Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Istiklal Marsi ve Saygi

Kaliko

Öne çıkan mesajlar

Şöyle bişey var,
diyelim ki bi ülkeye gittim
neresi olsun
Kamboçya olsun.
kamboçyada herkes ayağa kalktı marşını okuyor. ya da saygı duruşu yapıyor.
sen mal gibi oturur musun? sen de kendine göre haklısın kamboçya, ayıb olmasın ben de kalkayım dersin.

kimse sana kamboçyanın köpeği demez bu durumda. normal bişey çünkü.

inadına oturursan osurturlar. art niyet ararlar.

i <3 kamboçya
Sosyal ağlarda paylaş

Normaldir, ne bekliyoruz ki saygı mı? :). Türk Bayrağı olmasın Türkiye Bayrağı olsun, Atatürk'ün ismi Anayasa'dan kalksın derken İstiklal Marşı'da artık rahatsız eder normaldir. Bakalım başkanlık sistemine geçtiğimizde yeni anayasamızla yeni bir marşta besteleyecek miyiz federe devletimize...
Sosyal ağlarda paylaş

peki kimlik gizleme kaygısı niye? madem orada sen kendi fikrini savunuyosun diyelim, o zaman niye yüzünü kapatıyorsun? Çıkıntılık yapmak işte amaç, fazlası değil, artniyet bile değil.

ha ama kameranın direk olarak bu arkadaşları çekmesi de ayrı hayvanlık. bu da sonuçta fişlemenin bi türü. şimdi o okulda ülkücü tayfa bu çocukları bulup eşek sudan gelene kadar dövecek hatta öldürecek.
Sosyal ağlarda paylaş

bir insan aşağılık olunca böyle pasif agresif saçma sapan eylemlere kalkışıyor. genelde bu insanlar kendi çevresinden ve ırkından nefret eden tipler oluyor. bir önceki gün ben kürdüm türk değilim diyen adama,ertesi gün naber lan kürt dediğimde kavga çıkardı top lel :D dedim lan ne kızıyon amma sevmiyormuşun kürtlüğü tamam türk diyecem bundan sonra dedim dahada sinirlendi :D dedim tamam ermeni ingiliz falan ne diyim feci çileklendi anlayacağınız

3 yıl önce yaşanan gerçekler :_-DD
bide dicle üni ne arkadaş yüksek lise orası
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

Şöyle bişey var,
diyelim ki bi ülkeye gittim
neresi olsun
Kamboçya olsun.
kamboçyada herkes ayağa kalktı marşını okuyor. ya da saygı duruşu yapıyor.
sen mal gibi oturur musun? sen de kendine göre haklısın kamboçya, ayıb olmasın ben de kalkayım dersin.

kimse sana kamboçyanın köpeği demez bu durumda. normal bişey çünkü.

inadına oturursan osurturlar. art niyet ararlar.

i <3 kamboçya

+1
kaldı ki şöyle de bir gerçek var: M.K.Atatürk'ün heykelleri pek çok ülkede bulunuyor adamlar bile saygı duyuyorken bunlara ne olduğunu anlamadım. Atatürk ya da şehit için 1 dakikalık saygı duruşu aralarında hiçbir fark yok. ben ermeni asıllı bir türk vatandaşı olarak ayağa kalkmaktan gurur duyuyorum şahsen o mücadeleler olmasaydı şimdi nerede olurduk onu bile düşünemiyorum. saygı duymak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliko said:

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/112565/istiklal-marsini-umursamayan-ogrenciler-dicle-universitesi

Olayin detaylari linkte yazili. Cakma aydinlari, liboslari savunmalari icin goreve bekliyoruz.

Bunu izlemiştim daha önce.
Orada İstiklal Marşı okunurken oturanlar demokratik öküzlük haklarını kullanıyorlar. Saygı duyuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...