Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Forumda artan ırkçılık

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Olayı Kürt kelimesine indirgemeyin arkadaşlar.

İnsanların kendi inanmadıkları / aptalca buldukları şeylere karşı genel terbiye sınırlarına sığmayan tutumları var bu forumda. İnsan gibi tartışmak hayal resmen, hemen aşağılamaya çalışma, orta okul seviyesi hakaretler, dine / ırka bağlı yorumlar vs. geliyor.

Genel tavır yanlış, çirkin. Bazı arkadaşlar gerçekten evlerinde terbiye almamış imajı çiziyor.

Yukarıda demiş adam, moderasyon diye. Ama bu forum genel olarak kendi kendini modere ettiği için çözüm bizde yine de.

Şunlar çok doğru laflar, çoğunluğu 25-26 yaş civarı ve üzeri olduğu bir ortamda hala böyle bir anlayış olması çok can sıkıcı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada
http://tr.wikipedia.org/wiki/Irk%C3%A7%C4%B1l%C4%B1k
okumak isteyenler icin.

Sene 2010, Mecidiyeköyde yürüyorum meydana dogru. Arkamdan 2 kustepeli kiz geliyo. Salvarli filan. Agizda sakiz elde cicekler. Cingeneler büyük ihtimalle satmaya gidiyolar herneyse. Kizlardan biri digerine "karizman bugün yerlerde" dedi.
Paylasmak istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

sipeyskeyk said:

Olayı Kürt kelimesine indirgemeyin arkadaşlar.

İnsanların kendi inanmadıkları / aptalca buldukları şeylere karşı genel terbiye sınırlarına sığmayan tutumları var bu forumda. İnsan gibi tartışmak hayal resmen, hemen aşağılamaya çalışma, orta okul seviyesi hakaretler, dine / ırka bağlı yorumlar vs. geliyor.

Genel tavır yanlış, çirkin. Bazı arkadaşlar gerçekten evlerinde terbiye almamış imajı çiziyor.

Yukarıda demiş adam, moderasyon diye. Ama bu forum genel olarak kendi kendini modere ettiği için çözüm bizde yine de.

Şunlar çok doğru laflar, çoğunluğu 25-26 yaş civarı ve üzeri olduğu bir ortamda hala böyle bir anlayış olması çok can sıkıcı.
Bundan 4-5 sene önce yaş ortalaması 18-20 iken daha kaliteli tartışmalar dönüyordu. Üslup sıkıntısı var insanlarda, büyüdükçe öfkeleniyoruz, işin gerçeği bu. Kin ve nefret aşılıyor bu ülke insanlara, insanlar yaşlandıkça daha keskin, daha sinirli hale geliyor. O zaman moderasyon ve tutumu da çok farklıydı tabi, o da bir etken.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında siyasal ve ekonomik olarak güçlü ırkın, zayıf ırk üzerinde fiziksel ve psikolojik baskı kurması kadar doğaya uygun birşey yok. bak doğaya uygun diyorum, iyi güzel demiyorum.
birey ölçeğinde zenginin fakire, güçlünün zayıfa, erkeğin kadına yaptığı şeyin ırk ölçeğindeki hali işte.

iyi birşey mi? değil.

ama insanın hastalıklı, tamahkar, bencil, zalim doğası gereği yaptığı şeyi ben normal karşılıyorum. tıpkı köpek insanı ısırınca doğası ve yaradılışı gereği bunu yapıyor diyerek suçsuz bulup, köpeği cezalandırmıyor, önlem almayan sahibine kızıyorsak, burada da insana kızamıyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:

sipeyskeyk said:

Fedaykın vardı, cafein yazıyordu, viktor ve sam zaten şuan da hevesleri kaçmış olsa da arada katılıyorlar. Sir gitti, pekaziz da nadir geliyor. Gerçekten o başlıkları bulup tutorial diye koyasım geldi.

sg-1 i unutmusun
unity100 de burada http://www.scuniverse.com/forum/

editledim mesajı şunu görmeden önce :)
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Eğitimle alakası olsa Avrupa'da bu kadar ırkçılık olmazdı. Eğitime falan bakmıyor. Bizim gibi vatandaşları batıda bu derece ırkçılığa maruz kalan bir ülkenin kendi içinde ırkçılık yapması çok dramatik gerçekten.

avrupalılar turklerden tiksenmekle o kadar haklılarki, ben bile kendi milletime karşı ırkçı oldum 3 ayda

sayısı 1-2 mılyon anca olan beyaz turklerin arasında yaşayıpta tum turkleri bole zannetmek cidden en buyuk sorun benim gozlemlediğim

toplumu ne zaman oldugu gibi kabul ederseniz o zaman sakinleşiosunuz işte, sorunlar aşılıyor bole şeyh said isyanı sonrası dunyaya kusen ataturke donuyorsunuz

turk toplumu bu, paticik değil forumtr ulke genelini yansıtıyor, ekşi sozluk değil haber sitelerinde yorumlar gerçek olan, cnbc-e değil acun izleniyor flash tv izleniyor vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...