Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Order of the Stick #2

Dragonutopia

Öne çıkan mesajlar

MitD hakkında

Rich Burlew'dan geliyor:
"Rich Burlew" said:

"So, just so everyone is clear: I know exactly what the Monster in the Darkness is. I have (almost) always known. Its first two or three appearances were before I had worked out much of the plot's details, so at that point, I just figured it was a mystery I would never answer. Once I started developing the real story that I was telling, around strip #100, I figured out what the monster really was and have been dropping hints ever since. (Note that nothing from before strip #100 actually contradicts the truth of what it is, either.) [...]
I will say this much: It is possible to guess.
That is, it isn't something I just made up for the story. It wouldn't be any fun for the answer to a mystery to be something I invented just for one purpose, would it? I won't finally throw back the darkness and have someone say, "Look! It was a therblewurkersaurus the entire time!" or some other made-up monster.
I realize that the line between something I made up and something someone else made up is a pretty fine one, but I trust that someone will figure it out eventually.

[O-Chul] breaks himself out of the cage, he drives off Redcloak with a lucky shot, and most importantly, he has won the trust of the monster in the darkness over the course of months. So much so that the monster digs deep and discovers powers that he didn't even know he had in order to save him."

Forum geeklerinin vardığı stat sonuçları:

"" said:
It has proven almost impossible to nail down what MitD's scores might be. The general agreement is that his strength must be past 30, his INT must be high (to account for his ability to learn quickly), his Wisdom be low (to account with his innocence and bad judgement) and his Charisma high (to account for the "beautiful" comment).

However, it is equally likely that he will be a near-epic creature, and as such his scores are going to be all-around high (by human standards).

Neredeyse soyağacına kadar forumda çıkarmışlar detayını. Ne olduğuna dair birtakım öneriler var ama Monsters Manual içinde yer aldığını zannetmiyorum.

Bluff Check charisma based bir skillmiş bu arada. Beautiful yorumunu Start of Darkness kitabında MitD sirkte çıkarken izleyicilerden birisi söylüyor.

Sosyal ağlarda paylaş

905

ve 906

906

oha, bunu beklemiyordum lol. malack'ın intikamı kötü olacak. durkon iradesini geri kazanabilir mi bu durumda yoksa güneşin ortasında yeni bir emir mi bekleyecek?

EDIT: Malack toptan ölmüş resmi açıklamaya göre. Böylelikle Durkon'un iradesi de serbest kaldı. Staff çok güçlü belki kurtarabilir onu, flame strike falan olduğunu zannediyorum hala içinde. Asıl Durkon serbest irade ile ne yapacağı önemli. Lawful Evil olması gerek aslında ama... bilemedim :)

Cidden oldukça sağlam bir hareket oldu nale'den, ilk defa bizimkilerin hareketlerinin tam tersini yapmaktan çıktı, gerçek bir evil bir hareket gerçekleştirdi oots boyunca.

hala tarquin'in olmaması ise garip.

Sosyal ağlarda paylaş

906

Oha cidden feciydi. Ama evil hareket sayılması şart değil, kendini kurtarmak için yaptı sonuçta. Bahsettiği gibi Tarquin bir sonraki gate'e gidecekse bile onun için Linear Guild e ihtiyacı yok, bu gate patladığına göre Nale i Malack a verecekti %100.
Ama ilk defa gereksiz yere karmaşık planlar yerine perfection in simplicity prensibini kullandı diyebiliriz :p

Durkon un da iradesini geri kazanıcağı da kesin herhalde.
Lawful Evil olsa bile takıma geri döner ya. Roy un yakın arkadaşı, sonra dünya yok olursa evil filan farketmez kendisine de zarar, hem Nale Malack ı öldürdü onun için Linear Guild i yoketmek isteyebilir(Gerçi thrall ken iradesi tamamen boştu sanırım, tam hatırlamıyorum). Xykon a katılması ihtimalini de es geçmemek lazım ama düşük ihtimal o. Büyük ihtimalle OotS'e geri döner.

Tarquin de en son şurada görülmüştü
http://www.giantitp.com/comics/oots0882.html
Eğer off-screen bir şeyden bahsetmiyorlarsa bu bölümden çok daha fecisi gelicek diye düşünüyorum ^^

Sosyal ağlarda paylaş

Beyler bişi diycem ama kızmıycaksınız.

Asıl hikayeye kapılıp gitmeden önceki eğlenceli yerleri hatırlamıştım, nostalji olsun diye ilk başlardaki komedi bölümlerine tekrar başladım.
Bu sırada daha önceden gözden kaçan bir şey dikkatimi çekti. Hikayenin akışına başladıktan sonra da bu tarafını pek fazla görmedik ama Xykon un bize bayağı tanıdık gelebilecek bir tutkusu var...
http://www.giantitp.com/comics/oots0023.html
http://www.giantitp.com/comics/oots0117.html

Burada da Xykon un Lich olmadan önceki hali var...
http://www.giantitp.com/comics/oots0078.html

Yorum yapmıyorum ^^
Sosyal ağlarda paylaş

OotPC kitabında bizim karakterlerin geçmişleri ve tanışmaları, Start of Darkness'da ise Redcloak ve Xykon'un gözünden olayların gelişimi var. SoD çok daha iyi ama önce OotPC okunmalı. Origin of the PC's ve Start of Darkness kitaplarının pdf halleri var, isteyene haftaya yollayabilirim veya bir yere upload edebilirim.

Ayrıca forumda 806. bölümden sonra çizer birsürü açıklama yapmak zorunda kalmış forumda. Bunlardan dikkatimi çekenler:

Malack'ın Spell Seçimi

Neden Malack Word of Recall kullanarak kaçmadı?
Bu konuyla ilgili çok topic açılmış. Nihai açıklama budur.

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Artık lokinin oğlu =/

Alignment değişince deity otomatik olarak değişiyor mu yoksa bilinçli olarak mı değiştirmesi gerekli?
Gerçi Thor evil bir vampire destek çıkmayacağına göre otomatik olarak değişiyor olabilir. Ya da büyüleri sabahtan hazırladığına göre yenilemesi gerekene kadar kullanıyor filan olabilir(gerçi cure kullanmaya çalışırken inflict kullandığına göre spotaneous spell olarak kullandı ki bu ihtimali kaldırıyor olsa gerek)
-veya vampir olduğu için direkt en yakın evil tanrı -Nerghal- veya kendi pantheonundaki en yakın evil tanrı -Loki- sahip çıkmıştır filan :p Ya da Hel den bahsetmişlerdi o olabilir belki.

En büyük ihtimal ise Thor un sarhoş olup Durkon un vampir olduğunun bile farkında olmaması tabi ^^

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...