Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendi dilinizden utanıyor musunuz?

bucurukunannesi

Öne çıkan mesajlar

bucurukunannesi said:

En azından bir kişi gerçekten dürüsttü, şu an tembellikten geri sayfalara bakamıyorum o yüzden ismini unuttum, dobra dobra, açık açık, Türk olmaktan utandığını söyledi.

(Türkçeyi düzgün kullanmaya itina gösteren arkadaşları tenzih ederim )Türk olmaktan utanıp, Türkçe konuşmak yerine 'süpeeer, ay feyksinn, topic, post, fitsin,ay mersii, hadi baaaay şekerim' diyenler de dobra olsa keşke. Sorun kalmayacak. :)

burdaki hallerinle, o dediklerini yapanlardan daha iticisin.
Sosyal ağlarda paylaş

bucurukunannesi said:

En azından bir kişi gerçekten dürüsttü, şu an tembellikten geri sayfalara bakamıyorum o yüzden ismini unuttum, dobra dobra, açık açık, Türk olmaktan utandığını söyledi.

(Türkçeyi düzgün kullanmaya itina gösteren arkadaşları tenzih ederim )Türk olmaktan utanıp, Türkçe konuşmak yerine 'süpeeer, ay feyksinn, topic, post, fitsin,ay mersii, hadi baaaay şekerim' diyenler de dobra olsa keşke. Sorun kalmayacak. :)

ne alaka?

Hayır anlamıyorum birisi yabancı dildeki kelimeleri kullanıyorsa
1) Dilinden utanıyordur
2) Özentidir
mi demek sadece? Nasıl dar bir görüştür bu ya bir insanın başka sebepleri olamaz mı? Daha rahat ediyordur, belirli kalıpları kullanmak daha kolaydır, forumda muhabbet ederken internet jargonunda kalıplaşmış şeyleri kullanmak daha eğlenceli geliyor olabilir, ifade etmek istediği şeyin anlamını direkt veren bir kelime varken türkçede zorlama bir şekilde oturtulmuş abuk bir kelimeyi kullanmak saçma geliyordur, arapça/farsça türevlerini kullanmaktansa ingilizcesini kullanmayı daha çok seviyordur, oyun/kitap/chat/forum gibi yerlerden alışkanlık olmuştur o şekilde daha rahat ediyordur, yüzlerce sebep olabilir.
Kimse kimsenin dilini korumak/kurtarmak/yaşamak/yaşatmak zorunda filan değil ayrıca.

Tabi kime laf anlatıyorum. Sabit fikirlinin önde gidenisin ve yazılanların hiçbirini umursamadan yine özentiler diye başlıycaksın muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

bucurukunannesi said:

dobralik istiyorsan ben sana dobraca soyleyeyim:

buraya gelip ebeveynlik taslayan, kendi dogmalarini, irkci dusuncelerini empoze etmeye calisanlari burada istemiyoruz. yoneticilik gorevimi biraktigim icin gonul rahatligiyla soyleyebilirim: seni burada istemiyoruz. kimse seni burada istemiyor. lutfen bizi dejenere olmus halimizle bas basa birak ve git.

LUT
FEN
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...