Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 MAYIS İŞÇİNİN VE EMEKÇİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN.

yildirimokur

Öne çıkan mesajlar

Dilan Alp'in durumu ciddi

Tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım servisinde yer olmadığı gerekçesiyle başka bir hastaneye sevkedildi.

Tarlabaşı'nda başına isabet eden gaz bombası kapsülü nedeniyle yaralanan Dilan Alp'in (17) Taksim Eğitim ve Araştırma hastanesi'ne götürüldü.

Tedavi altına alınan lise öğrencinin kafatasında çökme tespit edildi. İlk müdahale kafatasındaki çökmenin iyileştirilmesine yönelik oldu. Edinilen bilgiye göre beyin fonksiyonları normal hale getirilen genç kız daha sonra bir başka hastaneye sevkedildi.

Sevkin, Eğitim ve Araştırma hastanesinin yoğun bakım servisinde yer olmaması nedeniyle yapıldığı, tedavinin yoğun bakım servisinde süreceği öğrenildi. Öte yandan olaydan haberdar olduktan sonra hastaneye gelen Dilan'ın anne ve babası da gözyaşı döktü.

Baba Ali Alp kızının sevki sırasında "hedef gösterip ateş ettiler, gaz bombası atıldı bunun hesabını soracağız" diye bağırdı.

link

5 vakit namazını aksatmayanlar umarım bu vebali bi 150 teraviyle falan resetlerler, yoksa öbür tarafta işleri kötü
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

hükümetin saçma sapan taksim inadı yüzünden bir insanın hayatı karardı..

http://haber.gazetevatan.com/korkulan-oldu/534628/1/gundem

eve operasyon düzenleyip gaz bombası atmak ne demek ya...

valinin,"biz de kaydı var, marjinal grup üyesi" dediği kızcağız bu mu?
ya söz bulamıyorum arkadaş!!!?
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

Tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım servisinde yer olmadığı gerekçesiyle başka bir hastaneye sevkedildi.

Tarlabaşı'nda başına isabet eden gaz bombası kapsülü nedeniyle yaralanan Dilan Alp'in (17) Taksim Eğitim ve Araştırma hastanesi'ne götürüldü.

Tedavi altına alınan lise öğrencinin kafatasında çökme tespit edildi. İlk müdahale kafatasındaki çökmenin iyileştirilmesine yönelik oldu. Edinilen bilgiye göre beyin fonksiyonları normal hale getirilen genç kız daha sonra bir başka hastaneye sevkedildi.

Sevkin, Eğitim ve Araştırma hastanesinin yoğun bakım servisinde yer olmaması nedeniyle yapıldığı, tedavinin yoğun bakım servisinde süreceği öğrenildi. Öte yandan olaydan haberdar olduktan sonra hastaneye gelen Dilan'ın anne ve babası da gözyaşı döktü.

Baba Ali Alp kızının sevki sırasında "hedef gösterip ateş ettiler, gaz bombası atıldı bunun hesabını soracağız" diye bağırdı.

link

5 vakit namazını aksatmayanlar umarım bu vebali bi 150 teraviyle falan resetlerler, yoksa öbür tarafta işleri kötü

gerçekten üzüldüm şu duruma ama hiç kimse sormuyor 17 yaşıdaki kızın işçi bayramında eylemde ne işi var diye? bunu oraya götürenleri konuşmak lazım biraz. Gösterideymiş sanırım kendiside, en azından basından duyabildiğimiz bu.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Ya gormezden geliyonuz ama 30 senedir yasak olan hatta 1 mayista ise/okula gitmeyenin bu kesin gosteriye gitti diye fislendigi durumu duzeltip, 1 mayisi resmi bayram yapan ve Taksime izin veren de bu hukumet.

Taksimde yurumek bile zorken ortalik cukurlarla dolu santiyeyken, sadece 1 senelik bir durumu inatlasmaya cevirmek harbiden malliktir, artniyetliliktir.

yok,öyle değil.asıl senin unuttuğun bu hükümetin şu an ki kesin ve net olarak FAŞİST YÖNETİM şekline bürünene kadar kat ettiği aşamalar.
Hatırlarsan bu adamlar ilk geldiklerinde,"biz artık Milli Görüş gömleğini çıkarttık(bu konuda haklılar),biz de AB'ye girmek istiyoruz"diyerek bu 1 Mayıs'ın tatil olması dahil bir takım <>kararlar aldılar.

Ayrıca...Ne yapalım yani,hükümet 1 Mayıs'ı kutlayın dedi,şimdi de kutlatmıyor diye sevinelim mi?
Sosyal ağlarda paylaş

moncici said:

taksimdeki meydan kalabalığı kaldıracak durumda değilmiş falan.
ya geçin bunları
bunlar işin bahanesi
mesela dolmabahçe vadisine baskı yapan swiss, ritz için kıçları kıpırdamaz. dolmabahçenin duvarları çatlatırlar. üstüne gider inönü stadını yenileme kararı alırlar.
zaten günde binlerce insanın geçtiği meydana kaldırmaz diye yasak koymaya çalışırlar.
siz de bunu yersiniz

abi herşeyi geçtimde her 1 mayıstan sonra oradaki dükkanlarda kaç bin dolarlık zarar oluyor. hani semt esnafı vsde zerre kadar istemiyor bu eylemleri. hani bak kutlama demiyorum eylem. kusura bakmada herkesin 1 gününü rezil etmek pahasına, 2 tane çapulcuya izin verilecek değil. ki bu söylediğimi yürekten inanan işçi kesimi için değil, her yıl sayıları gerçekten bayram kutlayanların 2 katı olan, ağızları burunları kapalı pkk sempatizanları için söylüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

gerçekten üzüldüm şu duruma ama hiç kimse sormuyor 17 yaşıdaki kızın işçi bayramında eylemde ne işi var diye? bunu oraya götürenleri konuşmak lazım biraz. Gösterideymiş sanırım kendiside, en azından basından duyabildiğimiz bu.

arkadaşım,neden 17 yaşında kız 1 Mayıs'a katılmasın?
1 Mayıs savaş ortamı mı ki?geçen sene,evvelki sene kutlandı,kime ne oldu?bu sene de hükümet inatlaşmasaydı ve taksimde kutlamaya izin verseydi,ne olacaktı? bence hiçbir şey. o zaman bu provokatif grupların da zaten söyleyecekleri,yapacakları bir şey olmayacaktı.

Lectre said:

abi herşeyi geçtimde her 1 mayıstan sonra oradaki dükkanlarda kaç bin dolarlık zarar oluyor. hani semt esnafı vsde zerre kadar istemiyor bu eylemleri. hani bak kutlama demiyorum eylem. kusura bakmada herkesin 1 gününü rezil etmek pahasına, 2 tane çapulcuya izin verilecek değil. ki bu söylediğimi yürekten inanan işçi kesimi için değil, her yıl sayıları gerçekten bayram kutlayanların 2 katı olan, ağızları burunları kapalı pkk sempatizanları için söylüyorum.

şu son cümlen de doğru değil. geçen sene de,evvelki sene de taksim de yüzbinlerce kişinin katılımı ile kutlama oldu,kaç kişi gördün polise saldıran?bunlar bizleri düşündürmeli.serbestken polise saldıran grup yok,yasakken var.aradaki ilişkiyi görecek akla ve zekaya sahipsiniz arkadaşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Diyeceğim odur ki, onlar taksimde kutlamak istiyorsa, onların taksimde kutlamalarını istemeyen en az 10 katı insan var. bende istemiyorum taksimde kutlamalarını şahsen. taksimde kutlamak istemelerinde elle tutulur bir mantık yok iken, istemeyenlerin elinde çok güzel sebepler var.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

"nutella yerim" said:

link

gösteride olsa ne olur olmasa ne olur. yoldan rastgele geçen birisi olsa polis haksız ama kız gösteriye katıldığı için polis haklı mı olacak? veya bu kız değil de evine sığındığı ailenin bir üyesi yaralansaydı kim haklı olacaktı?

polis orantısız şiddet kullanıp vatandaşın hayatını tehlikeye atmış mı atmamış mı sen onu söyle bana bi
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Lectre said:

1 Mayıs savaş ortamı mı ki?geçen sene,evvelki sene kutlandı,kime ne oldu?bu sene de hükümet inatlaşmasaydı ve taksimde kutlamaya izin verseydi,ne olacaktı? bence hiçbir şey. o zaman bu provokatif grupların da zaten söyleyecekleri,yapacakları bir şey olmayacaktı.

1 mayıs ne bayramı çeto?

Eylem günü mü? İntikam günü mü? Yürüyüş günü mü? İşçi bayramı mı?

Dediğim gibi kıza bir lafım yok, bunları provole edip meydanlara götürenlere lafım. Eğer bunlar insan statüsüne giriyorsa, ben dahil olmak istemiyorum eyvallah.

O faşist bu faşist yok o kapitalist bu emperyalist yeter lan.

Düzen bu anlayamadıysanız hala bu bizim sorunumuz değil kusura bakmayın.

Şuan senin bok attığın kavramlar yokken de ne halde olduğunu biliyoruz bu ülkenin.

İşçi bayramı değil mi bu? Neden gülüp eğlenilmiyor ama yüzlerde maske elinde molotof hazır geliniyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

Diyeceğim odur ki, onlar taksimde kutlamak istiyorsa, onların taksimde kutlamalarını istemeyen en az 10 katı insan var. bende istemiyorum taksimde kutlamalarını şahsen. taksimde kutlamak istemelerinde elle tutulur bir mantık yok iken, istemeyenlerin elinde çok güzel sebepler var.

aboooo. Bu neyin kafası, nasıl yetişiyorsunuz siz ? Çoğunluk istemiyor diye insanlar haklarından mı olacak ? ulan laf anlattığımız adamlara bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Lectre said:

"nutella yerim" said:

link

gösteride olsa ne olur olmasa ne olur. yoldan rastgele geçen birisi olsa polis haksız ama kız gösteriye katıldığı için polis haklı mı olacak? veya bu kız değil de evine sığındığı ailenin bir üyesi yaralansaydı kim haklı olacaktı?

polis orantısız şiddet kullanıp vatandaşın hayatını tehlikeye atmış mı atmamış mı sen onu söyle bana bi

1. evet, zatem haklılık ve haksızlık durumları dünyada genelde 2 tarafında yaptığı hareketler neticesinde tartışılır, biraz okula gidersen hayat bilgisinde öğretecekler seneye :)

ha ne kadar çarpıtılmış bilemem fakat olayın videosuna baktığımda ben eve girip sonra evin içindeki kıza gaz bombası atan bir polis göremiyorum, sen görüyorsan eyvallah.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

Lectre said:

aboooo. Bu neyin kafası, nasıl yetişiyorsunuz siz ? Çoğunluk istemiyor diye insanlar haklarından mı olacak ? ulan laf anlattığımız adamlara bak.

e abi çoğunluk istiyor diye silkilen onlarca insan ne olacak bugüne kadar?

evet madem demokrasiye bu kadar inanıyorsunuz böyle olacak.

şimdi şöyle diyelim, senin benim gidip oradaki esnafın camını çerçevisini indirip, mallarına zarar vermem normal mi? hakkımız var mı? eylem dediğin her yerde yapılır, yeterki insan olun.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

KuddusiMavra said:

Lectre said:

1 mayıs ne bayramı çeto?

Eylem günü mü? İntikam günü mü? Yürüyüş günü mü? İşçi bayramı mı?

Dediğim gibi kıza bir lafım yok, bunları provole edip meydanlara götürenlere lafım. Eğer bunlar insan statüsüne giriyorsa, ben dahil olmak istemiyorum eyvallah.

O faşist bu faşist yok o kapitalist bu emperyalist yeter lan.

Düzen bu anlayamadıysanız hala bu bizim sorunumuz değil kusura bakmayın.

Şuan senin bok attığın kavramlar yokken de ne halde olduğunu biliyoruz bu ülkenin.

İşçi bayramı değil mi bu? Neden gülüp eğlenilmiyor ama yüzlerde maske elinde molotof hazır geliniyor?

velet(hak ettin)! adam belledim,insan gibi laf anlatmaya çalışıyorum.sen baştan böyle yazsana ben de sana ona göre davranayım. lanlı-lunlu nasıl konuşuyorsun öyle?
bu kafa ile ne tartışılır?
de hadi git uyu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

haksızlık haklılık konusu değil mesele. bu işi inatlaşmaya çevirmenin anlamı yok. 1 mayısı önemseyen kesim için taksimin bir anlamı var. "1 sene için idare ediversinler" demek doğru değil.

"mekkede inşaat var, bu senelik hac için başka yere gitsinler" demek gibi birşey. teşbihte dengesizlik var diye atlamayın hemen.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

cevap alsaydık daha güzel olacaktı :)

anonimliğini bozup arenaya mı çevireceksin burayı? hesap verecek değilim nasıl konuştuğumla ilgili ahah.

oğlum daha ne cevap alacaksın? sana türkçe anlama kılavuzu mu vereceğiz ekte?yazmışım işte,diğer arkadaşlar da yazmış,hem de benden güzel yazmışlar. sen beni anlamadın,onları anlamadın,daha ne açıklaması istiyorsun?
açık açık "benim için şu-bu önemli değil,hükümet haklı kardeşim"de bitsin.neyini tartışacaksın?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...