Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tasarım tartışması vol 2

Ardeth

Öne çıkan mesajlar

chrome said:

Arkadaslar Allah var, ben buna inaniyorum. Inanmayana da saygi duyuyorum. Forum gibi bir platformda bunu tartismak da aptalligin daniskasi kusura bakmayin.

Bu mentalitede olanlarin basimin üstünde yeri var.
Ama kalip da beni inandirmaya calisip sacma fikirleriyle zamanimi calanlar azalarak bitsin. Bu konu Allah ile benim aramda degil mi kardesim. 3.cü'ye ne yemek düser biliyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Illumemati said:

yaratılış evrime karşı değil mi yani

Finklorpeyniri said:

evrimin antitezi direk 3 büyük din nasıl karşı değil?

e değil.

Illumemati said:

bilimsel gerçekleri reddedip görmezden gelip başka birşeye inanmak çok garip geliyor bana

bilimsel gerçekte "her zaman" bilimsel gerçek değil.
Bi formül,bi açıklama vs genellikle belirli sınırlar içerisinde yapılır.
domain yani.
Ki yapılan açıklama yanlış yapılmış, farklı düşünülmüş vs de olabilir.

Bunu en son voyagerın gezisinde gördük, teorik bi fikirleri vardı sonra gerçeği görünce hmm evet bu böleymiş demekki dediler.

Bilimsel gerçeklere her domainde körü körüne savunmak yanlış,hata. İşi dinleştirmek ona sebep.

Belki evrimde hatalıdır kimbilir, belki memeliler düzeyinde işliyor belki tek hücrelilerde daha farklı bir sistem işliyordur.
belki oturup canlı tanımımızı değiştirmemiz gerekiyordur ( ki lol, canlıyla cansız arası fark çok ince ).
Sosyal ağlarda paylaş

tekrar okudum o kadar canımı acıtmadı hakkaten olabilir tabi. bundan 200 sene önce lamarckın ilk ortaya attığı evrimden hatta darwinden bile farklı bir evrim tanımı kabul görüyor şu anda.

yaratılış vs evrim. 3 kitap yaratılışı savunuyor. evrim bunun tam tersini savunuyor. bu karşı demek yani. tabi ki kitaplarda EVRİM YOK OLM yazmıyor. ama evrimin olması demek yaratılışa ters böylece antitez yani.

3 büyük dinin evrime karşı olmadığı hiçbir setup yok bu arada.
bide şöyle varolan bilgi ve ortak görüş çerçevesinde şu anki evrim teoremi 'doğru'. sonradan değişebilir tabiki

ama verdiğin örnek mesela sadece memelilerde evrim var gibi bişey şey gibi oluyor 'isa aslında robotmuş' gibi birşey

o kadar köklü birşekilde değişemeyecek kadar KANITI olan bir modern evrim. dediğim gibi yayınlanmış makale sayısı çok çok daha fazla kanıtlanmış makale sayısı 100.000 üzerinde
Sosyal ağlarda paylaş

Finklorpeyniri said:

tekrar okudum o kadar canımı acıtmadı hakkaten olabilir tabi. bundan 200 sene önce lamarckın ilk ortaya attığı evrimden hatta darwinden bile farklı bir evrim tanımı kabul görüyor şu anda.

yaratılış vs evrim. 3 kitap yaratılışı savunuyor. evrim bunun tam tersini savunuyor. bu karşı demek yani. tabi ki kitaplarda EVRİM YOK OLM yazmıyor. ama evrimin olması demek yaratılışa ters böylece antitez yani.

3 büyük dinin evrime karşı olmadığı hiçbir setup yok bu arada.
bide şöyle varolan bilgi ve ortak görüş çerçevesinde şu anki evrim teoremi 'doğru'. sonradan değişebilir tabiki

ama verdiğin örnek mesela sadece memelilerde evrim var gibi bişey şey gibi oluyor 'isa aslında robotmuş' gibi birşey

o kadar köklü birşekilde değişemeyecek kadar KANITI olan bir modern evrim. dediğim gibi yayınlanmış makale sayısı çok çok daha fazla kanıtlanmış makale sayısı 100.000 üzerinde

yoo hatalısın işte.
yaradılış evrime karşı değil ki. Öle bişi yok yani. İkiside aynı şeyi söylüyor zira.
Ayrıca evrim bir şeyin tersini falan savunmuyor, çok mantıklı ve oturup olasılık hesabıyla hesaplattığında falan tutarlı sonuçlar veren bir model sunuyor sana.
yaratılış vs evrim,daha öncede dediğim gibi, rant sadece.
benim kitabım satsın, onun kitabı satsın. Bi kaç sivri zeka var, çıkıp yoluyolar milleti işte heh. Millette kek, yemeye bayılır böyle şeyleri. yoksa ne işi var bilimadamının böle salak şeylerle, oturur "bilim" yapar herif. Salak kitabı yazıp milleti "bakın bakın haksız çıkardım kitabı" demek yerine 2 teori üretse daha fazla fayda sağlar.
ulen en temelinden, biri din biri bilim, ikisi karşılaştırmak salakça zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bişeyi çok merak ediyorum
çok basic şeyleri bilmeden nasıl bu yargılara varıyorsunuz, nasıl bu kadar kendinizden eminsiniz?

kuran, tevratın tekvin bölümündeki yaradılış hikayesini doğrudan kabul eder. açın okuyun bakalım 3.5 milyar yıllık canlı evrimi hakkında 1 tane söz bulabilecek misiniz. semavi dinlerdeki yaradılış hikayesi ile evrim birbiriyle tamamen çelişir. ömer çelakıllaşmanın alemi yok.
ha kendinize niveyç bi din yaratıp tanrınızı evrimle bağdaştırabilirsiniz yapmayın demiyorum ama hobi olarak yapın non-profit olsun pls.
Sosyal ağlarda paylaş

moncici said:

ya bişeyi çok merak ediyorum
çok basic şeyleri bilmeden nasıl bu yargılara varıyorsunuz, nasıl bu kadar kendinizden eminsiniz?

kuran, tevratın tekvin bölümündeki yaradılış hikayesini doğrudan kabul eder. açın okuyun bakalım 3.5 milyar yıllık canlı evrimi hakkında 1 tane söz bulabilecek misiniz. semavi dinlerdeki yaradılış hikayesi ile evrim birbiriyle tamamen çelişir. ömer çelakıllaşmanın alemi yok.
ha kendinize niveyç bi din yaratıp tanrınızı evrimle bağdaştırabilirsiniz yapmayın demiyorum ama hobi olarak yapın non-profit olsun pls.

e tamam ne yazıyor o yaratılış hikayesinde?
teyallam

Dine karşı olanların en yeto tarafı bu evrim hikayesi zaten. Hocam başka açılardan saldırın, tutarsızlıktan saçmalıktan falan. Yaratılış vs evrim foss.
Hem saçma,hem salakça.
Sosyal ağlarda paylaş

evet şimdi tekrar okudum da gerçekten haklıymışsın aynı şeyi söylüyorlarmış.

tekvin, bap 1

Prokaryotes inhabited the Earth from approximately 3–4 billion years ago. No obvious changes in morphology or cellular organisation occurred in these organisms over the next few billion years. The eukaryotic cells emerged between 1.6 – 2.7 billion years ago. The next major change in cell structure came when bacteria were engulfed by eukaryotic cells, in a cooperative association called endosymbiosis. The engulfed bacteria and the host cell then underwent co-evolution, with the bacteria evolving into either mitochondria or hydrogenosomes. Another engulfment of cyanobacterial-like organisms led to the formation of chloroplasts in algae and plants.
The history of life was that of the unicellular eukaryotes, prokaryotes and archaea until about 610 million years ago when multicellular organisms began to appear in the oceans in the Ediacaran period. The evolution of multicellularity occurred in multiple independent events, in organisms as diverse as sponges, brown algae, cyanobacteria, slime moulds and myxobacteria.
Soon after the emergence of these first multicellular organisms, a remarkable amount of biological diversity appeared over approximately 10 million years, in an event called the Cambrian explosion. Here, the majority of types of modern animals appeared in the fossil record, as well as unique lineages that subsequently became extinct. Various triggers for the Cambrian explosion have been proposed, including the accumulation of oxygen in the atmosphere from photosynthesis.
About 500 million years ago, plants and fungi colonised the land and were soon followed by arthropods and other animals.Insects were particularly successful and even today make up the majority of animal species. Amphibians first appeared around 364 million years ago, followed by early amniotes and birds around 155 million years ago (both from "reptile"-like lineages), mammals around 129 million years ago, homininae around 10 million years ago and modern humans around 250,000 years ago. However, despite the evolution of these large animals, smaller organisms similar to the types that evolved early in this process continue to be highly successful and dominate the Earth, with the majority of both biomass and species being prokaryotes.

Sosyal ağlarda paylaş

heh bak gene geldi "bilimsel modeli inancı çökertme aracı olarak kullanmaya çalışan adam".

tamam abi ben uyardım sizi, gidin bayılın paraları daha 334131 yıl uğraşın bu tarz şeylerle ne diyeyim.

adamlar zengin olsun, iki taraf birbirini yesin, dinleştirin bilimi olsun bitsin.

ha bu arada not,
prokaryota varana kadar daha öncesi var bro
Sosyal ağlarda paylaş

ademle havva var. ilk homo sapiens adem ile havva. büyük ihtimalle neandertal genleriyle uzaylılar tarafından yapıldı.

kuranda şöyle diyor hatta biz sizi kendi suretimizden yarattık. uzaylılara benziyoruz biraz.

kadın da erkek kaburgasından C/P yapılarak ve bi kaç özelliği değiştirilerek oluşturuldu.

kuranda yazanların hepsi gerçek
Sosyal ağlarda paylaş

suark bambaşka boyutlara girdi denial konusunda gerçekten.
yaratılış evrime karşı değil diyerek kaybettin.

üzerine bilimle dini çökertmeye çalışan adam diyince olmuyor o iş.

kendiniz aptal gibi göstermeyi gerçekten çok seviyorsunuz. azıcık insan mantığını çalıştırır. gelip şuraya ISRAİL OYUNLARI BUNNAR tarzı şeyler yazmayın bari.

suark çipetten rezil çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...