Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

helal olsun memleketin yurtsever halkina

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

@toggie

O insanların 90% ı darbe istiyor. AKP'nin islam için yaptığını başka bir inanış için yapmak isteyen bir güruh. AKP nasıl islamı zorla empoze edip eğitim sistemine sokup karşıt görüşleri yok etmeye çalışıyorsa, bu ulusalcılar da islam yerine kemalizm koy aynı şey.

Sen darbe istiyor musun? O Tuncay Özkan ve bir kısım kişiler darbe için kıçlarını yırttı. Ben darbe istemiyorum şahsen. Darbe olunca neler olduğunu hepimiz biliyoruz az çok diye tahmin ediyorum.

Haksızlığa karşı çıkmak ayrı, haksızlığın karşısında başka bir haksızlık yaratmaya çalışmak ayrı.

Herhangi bir fikri empoze edip, diğer her fikri ezmeye çalışan her güruha karşıyım. AKP de, ulusalcılar da benim için aynı şey.

akp'nin islami bi çabası yok. türkiye'nin liberalleşmesi isteniyo; çünkü bilgiye bu kadar kolay ulaşılabilen ve toplumdan daha kolay izole olunabilen çağda, ulusalcı paradigma, ezber, önkabul ve sloganlarıyla tatmin olmak daha zor. azıcık kafası çalışan insanların devlete karşı gizli de olsa tepkili olması istenen bir şey değil. doğruyu söylemek gerekirse 10.yıl marşı da baydı bi yerden sonra, eski heyecanı yakalayamıyoruz.
liberalleşmenin akp ile gelmesinin nedeni de ülkedeki çoğunluğun geleneklerinden bildikleri islamı olmazsa olmaz olarak görmeleri. ulusalcılar bu kesimi şekillendiremez. nedeni yıllardır onların atalarının dinine açıkça karşı davranışlarda bulunmaları, o kesimi küçük görmeleri ve o kesimin de bunun farkında oluşu.
akp ile gelen liberalleşmeyle hem dinci kesimde yılların biriktirdği gaz alınıyor hem de amaçlanan daha liberal türkiye şekilleniyor. türkiye'yi de kendilerine müslüman insanların çoğunlukta olduğu diğer ülkeler takip ediyo işte arap baharıyla felan.
islamcı geçinen insanların çok büyük görmeye devam ettikleri kişilerin laikliği, demokrasiyi farz ilan etmeleri; insanların çoğunun ne kadar konformist, tembel ve düşünmekten korkan hıyarlar olduğunu gösteriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz dostum...duymadın mı hiç, insan 7sinde ne ise, 70inde de o diye...

bu arada Nihat Genç şimdi önemli bir tespit yapıyor. Kıbrıs Rum kesimindeki bankalarda bulunan mevduatın 20%sine devletin el koymasına kapitalizmin çöküşü diyor. Haklı vallahi, yıllardır bu liberal-kapitalist tipler hep sosyalizmi,komünizmi ve hatta Kemalist devletçiliği servet düşmanlığı ile suçlamadılar mı? alın size servet düşmanlığı...
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

Sene 2013 oldu, Viktor'la Sam hala benim ilk gördüğüm 2005'te, hey gidi hey.

Kafatası sayarak bir mücadelenin haklılığını ters çevirmeye çalışanlar da almış başını yürümüş.

2005 de nasyonel solculuk oynıyordum bende, sonra hayatı gorunce bıraktık tabi büyüme vakti gelmişti

sen asıl 2005 te hala aynısın, hala perinçek sdffsadfas
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

KuddusiMavra said:

KuddusiMavra said:

Norak said:

özet olarak işte 2000 kişi falan varmış (videolara resimlere baktıysanız zaten görürsünüz bunu) bunlar barikatları yıkınca işte biberleyip dövüp yıkayıp eve yollamışlar sdfs

:) kınalıdan girdikten hemen sonra 3.5 dakika boyunca videoya çektim...sağlı sollu binlerce araç vardı,binlerce...tabi, her bir otobüse 1-2 kişi bindiyse, doğrudur 2bin kişi ancak gelmiştir oraya...yersek?!

Arkadaslar.binlerce arac yazdim.otobus demedim ki.rahatlikla 500 otobus vardi.1000 tane de en az otomobil,minibus vardir orada. Ayrica bu neyin hesabi?lan millet o yuzden haydar dumene o kadar mektup yaziyor.o da her seferinde onemli olan islevi diye cevap veriyor.

http://img218.imageshack.us/img218/8690/img1089729516ge6.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=JBzTlsemSd8
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

sipeys günde 23 saat çalışan birine göre amma liberal post atmışsın gz

islam yazıp aratabilirsin forumda, arabın ay tanrısı gerçeğini şurda ilk cesaret edip yazan benim sdaffads hani ulusalcılar max aglıyorlar, bu herifler katli vacip durka durka diye oldurmeye filan çalışıo bide
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...