Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sürekli telefonun aranması

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Litminov said:

Bu olta değil. Yukarıdaki arkadaşın gösterdiği uygulamanın web versiyonu.. Şöyle ki bazı programlar yüklendiği zaman özel izinler istiyor. Mesela Android'de apk yüklerken görüyoruz telefon rehberine erişme vs. kimse de aga bu nedir demiyor. Uygulamalara izin verdiğimiz anda telefon rehberimize ve numaramıza sahip oluyorlar. Bu addafix'te numaraları reklam yayınlamak için veri tabanında tutuyor. Pek çok reklam kuruluşu bunun gibi rehber toplayan firmalardan numara alıyor. Mesela bu site de yukarıda verdiğim linkten numara alıyor. Birkaç numara sorgula sana isim verecek.

http://turktuccar.com/numara-sorgula

şu harbi biliyor ama benim soyadı yanlış çıkardı
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

Litminov said:

Bu olta değil. Yukarıdaki arkadaşın gösterdiği uygulamanın web versiyonu.. Şöyle ki bazı programlar yüklendiği zaman özel izinler istiyor. Mesela Android'de apk yüklerken görüyoruz telefon rehberine erişme vs. kimse de aga bu nedir demiyor. Uygulamalara izin verdiğimiz anda telefon rehberimize ve numaramıza sahip oluyorlar. Bu addafix'te numaraları reklam yayınlamak için veri tabanında tutuyor. Pek çok reklam kuruluşu bunun gibi rehber toplayan firmalardan numara alıyor. Mesela bu site de yukarıda verdiğim linkten numara alıyor. Birkaç numara sorgula sana isim verecek.

şu harbi biliyor ama benim soyadı yanlış çıkardı

Çünkü Türktüccar da, addafix veri tabanındaki numaralardan sorguluyor. Eğer addafix'ten numaranı silersen böyle sitelerde çıkmaz ve telefonuna reklam gelme olasılığı azalır. Ancak addafix gibi bir sürü numara kaydeden firma var bu firma da büyüklerden..
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

Myshkin said:

Litminov said:

Buradan numaranızı silerseniz yenileri çıkmaz. Genelde buradan alıyorlar numaraları..

http://adaffix.com/cia/delist_tr.php

ahah böyle güzel olta görmedim ben

Ben numaraların addafix veri tabanına saklandığı bir uygulama yüklemişim. İkinci hattım da dandik bir telefonda takılı ve birinci hattımda falanca 2 diye kayıtlıydı. Bu ikinci hattı yukarıdaki siteden sorguladığımda falanca 2 diye çıkıyor. Mesela babamın numarasını sorguladığımda başında meslek ünvanı çıkıyor atıyorum doktor muhsin gibi artık kimden alınmışsa numarası.. Bu numara kopyalamayı engellemenin yolu da var ancak telefonun rootlu olması gerekiyor android cihazlarda..

denedim, siliyor gerçekten adaffixten
Sosyal ağlarda paylaş

Raistllin said:

Abi ben yeni 532'li hat aldım 3-4 ay oluyo,daha önceden 3 kişi kullanmış hattı.Hat tam kırmızı noktalı numaralar gibi olmuş.Lan en son korkuyorum biri arıycak 305'e geç ben geliyorum diye

Haha benim hattımı eskiden zeynep diye birisi kullanıyormuş, baktım icra takip numarası felan mesaj olarak geliyor işte hacizlik olaylar yazıyor, hemen aradım bir baktım zeynep hanımın borcuymuş ancak kadın nasıl iş çevirdiyse 3-4 farklı yerden icra,haciz mesajları geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuda en aşmışı turk telekom, adamların numarayı blokluyorum 3 gün geçmiyor yeni no'dan arıyorlar ve günde ortalama 9-10 adet çağrı kaydı oluşuyor telefonumda kendilerinden.

geçen gün (pazar sabah 10'da) aradılar yeni no'dan dedim utanmıyormusunuz halen diye, sizinle şuan davalık vaziyetteyiz, zaten kazanacağım bir dava için elime halen koz veriyorsunuz ne aptal firmaymışsınız vs. vs. diye yazdım kadına hikayeyi.

birde daha cevap veremeden kadına, otomatik arıyor falan demeyin, otomatik arasa tek numaradan arar düşmezse pas geçer siz aradığınız numaradan ulaşamadığınızı anlayınca yeni numaradan arıyorsunuz ki bu bildiğin tacize giriyor yasalarda şu bu diye söverken gazı almıştım ki... telefonu kapattı suratıma

ahah.

lan insanların hafta sonudur, gecesidir, gündüzüdür hiç bişeyi kalmadı ya sabahın 5'inde arayanı biel oldu ttnetten inanılır gibi değiller.
Sosyal ağlarda paylaş

belalılarım garanti bankası, iş bankası, denizbank, ing bank. hepsi de kıramayıp, hiç kullanmadığım kredi kartları için verdiğim telefonlar. her gün aksatmadan sms geliyor. gelmediği gün merak ediyor insan başlarına bir şey mi geldi acaba diye.

onun dışında, 3 günde bir kredi kartı borçlarımı ödemeye talip bir yerden sms geliyor. halbuki sadece 1 bankanın kredi kartına, çok az miktarda borcum var. ayda bir de sigarayı bıraktırmak istiyorlar, inatla içiyorum.

geçen hafta da enteresan olarak, dini kitaplar satmaya çalıştılar bana. banttan değil, direkt konuşuyordu kişi. lafını kesip inanmıyorum dedim. ateist misin dedi. o ayrı bir konu, seni ilgilendirmez, sana inanmıyorum, bi daha arama burayı dedim. serdar ortaç'a bağlayıp küfür edicektim, vazgeçtim, dinci yobazları üzerime falan salarlar, manyak çok memlekette.
Sosyal ağlarda paylaş

Raistllin said:

Abi ben yeni 532'li hat aldım 3-4 ay oluyo,daha önceden 3 kişi kullanmış hattı.Hat tam kırmızı noktalı numaralar gibi olmuş.Lan en son korkuyorum biri arıycak 305'e geç ben geliyorum diye

Bu 532 yi alırken eğer iptal ederseniz türkselin 532 özel hattını iptal ettin diye ceza geliyor dediler mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesi kendi gibi,bodrum katında 10 senelik atleti üzerinden hiç çıkarmamış,şişe dibi gözlüklü sanıyor pislik bee

2400 kişi var 2 telefonda..
en az 10.000 kişiyi de almadım bile rehbere

Önemli ve üst mevkiilerdeki telefonu olanları,en üste yazıyorum a-z diye değil rehberim
Önemli-önemsiz diye sıralanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu tarz gelen her reklam vs.yi blockluyorum telde. Gözle görülür ölçüde azalma var.

Favorim ise TOROSLAR, bu arkadaşlar ne zaman akdeniz bölgesi sınırlarına girsem bir şekilde öğrenip "kredi kartı borcunuzu ödeyelim" tadında mesajlar atıyorlar. Hayranım çalışma azimlerine.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...