Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sürekli telefonun aranması

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Abi bitmiyo ya
bi 0035 li dolandırıcılar
bir sigara bırakma ürünleri dolandırıcıları
bankalar, ot bok, ürün ister misiniz, dijitürk?
Ama en çok dolandırıcı milleti arıyor abi.
Ulan yasa çıkıcaktı hani 50k liraya kadar ceza falan?
Telefonumu açık bırakmak istiyorum abi sürekli malum annem tek istanbulda falan, ama dersin ortasında vs arkadaşlarımdan 10 kat falan yabancılar arıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

2 tane hattım var, tekini ota boka vermek için kullanıyorum bankadır, yemek siparişidir, etkinlik kayıttır vs.
diğeri sadece kişisel kullanımım için.
tırt hattıma günde ortalama 6 mesaj, 2 çağrı geliyor lakin evde bıraktığım için muhattap olmuyorum gün içinde :D
tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

yani benim ulaşılabilme hakkım var, evde tek yaşıyan annem var, ailesi karşıda yaşıyan en yakınında benim olduğum arkadaşım var bu insanların istedikleri zaman bana ulaşabilmesini istiyorum ama bu birkaç para kazanmaya çalışan gerizekalı mal yüzünden her ders telefonum çalıyor, beni telefonla arayacak herkesi tanıyorum abi herkes mesaj atıyo zaten, çıkınca ara diye.

adamlar ÇAT arıyor abi açıkca ararız rörö
6. senesine girdiğin ünide hocadan laf işittim ya.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

abi turkcell online işlemlerden herşeyi kapatabiliosun yaw, yani bana çok eser miktarda reklam aramaları yada smsleri gelior.

yaptım bunların hepsini
arıyan herkesi geri arayıp küfrediyorum resmen, aramayın beni diye. Baya bir süre aramıyorlar sonra BİZ ASLINDA DEĞİŞTİK dönemi geçiriyor garanti bankası falan yeşile bürünürken tekrar aramaya başlıyor.

böyle zilyar milyar doları reklam bütçesine harcadıkları an, ölü deri atar gibi RENKLERİMİZ DEĞİŞTİ AHAHAH BAKIN YEŞİLDİK MAVİ OLDU HASKTİR OHA BAKIN ABİ BAKSANIZA moduna giren her şirket, aramayın dediğimi unutup geri arıyor çok acayip zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı sorun bende de var;gerizekalı istanbullu bi vatandaş;(gerizekalı istanbullu diyorum çünkü amca anadolu yakasında kendi ev numarası benim cep numarama tekabül ediyor alan kodu hariç) benim numaramı vermiş; digitürkden,güvenlik firmalarına sigara içmeme rağmen sigara bıraktırma hattına kadar görüşmelerini ben yapıyorum pezemenkin yerine..
adama da ulaştım verdim veriştirdim.bir ara azaldı yine doruk noktasında bu aralar..(bahtsız bedevi mode off)
Sosyal ağlarda paylaş

En cok arayan allahin belasi Digiturk, her turlu azari basiyorum ama farkli farkli nolardan paso ariyorlar. Tvdeki yabis yabis nil reklami ayri paso arayan adamlari ayri, boeeh!

Sigara biraktiricilardan sonra bu ara cinsel hapcilar azitti gunde bikac kezle. Bi sefer aramayin dicek oldum yuzume kapadi orspu.

Mesajla reklama ceza gelecekmis, ama aramalara da operator uzerinden bi engel gelmeli.
Istenirse kolayca ayirt edilir bunlar, sonucta normal vatandas ardarda yuzlerce arama yapmaz bi gun icinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

Abi bitmiyo ya
bi 0035 li dolandırıcılar
bir sigara bırakma ürünleri dolandırıcıları
bankalar, ot bok, ürün ister misiniz, dijitürk?
Ama en çok dolandırıcı milleti arıyor abi.
Ulan yasa çıkıcaktı hani 50k liraya kadar ceza falan?
Telefonumu açık bırakmak istiyorum abi sürekli malum annem tek istanbulda falan, ama dersin ortasında vs arkadaşlarımdan 10 kat falan yabancılar arıyor.

3 saat telefonumu evde unuttum bu süre zarfından arabistandan 2 farklı numara 15 kere aramış beni. nasıl bir azim
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Litminov said:

Buradan numaranızı silerseniz yenileri çıkmaz. Genelde buradan alıyorlar numaraları..

http://adaffix.com/cia/delist_tr.php

ahah böyle güzel olta görmedim ben

Bu olta değil. Yukarıdaki arkadaşın gösterdiği uygulamanın web versiyonu.. Şöyle ki bazı programlar yüklendiği zaman özel izinler istiyor. Mesela Android'de apk yüklerken görüyoruz telefon rehberine erişme vs. kimse de aga bu nedir demiyor. Uygulamalara izin verdiğimiz anda telefon rehberimize ve numaramıza sahip oluyorlar. Bu addafix'te numaraları reklam yayınlamak için veri tabanında tutuyor. Pek çok reklam kuruluşu bunun gibi rehber toplayan firmalardan numara alıyor. Mesela bu site de yukarıda verdiğim linkten numara alıyor. Birkaç numara sorgula sana isim verecek.

http://turktuccar.com/numara-sorgula

Ben numaraların addafix veri tabanına saklandığı bir uygulama yüklemişim. İkinci hattım da dandik bir telefonda takılı ve birinci hattımda falanca 2 diye kayıtlıydı. Bu ikinci hattı yukarıdaki siteden sorguladığımda falanca 2 diye çıkıyor. Mesela babamın numarasını sorguladığımda başında meslek ünvanı çıkıyor atıyorum doktor muhsin gibi artık kimden alınmışsa numarası.. Bu numara kopyalamayı engellemenin yolu da var ancak telefonun rootlu olması gerekiyor android cihazlarda..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...