Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mısırda sokak ortasında hristiyan kadına tecavüz

Reflective

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

DeathLord said:

Din olmasa siyasetle olusturulacak bu topluluklar, o olmasa irk üzerinden o da olmasa futbol takimi üzerinden yesil gözlüler vs siyah gözlüler savasi dahi cikar dünyada. Hep sömüren akillilar ve sömürülen aptallar olacak cünkü.

işte bunların hepsi bireysel fikirlerin (gerek politik ideallerin, ki bu da yukardaki demokrasi örneğine ithafen), gerek dini ideallerin, gerekse nasyonal ideallerin toplumsal orgy meselelerine dönüştürülmesinden ileri geliyor. ama bence din ve "demokrasi götürmek" çağımızın bu açıdan en çok sömürülen iki olgusu ve bu yüzden bu iki meselenin çok acilen bireyselleştirilmesi gerekiyor. amerikaya baktığımızda daha kendi ülkesinde aslında demokrasi yokken ordusunun başka ülkelere demokrasi götürmesini destekleyen insanların durumu çok trajikomik.

bireyselleştirme isteği ise hiyerarşiyi zayıflatmak için. bütün bunlara olanak veren bir hiyerarşi olması ve hiyerarşide tepeden olan insanların aşağıda olanlara istediğini dikte edebileceğini düşünmesi, mesela demokrasisi olan devletin olmayan devlete istediği gibi müdahale edebileceğini düşünmesi (yada düşündürtmesi diyelim) gibi.

Tüfek,mikrop,celik. Bu kitabi okumadiysan okumani siddetle tavsiye ediyorum.

Konuya dönersek amerika global olarak dünyayi yönetmek istiyor, bunun icin paraya ihtiyaci var para en cok silahtan geliyor silah satmasi icin savasa ihtiyaci var. Bu denklemin sonunda dedigim gibi gerekirse kedi sevenler vs köpek sevenler savasi dahi cikabilir. Semptom tedavi etmek bu tarz hastaliklarda cözüm olmaz, yapabiliyosan cerrahi müdahelede bulunucaksin yoksa bosuna ugrasirsin anca.
Sosyal ağlarda paylaş

göremedim bilim nasıl amaç galine gelebilir ama insanoğlu yaratıcıdır onu da yapar. ama bunu yaparsa bir gün bunu yine hiyerarşi yaratarak yapar ve bilimselliği toplumsal bir olgu haline getirerek yapar diye tahmin ediyorum (biz bilimseliz bilimsel olmayanlara doğru yolu göstermekle yükümlüyüz mentalitesi gibi)
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

arap toplumu neden olmamışın cevabı islamiyetten önce de kız gömüyorlardı değil ama. ona bakarsan avrupalılar müslümanlık çıktığında ortaçağa yeni girmişlerdi. açıp deşsek kim bilir ne beyinsizlikler çıkar.

gerizekalı olmasına bütün ırklar ülkeler gerizekalıydı. o halde neden avrupa insanlaşırken orta doğu boka battı? işte burda dinin ne derece manipule edildiği ortaya çıkıyor.

islamiyetin içine güzel etmişler. ya da başka bir deyişle islamiyet içine edilmeye müsait bir dinmiş. ister kabul edin ister etmeyin.

madem kusursuzdu? madem kitap değiştirlemedi? o zaman nasıl içine etti bu insanlar?

şimdi bazı arkadaşlar e avrupa kitap bastı eğitim seviyesi bla bla diyecekler. böbürlenmeye gelince ibni sinadan bir giriyorsunuz çıkmak bilinmiyor. madem orta doğu daha gelişmişti neden ezildi?

Skolastik düşüncenin ürünüdür avrupanın geri kalmışlığı zamanında,siz ilerlemeyi maddiyata endekslemişsiniz şarj almıyor o yüZden,hitler tarzı sistematik ölümleri müslümanlarmı icat etti?

İslam hıristiyanlık ve israiliyat aslında tek dindir.Allah bozuldukça halklara peygamber göndermiş inancıma göre,son peygamber geldiğinde de kadın erkek ilişkilerini sınırlandırıp ,birköle azad edeni cennetle müjdelemiş.ben inanan olarak söylüyorum bunu ama inançsızların değerlerine de hakaret etmiyorum.ama inançsızlar trolölö diyerek ,gökten indiği sanılan diyerek dalga geçiyorlar.yani böyle bir aptallık vArmı?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim demek istediğim bütün genellemeler yanlıştırdı. Şu videoda yaptıklarının sebebi müslüman olmaları değil, ne adına yapıyorlarsa yapsınlar. İslam'ı da savunacak değilim, dinler yalan dolan.

Bir grup ya da binlerce ya da milyonlarca insanın yaptığı bir hareket ya da alışkanlıklarını herkese maledersen hata yaparsın
Sosyal ağlarda paylaş

@ ardeth
evet.
din için bahsettiğim şeyde oydu. bireysellik toplumsala dönüşünce kötü sonuçlar doğuruyor. yani en başa dönüyorum. sebebi herşey olabilir kaynağı insan.
ha insanlar bireysel olarak nereye kadar yaşabilir ironik bir durum.
ya abi biz niye felsefe yapıyoruz lan.
ahahah la bi gidin sabah sabah.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

@ ardeth
evet.

işte bütün bunları dememin sebebi, "din aslen böyle bir şey değil" aşamasını halen dünya olarak geçememiş olmamız. din gerçekte böyle bir şey değilse bile bu hale getirildi dünyasal boyutta ve bundan benden çok inananların rahatsız olması lazım. Ama onlar bunu kabul ettiği zaman, dinlerine toz kondurmuş gibi hissettikleri için genelde bu argümanları yersiz genelleme olarak nitelendiriyorlar. insan ne yaptı etti dini bu hale getirdi ve şuan bütün bunları uygulamak için gayet verimli bir amaç olarak kullanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya insan önce inandığı dinin derinlerine inip bazı şeyleri kabullenmeli.
misal islamda yaratış ile ilgili şunlar geçer.
melekler Allaha " sen yeryüzünde bozgunculuk yapacak bir mahluk mu yaratmak istiyorsun " diye sorduklarında Allah onlara sizin bilmediğinizi ben bilirim demiştir.

buradaki konu şu.
insanlar doğası gereği ne olduklarını zaten buradan görebiliyorlar, Allahın cevabındaki nitelikse en-el hak dediğimiz kavramdan geliyor.

tüm bunları düşündüğümüzde bir kaçış noktası olmadığını görüyoruz öyle ya da böyle eksiğiz ama insanlığın bugün yaptığı şey çıkan sivilceyi patlatınca zararı olduğunu bilmesine rağmen yine de patlatması durumudur.
Sosyal ağlarda paylaş

hristiyanlığın manipule edilişini hitler ile kıyaslama ama. hitlerin orta doğuda ortaya çıktığını bir düşünsenize.

ele geçirilen topraklarda bir adet hristiyan yahudi kalmazdı.

ayrıca ilerlemek gayet maddiyata endeksli. ürün bulursan ilerlersin. ilaç bulursan ilerlersin. kitap basarsan ilerlersin.

sade maneviyat ile ilerlenmez.

şu orta doğuya 10 tane martin luther at bakalım ne oluyor. batı afrikaya kadar kovalarlar. 4 ünü cape townda 6 sını da cebelitarıkta kazığa geçirirler.

hem ben corrupted diyorum, mükemmel değil diyorum sen diyorsun ki son dindir, köle falan filan. inananların sorununun inanmayanlar olması gerekirken, inanların sorununu inananlar olması bu işin ne kadar tırt olduğunun göstergesi değilse nedir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon said:

Nako said:

Tanrı inancı bir arayıştan çıktı fakat dinler kitleleri kontrol altında tutmak için insanlar tarafından yaratıldı.

this

doğru bir nokta. insan oğlu meraklı ve keşfetmeyi seven bir canlı ve büyük dinlerden çok önce yaratıcı var mıdır sorusu ile uğraşıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Bak cidden senden baskasiyla muhatab olmak da istemiyorum surda da bunun islamla falan alakasi olmadigi gercegini bi kabullenmeniz lazim. Geri kalmis toplumlarda var bu olaylar dinle falan alakasi yok. Hindistandaki toplu tecavüzleri unuttunuz mu? Onlar da mi müslümandi?
E afrika bu olayin en fazla yasandigi yer, onlar da mi müslüman?

Islam medeniyetleri geri birakiyor o yüzden bu geri kalmis toplumlar böyle hayvanliklara yöneliyor dersen bi nebze anlayayim da müslüman toplum=hayvanlik dersen tepki gösteririm ki bu sakirt oldugumdan degil inanan ve sevdigim insanlar oldugu icin. Bu direk o insanlara da hakaret cünkü.

dinle falan alakası yok demişsin...katılmıyorum.dinle tabi ki alakası var ama ille de islam dini ile değil, dinin hayvan gibi yaşandığı her toplumda yani dinin insanların yaşamının her anını şekillendirdiği, yönettiği her toplumda bu türden olaylar yaşanmıştır, yaşanıyor,yaşanmaya devam edecektir.

din derken müslümanlık değil sadece kastedilen. her türlü yobazlığı içeren dini öğreti insanı böyle hayvanlaştırır. senin o hindistandaki adamlar farklı mı? gittin mi hiç hindistan'a bilmiyorum ama hindistan'ın çok büyük kısmında da kadınlar s.arabistan'dakinden ya da mısır'dakinden daha fazla haklara sahip değil. ve orada da ne kadar çiçek-böcek-insan sevgisi muhabbeti yapsalar da yerel dinlerin ve islam dininin en koyu şekilde uygulandığı-yaşandığı yerler var. işte o yerlerde de kadın-erkek ilişkilerinin durumu içler acısı. işte orada da insan kılıklı hayvanlar otobüste yalnız yakaladıkları kadına veya akşam yolda yalnız yakaladıkları kadına çullanıyorlar.

özet: doğrudan islamiyet değil ama neticede tutucu dincilik bulunduğu her yerde böyle sonuçlara neden olur. düşün ki bu ülkede bakkaldan çıkarken rastladığı sınıf arkadaşı ile konuştu diye 13-14 yaşında kız çocuğu "namahremle nasıl konuşursun,namusumuzu kirlettin?!"denilerek aile meclisi kararıyla kızın kardeşine öldürttürülüyor. Olay yalnızca tecavüz değil, din denen şey insanı mutlu etmek için vardır; insanların diğerlerinin canlarını alma hakkını kendilerinde görmelerine sebep olan din her türlü eleştiriyi de,hakareti de hak eder.
Sosyal ağlarda paylaş

Hala olayın tecavüzle sonuçlanmadığını umuyorum ama burada herkes olmuş gibi farzettiği için şu ortamdaki realite böyle bir olayın olmuş olduğu yönünde ve ben de bu gerçeklik çerçevesinde yazıyorum yorumumu:

Bir grup adamın bir kadına sokak ortasında allahüekber diye naralar atarak tecavüz etmeleri Amerikan askerleri ya da Moğol akıncıları ya da istatistiklere yansıyan tecavüz vakalarıyla sıradanlaştırılacak bir durum değildir. Zira buradaki vurgu "nasıl olur de bir Müslüman tecavüz eder" değil, "bu nasıl bir din ki böyle bir olaya ilham kaynağı olabiliyor"dur.

Evet biliyoruz, İslam'dan başka tecavüz kültleri de var, onlar da yerin dibine batsın zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam gücünü Islam'dan alarak kadinlari kiz cocuklarini öldürüyo, tecavüz ediyo, sonra burdan birkac dogru müslüman cikip bunun dinle ne alakasi var diyo. Aptal misin arkadasim. Bu insanlar bu ahlaki Islam'dan almiyolar mi? Neye göre yargilayacaksin peki? Bi insan hristiyan bi kadina tecavüz ederken tekbir getiriyosa bunu malesef dinle bir alakasi vardir. Islam dini malesef barisin dini degil. Diger dinler daha iyi veya daha kötü demiyorum ama Islam bariscil degil.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

DeathLord said:

Bak cidden senden baskasiyla muhatab olmak da istemiyorum surda da bunun islamla falan alakasi olmadigi gercegini bi kabullenmeniz lazim. Geri kalmis toplumlarda var bu olaylar dinle falan alakasi yok. Hindistandaki toplu tecavüzleri unuttunuz mu? Onlar da mi müslümandi?
E afrika bu olayin en fazla yasandigi yer, onlar da mi müslüman?

Islam medeniyetleri geri birakiyor o yüzden bu geri kalmis toplumlar böyle hayvanliklara yöneliyor dersen bi nebze anlayayim da müslüman toplum=hayvanlik dersen tepki gösteririm ki bu sakirt oldugumdan degil inanan ve sevdigim insanlar oldugu icin. Bu direk o insanlara da hakaret cünkü.

dinle falan alakası yok demişsin...katılmıyorum.dinle tabi ki alakası var ama ille de islam dini ile değil, dinin hayvan gibi yaşandığı her toplumda yani dinin insanların yaşamının her anını şekillendirdiği, yönettiği her toplumda bu türden olaylar yaşanmıştır, yaşanıyor,yaşanmaya devam edecektir.

din derken müslümanlık değil sadece kastedilen. her türlü yobazlığı içeren dini öğreti insanı böyle hayvanlaştırır. senin o hindistandaki adamlar farklı mı? gittin mi hiç hindistan'a bilmiyorum ama hindistan'ın çok büyük kısmında da kadınlar s.arabistan'dakinden ya da mısır'dakinden daha fazla haklara sahip değil. ve orada da ne kadar çiçek-böcek-insan sevgisi muhabbeti yapsalar da yerel dinlerin ve islam dininin en koyu şekilde uygulandığı-yaşandığı yerler var. işte o yerlerde de kadın-erkek ilişkilerinin durumu içler acısı. işte orada da insan kılıklı hayvanlar otobüste yalnız yakaladıkları kadına veya akşam yolda yalnız yakaladıkları kadına çullanıyorlar.

özet: doğrudan islamiyet değil ama neticede tutucu dincilik bulunduğu her yerde böyle sonuçlara neden olur. düşün ki bu ülkede bakkaldan çıkarken rastladığı sınıf arkadaşı ile konuştu diye 13-14 yaşında kız çocuğu "namahremle nasıl konuşursun,namusumuzu kirlettin?!"denilerek aile meclisi kararıyla kızın kardeşine öldürttürülüyor. Olay yalnızca tecavüz değil, din denen şey insanı mutlu etmek için vardır; insanların diğerlerinin canlarını alma hakkını kendilerinde görmelerine sebep olan din her türlü eleştiriyi de,hakareti de hak eder.

Belki de soruyu yanlis soruyosundur. O insanlar yobaz olduklari icin mi 5 para etmez yaratiklar , yoksa 5 para etmez yaratiklar olduklari icin mi yobazlar.
Benim enistem asiri dinci bi insan, yani söz sahibi öyle söyleyeyim ama istersen git karsisindan Allah'a küfret sana fiziksel zarar vermez arkandan dua eder dogru yolu bulsun diye.

Din dogru yasandiginda güzel bisey, herkes kurallarina göre yasasa suc kalmaz dünyada herks mutlu olur falan. Sadece zekat uygulasan dünyada fakirlik kalmaz düsün, herkesin her yil malinin 1/40 ini dagittigini.

Inanmakla alakasi yok dedigim gibi din öcü degil, aptal insanlar, evrimini tamamlayamamis yaratiklar kötü olan. Evet din bu adamlara bahane oluyor ama dedigim gibi din olmasa da bu herifler bi bahane bulurlar kendilerine.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon said:

Adam gücünü Islam'dan alarak kadinlari kiz cocuklarini öldürüyo, tecavüz ediyo, sonra burdan birkac dogru müslüman cikip bunun dinle ne alakasi var diyo. Aptal misin arkadasim. Bu insanlar bu ahlaki Islam'dan almiyolar mi? Neye göre yargilayacaksin peki? Bi insan hristiyan bi kadina tecavüz ederken tekbir getiriyosa bunu malesef dinle bir alakasi vardir. Islam dini malesef barisin dini degil. Diger dinler daha iyi veya daha kötü demiyorum ama Islam bariscil degil.

ağız bozmaya gerek varsa aptal sensin arkadaşım.
ben de ahlakımı kısmen islamdan alan biriyim sayılır.
ben niye öyle değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...