf averaj olmayi basarabildigi icin iktidarda 13 sene kalan bi parti var tepemizde ki averaj bile olamadigi halde neredeyse 20 senedir ankarayi melih gokcek yonetiyor

Ingiliz polisi filanmi bekliosunuz yani bu toplumdan? Kendinizi kandirmayin
Sosyal ağlarda paylaş

babam polis(üst düzey ama) baştan söyleyeyim bende sevmem polisleri..

valla millet de polis nefreti öyle haldeki geçenlerde tanıdık bi aynasızla muhabbetimiz aynen şöyle..

"resmi kıyafetliyken çok nazik bir şekilde uyarımı yapıyorum beyefendi/hanımefendi arabanızı oradan alırmısınız diye"..hemen köpürüyorlar alamayız,nereye koyalım?,yazarsan yaz vb.şekilerde çemkiriyolarmış adama
ama aynı işi sivil kıyafetliyken yaparken ki üslubu daha sert iken "lan arabanı çek.çek arabanı çek çek gibi.vatandaşın tepkisi "hemen abicim derhal oluyormuş..nedeni ni kıyafete ve milletin polise olan saygısının azalmasına bağlıyor..doğrumudur yanlışmıdır bilmem..

benim tepkim aynen şöyle oldu daha beter olun len :)

birde teşkilatın içindeki cemaat yapılanması hat safhada rte yi sevmeseler bile cemaatle ilişkileri parelel olduğundan sesleri çıkmıyor fettoş efendi yüzünden birde sevmeseler bile adamların mantalitesi "bizim kötümüz" olduğundan direk teşkilatın içindeki mhp,ulusalcı,solcu kesime göz açtırmıyorlar.
son olarak evet cemaat evlerinde,dersanelerinde vs.yetişen adamlar eğer kafası çalışmayan bir tipse baştan rehberlik hocaları(!?),abileri tarafından telkin edilip polisliğe teşvik ediyorlar zati sorular el altından veriliyor gerisini biliyosunuz zaten..
Sosyal ağlarda paylaş

vereceği hizmeti lütfederek veren her hizmetliden nefret ederim. polisle alakası yok.

ne zaman polis ile işim olsa ceket giyip ceket iliklemeliymişim gibi hissediyorum. sanki iletişimimiz sürdüğü sürece bana maaş verip görevliyi hoş tutmamı sağlıyorlarmış gibi oluyor.

geçen ege tıpın ordaki alkol kontrolü yapan abiyi tenzih ediyorum. gayet düzgün bir abiydi. 20 küsür yaşında emniyet kemeri bağlı insan görünce beynini de yakmış olabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

80 öncesi solcu polisler vardı sağcılar sevmezdi,şimdi sağcılar va solcular sevmiyo,benim gibi polisle işi olmayanında umrunda değil zaten,o şunu gazlamış bu buna cop vurmuş,gençkendi onlar,hep çetin abiyi eylemlerde görüyoruz ,hiç cop yediğini,ya da kafasına gaz mermisi geldiğini duydunuzmu? Akıllı Adam tehlikeyi önceden sezebilendir :)
Sosyal ağlarda paylaş

Chipetbeth said:

80 öncesi solcu polisler vardı sağcılar sevmezdi,şimdi sağcılar va solcular sevmiyo,benim gibi polisle işi olmayanında umrunda değil zaten,o şunu gazlamış bu buna cop vurmuş,gençkendi onlar,hep çetin abiyi eylemlerde görüyoruz ,hiç cop yediğini,ya da kafasına gaz mermisi geldiğini duydunuzmu? Akıllı Adam tehlikeyi önceden sezebilendir :)

gazı yiyen copu yiyen insanlar da az çok biliyordur başlarına gelecekleri
hiçbir şey için olmasa bile en azından kaçıp saklanmayıp direnç gösterdikleri için saygıyı hakediyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğu ülkenin polisi sevilmez. Bunun nedeni ne kadar iyi polis olsa da olsun, aralarında ellerine güç geçince dayanamayıp kendini kral zanneden karakteri gelişmemiş insanlar mutlaka olacağı için yaptıkları şeyler her zaman medyaya yansıyacaktır.

Ego Türk kültüründe başka kültürlere nazaran çok daha büyük bir rol oynadığı için malesef Türk polisinde de aynı oranda 'hayvani güdülerine karşı gelemeyen' insanlar görülecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

valla Türk insanına üniforma ve yetki vermiyeceksin kendini birşey sanıyor. bizim burada İtfaiye Müdürümüz vardı eski (dikkatinizi çekerim İtfaiye Müdürü) üç tane yıldız var diye omzunda kendini kasabanın şerifi falan sanıyordu. fazla uzun ömürlü olmadı ama yakından gördüğüm için söylüyorum. bu bahsettiğim insan da 2 mühendislik bölümü bitirmiş, yüksek lisans yapmış biri. yani bizim insanımız eğitim düzeyi ne olursa olsun yetki falan verilince başı ayrı - kaba eti ayrı oynuyor.

o kadar eğitimli adamın kpss'ye girip de memur olması ayrı bir olay zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

elalemin ulkesindeki ic savasta terorist olmayi destekleyen adam kendi ulkesinde haksizliga karsi duranlari kucuk goruyo. klasik.

Elalemin ülkesi dediğin kapı komşun akraban,bu kafanızla bu hale geldik zaten ,sivasın doğusunu vatandan sayıyorsunuz hala,ama bir git bakalım 2 ayrı devletmi var tek milletmi var...
Polisler konusunda da,direnç gösterip ne yapıyorlar? Memleketi kurtaracaklarsa bizde gidelim, 100 den fazla nato üssü olan memleketde kendi evladına işgal askeri zihniyetiyle yaklaşanları kınıyorum arkadaş,gidin nato tesisleini protesto edin
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

turk polisi faşist oldugu icin sevilmiyor en basta
ek olarak son derece egitimsiz bir guruh turkiyede polis oldu
ortaokul mezunlari köyden kalkip 2 yil akademi ile polis yapildi
sen bu cahil insanlara ogretmen kadar maaş verdin ustune yetki verdin
ne oldu? kendini halktan koparip sonradan gorme, elindeki gucu bir bok sanan gerizekalilar ordusu oldu
aha bu
Sosyal ağlarda paylaş

sevmiyorum çünkü işlerine şahsi duygularını karıştırıyorlar. orantısız güç kullanmalarının en büyük sebebi karşı tarafa bilenmeleri ve aynı fikri savunsalar bile 'vurmam gerekli' diyip öldüresiye dövmeleridir. bu bahsettiğim güvenlikten sorumlu polisler. trafiktekiler de ayrı bi hava bazısı çok kibar alkol kontrolünde 'beyfendi merhaba alkol kontrolümüz var lütfen üfler misiniz' diyecek kadar kibar bazısı da 'üfle üfle!' diyip alkol çıkmayınca göt olup 'devam et hadi tıkama hadi çabuk ol' diyecek kadar öküz.

kısacası sevmiyorum. dün taksimde kurstayken de göstericilere nasıl müdahale ettiklerine çekim yapan bayan kameramana güvenlik kartını sormadan 'yaka paça' gözaltına almalarına hiç olmayan beyinlerini kullanmadan daracık sokağa (garaj istanbulun sokağı) 3 4 tane gaz bombası atıp 70 yaşındaki esnaf bayanın isyana gelmesine tanık oldum. kısacası bu ülkede iyi polis yok varsa da ben kabul etmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...