Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SC2 WCS 2013

_Spartacus_

Öne çıkan mesajlar

tropeus said:

arkadaşınnın babası gemide korsan sc oynayacakmışta, lan gelsinde daha neler...
ayrıca sc1 şuan itibariyle hiç bir tarafıyla üstünlüğü yok sc2 ye karşı.. iyiydi güzeldi geçti gitti.. Allah rahmet eylesin...

lan parasını verip aldığım şeyi internet olmadan oynadımmı korsanmı oluyor zekaya bak heryerde internet olacak diye bişeymi var
ben illa skten blizzardın laglı serverinde oynamak zorundamıyım 2 tane accountum olduktan sonra. blizzard annenize yanaşsa annem istemiş dersiniz o derece fanboysunuz. bi kötü tarafı söylendimi yok öyle bişey diğer oyunlar ölü en baba oyun bu bilmemne hadi dandik diablo3 ünü oyna belki 1$ a 1000000000000000 gold alırsın real money action house den lol
Sosyal ağlarda paylaş

tamamnerd said:

FreEmoon said:

Blizzard oyunlarına lan gelmez bu saaten sonra, Blizzardın ağzı lan yüzünden özellikle Kore'de çok yandı. Sonuçta bunlar amacı para kazanmak olan dev firmalar, lan sistemi yüzünden adamın bütçesinde milyonlarca dolar kaçak para görünüyorsa, hiçbir yönetici bunu şirket ortaklarına açıklayacam diye kasmaz. Onun yerine kaldırır lan'ı olur biter.

Arada bundan gerçekten zarar gören kişilerin sesleride, olur olmaz her konuya nefret kusan haterların bağırışları yanında duyulmaz bile.

adamlar kafaya göre battleneti kapadı landan ağzı falan yandığı yok. kapadılar herkes iccupa geçti,kapamasa yine milyon dolarlar akacak. sebebi para değil yavaş yavaş kontrolü komple kendi ellerine alıyorlar,bütün oyunlar ve oyun sektörü bu yöne gidiyor.yarın öbürgün korsan kalkıcak hatta bundan belki 10-20 yıl sonra 18+ oyunlar için yüz tanıma sistemi falan gerecek. şu an herkes oyunu alıyor blizzardda hesap oluşturuyor ad soyad adres falan. kardeşim ben oyunu alıp oynamak istiyorum ister eski sürüm,ister lan oynarım. şimdi bana zorla update edilmiş sürümü satıyor falan filan. bunu yapan sadece blizz değil bütün oyunları o tarafa ittiler ki ben bunun sebebinin korsan ve para hırsı olduğunu düşünmüyorum.oyunda artık medyanın bir parçası olmaya başladı yavaş yavaş,siyasi yönleri çocuklara empoze ettirmek için çok büyük bir araç haline gelmeye başladı ki bu tarz adımlarla şu an korsan komple yok edilecek,bi oyun oynamak için her bilginizi vermek zorunda kalıcaksınız.nerde eskiden parayı yatır salla bi username gir oyna mis gibi

+1 (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

WCS için region değiştiren koreliler. Yani bunların kore elemesinden katılma şansları yok artık.

Europe:

LG-IM_mvp
MVP.TAiLS
MVP.finale
SK_MC
Acer.MMA
Mill.ForGG

North America:

LG-IM_NesTea
Azubu.viOLet
Quantic.TheStC
Quantic.HyuN
Quantic.Center
Liquid`TaeJa
Liquid`HerO
Liquid`Zenio
EG.JYP.RC
EG.aLive.RC
EG.Oz.RC
EG.Jaedong.RC
EG.Revival.RC
AX.Miya
AX.Ryung
AX.Heart
AX.Alicia
AX.CranK
ROOT.Sage
CMStorm_Polt
Sosyal ağlarda paylaş

2013 WCS Season 1 Europe: Premier Division Qualifier
Day1: http://www.esl.eu/eu/sc2/wcs/2013season1_qualifier1/rankings/ winners: Happy(T), Dayshi(T)

Serkan 'Bloodyhead' Koçoğlu (R1024)vs MYM Krolu (R64)
lorrotar (R512) vs aAaPsiOniC (R128)
ParDonAbLa (R1024) vs Revolver (R512)
Turushan 'Sleeep' Aktay (R1024)vs sfcCheeseKing (R64)
PriCeWeTrust (R128) vs Deathangel (R64)
sanver (R1024) vs DARKKKISS (R128)

Pricewetrust kimdir? http://www.esl.eu/eu/sc2/wcs/2013season1_qualifier1/player/6709883/

Turnuva Genel: http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/2013_WCS_Season_1_Europe/Qualifier/Premier
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tür turnuvalara sırf eğlencesine katılmak ilginç geliyor bana. Ne biliyim iyi bir hazırlanma periyodu geçirirsin gm'e çok yaklaşırsın belki denersin o zaman da bu haliyle bizimkilerin bu tür turnuvalarla uğraşması bana vakit kaybı gibi geliyor. Şu anda HOTS'da boktan bilgisayarıma rağmen high masterda oynarken kendimi yeterli görmekten çok uzağım mesela. Ama sanırım insanların eğlence anlayışı bir değil o da ayrı konu tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

Küçük büyük farketmez turnuvaya katılmak iyidir. Geliştirir adamı.

Ben aynı fikirde değilim. Eğer hiç mi hiç küçük turnuva felan oynamadıysan tecrübe ve turnuvalardaki heyecanı atmak için dediğin doğru olabilir tabi. Ama diğer türlü bence zaman kaybı.
Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

Turnuvalara girmemenin tek bi nedeni olabilir, o da taktiklerini, oyun stilini rakiplere göstermemek olabilir. Mesela ben hiç bi turnuvaya girmiyorum, kimse de taktikleri mi bilmiyor. Onun için en iyi benim.

Onu diyebilmen için top notch olman lazım biraz. Strateji saklamak olayı belirli bir seviyeden sonra başlar pro gamer olursun her gün düzenli 5 saat 1v1 atarsın güncel buildleri tamamen uygulayabilecek hale gelirsin ondan sonra var olan buildin üzerine modifikasyon ekleyerek onu saklarsın ya da biryerden gördüğün cheesi göstermemek istersin. Bizim oyuncular arasında bu seviyeye ulaşmış biri olduğunu sanmıyorum ben. O yüzden bence geliştirmek için her matchupta karşılaşılabilecek farklı buildlere verilen cevapları felan kusursuzlaştırmadan o tür olayların pek bir anlamı yok inan bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani genel olarak demek istediğim şu:
- Oyunu eğlence için oynuyorsan oynarsın fazla sallamazsın geliştirip geliştirmeyeceğini ama bu sefer major turnuvaya girmek sırf girmiş olalım ne olacakdan ileri gitmeyecektir. Eğer durum böyleyse de bu tür amaçta olan kişileri forumlarda türklerden şunlar şunlar turnuvada diye yazmanın anlamı kalmaz.
- Eğer sadece eğlence için değil geliştirmek için oynuyorsan türkiyedeki oyuncuların genel seviyesi için bu tür turnuvalar zaman kaybı. Onun yerine buildlerini iyice geliştirip bol bol pratik yapmak zamanını daha iyi kullanmaktır.

Ha başka biryerde avrupada türk asıllı bir adam vardır daha önce duymadığımız iyidir gmdir felan tanımıyor olabiliriz o ayrı tabi. Ama ben dahil benim tanıdığım türkiyedeki oyuncular arasında bu seviyede bir kişi olmadığını düşündüğümden yüzeysel geliyor çok bana bu tür girişimler.
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi, ben katılamayacağım Aelfric sana. Küçük bir turnuva da olsa, o havayı tenefüs etmenin bir StarCraft oyuncusunun gelişmesine katkıda bulunacağı kanısındayım. Çünkü turnuvalarda insanlar ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır ve bu da oyuncunun seviye atlamasına katkı sağlar. 3 maç oynarsın ama sınırlarını zorlarsın kendine de şaşırırsın rakibinin yaptıklarına da, oyuncuyu geliştiren budur.
Sosyal ağlarda paylaş

rocker_tr said:

Sleeep Fransa'ya gitti geldi. Ondan sonra deli gibi kasmaya başladı. Turnuva insanlara ayrı bir motivasyon veriyor gibi.

Yetersiz bilgiye sahipsin. Sleeep Fransa'ya gitmeden önce deli gibi pratik yapıyor, buildlerini ve reaksiyon zamanlamalarını geliştiriyordu. Bu sebeple grandmaster oyuncularla karşılaşıyordu. Fransa'da iyi iş çıkartamamış olsa da kendini hazır hissedebilmek için elinden geleni yapıyordu. Fransa'ya gittikten sonra kasmaya başlamadı, gideceği turnuva için zaten kendini olabildiğince hazırlamaya çalışıyordu. Diğer türlüsü değil.

Dediğim gibi hiç mi hiç turnuva girişiminiz yoksa küçük çaplı turnuvalara girerek tecrübe edip heyecan ve endişeyi üzerinizden atmak için faydalı olabilir. Ama diğer türlü özellikle bu major turnuvalarda onun yerine yapılacak daha iyi uygulamalar mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

Aelfric said:

rocker_tr said:

Sleeep Fransa'ya gitti geldi. Ondan sonra deli gibi kasmaya başladı. Turnuva insanlara ayrı bir motivasyon veriyor gibi.

Yetersiz bilgiye sahipsin. Sleeep Fransa'ya gitmeden önce deli gibi pratik yapıyor, buildlerini ve reaksiyon zamanlamalarını geliştiriyordu. Bu sebeple grandmaster oyuncularla karşılaşıyordu. Fransa'da iyi iş çıkartamamış olsa da kendini hazır hissedebilmek için elinden geleni yapıyordu. Fransa'ya gittikten sonra kasmaya başlamadı, gideceği turnuva için zaten kendini olabildiğince hazırlamaya çalışıyordu. Diğer türlüsü değil.

Dediğim gibi hiç mi hiç turnuva girişiminiz yoksa küçük çaplı turnuvalara girerek tecrübe edip heyecan ve endişeyi üzerinizden atmak için faydalı olabilir. Ama diğer türlü özellikle bu major turnuvalarda onun yerine yapılacak daha iyi uygulamalar mevcut.

Türkiye de elemelerinden 1. olarak çıktı. Ciddi bir çalışmanın ürünü ama oradan geldikten sonraki hırsı, çalışması, düşünceleri, hevesi kat kat arttı. Gidebileceği turnuvaları araştırmaya başladı. Daha başarılı olmak için aşırı bir çalışma hırsı geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

eswc türkiye finallerine o kadar kötü hazırlanmıştım ki maç günü unutmuyorum match historym kıpkırmızıydı 1 haftada toplam 10 oyun atmışım 10 lose, vizeler,okul vs...

çoğu kişi swarmı favori görüyordu o aralar ladderda dövmediği toss prosu kalmamıştı ama bir şekilde galip geldim o gün, uzaktan nasıl birşey olduğunu gerçekten bilmiyormuşuz gidince neyin nasıl olduğunu gördüm, geldiğimde de artık oralara bi daha gidebilmek için ağır kastım, gitmeden önce de tabi kastım ama gidip geldikten sonra öğrendiklerim baya farklıydı, yani bugün bir yurtdışı biletli turnuva olsa kimse benim kadar hırslı oynayamaz, o tadı tatmadı çünkü şu an oynayanlardan.

bu tarz turnuvalara girmek fazlasıyla şey katıyor insana aslında, örnek zerghamdi bo1de bi gm dövdü legit bir oyunda cheese olmadan iki tarafta da, diğer maç romanyanın en iyi iki oyuncusundan biriyle bo3 attı deathangel 2-1 kaybetti, bo3 seri oynamak apayrı bi tecrübe bunu hiçbiyerde tadamıyorsunuz (türk turnuvalarında hep aynı insanlar), hele bir progamer sıfatını taşımış insanla bo3 atmak büyük mind gameler gerektiriyor.

dediğin gibi top notch olmadıktan sonra taktik saklamaya gerek yok, ama gün içinde ladder+custom game(pratik partnerlerinle) akşamları da o günün turnuvasına girmek yapılabilecek en iyi train bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Özellikle o aralar pratik yaparken her akşam neredeyse face yazıyor ladder hikayelerini anlatıyordun yanlış hatırlamıyorsam. O finallerde neler oynandı ya da düzeni nasıldı pek bilmiyorum ama wcs eu da ro 1024 felan oynamanın hali hazırda kişisel olarak hazırda hissetmiyorsanız oyununuz için birşey katacağını sanmıyorum ben. Kısacası daha çok pratik yapılmalı daha iyi hazırlanılmalı bence böyle bir turnuvalara girilecekse. Diğer türlü bana komik geliyor en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...