Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babamin ameliyati icin Ab Rh (-) veya B Rh (-) kan gerekiyor

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Iyi dilekler icin tesekkur ederim arkadaslar.

Su an hastahanedeyim.sabah a.nnemi aramis doktor."ptsi ameliyat olacak,esinizi yatirin"demis.annem getirmis,yatirmis hastaneye.ben de gece yurtdisindan geldim.simdi babaminyanindayim.ptsiden itibaren tum pozitif enerjinize ihtiyacimiz var arkadaslar.su is hayirlisiyla bir bitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Uyuyamadım...
Annem babamla kalıyor refakatçi olarak hastahanede.
Ben de stresimi eşime,kızıma ve kayınvalideme hissettirmemek ya da mümkün olan en az şekilde hissettirmek için boş olan annemlerin evine geldim.

İlk iş olarak salonda koltuğa oturdum ve yüksek sesle inandığım yaratana dua ettim babam için. Dinsizim ama yaratanın varlığından şüphe etmiyorum. Babamın ameliyatının iyi geçmesi için, ameliyat sonrasının da iyi geçmesi için yaratandan yardım istedim.

Normalde sigara içen biri değilken bir paket sigara aldım ve 4 tane sigara içtim.Normalde çok fazla patates cipsi yiyen biri değilim ama bir paket patates cipsini yedim.Dolapta bulduğum vişne suyunu bitirdim.Aldığım çikolatalardan bir tanesini yedim.Normalde fazla izlemediğim halde saçma sapan futbol geyik programlarını arka arkaya o kanaldan o kanala gezerek izledim.İş ile ilgili önümüzdeki haftaya ait aklıma gelen şeyleri yazıp ilgili kişilere epostalarımı attım.

Saat 01:00'da saati 05:15'e kurdum çünkü 05:45'te kardeşimi alıp hastaneye gideceğiz. Babamı sabah erkenden ameliyat edecekler. Gittim, yattım. Ama bir türlü uyuyamadım.Kalktım, açtım bilgisayarı ve bu satırları yazıyorum. Sizinle paylaşayım; dün gece rüyamda babamı gördüm, kötü bir rüyaydı, unutmak istediğim için sabah kalktığımda çok fazla bir şey hatırlamıyordum. Şu anda da hatırlamak istemiyorum.

Diyeceğim o ki, insan gerçekten de sevdiği insanın/insanların kıymetini her an bilmeli,yaşarken,birlikteyken mutlaka sevdiği insana/insanlara onu/onları ne kadar sevdiğini söyleyebilmeli, utanmamalı bundan, hissettirmeli. Bizim toplumumuzda, en azından benim kuşak pek böyle yetiştirilmedik. Ben babamdan bu şekilde öğrenmedim. Babam da babasından bu şekilde öğrenmedi tabi. Ancak kesinlikle sevdiğimizi o kişi ya da kişilere yaşarken hissettirmeli,söyleyebilmeliyiz. Gerçi tabi ki sabah akşam babama "seni seviyorum baba" demedim,diyemem ama en azından onu sevdiğimi bu zamana kadar hissettirmişimdir diye düşünüyorum. Neredeyse 40 yaşıma geldim ama hemen her zaman babamın görüşleri benim için önemli olmuştur, her konuda fikrini almışımdır; umarım bu sabah olacağı ameliyattan sağ salim çıkar ve daha uzun yıllar da almaya devam ederim.

İnsanın ailenin güçlü oğlunu, güçlü kişisi rolünü üstlenmesi isteyerek olan bir şey değil. İçgüdüsel oluyor sanırım. Annem zaten yaklaşık 1 senedir babamın sağlık sorunlarıyla uğraşmaktan dengeleri alt üst vaziyette, daha önce de uzun süre bel fıtığı sorunuyla uğraştı babamın, ardından basur ile uğraştı ki bu basur babamın şu an ki rahatsızlığını ne yazık ki uzun süre örtmüş, belirtileri yanlış değerlendirmemize, doktorların da uzun süre yanlış değerlendirmelerine neden olmuş. Kardeşim benden 3 yaş küçük. O da aslında aklı başında, yıllardır kendi ayakları üzerinde duran, ne bana ne de anneme-babama ekonomik açıdan bağlı olmadan hayat mücadelesinde dimdik ayakta kalabilen bir çocuk. Ama o da çok duygusal ve bu olay onu da çok yıprattı. Ben annemin ve kardeşimin yanında hep sakin kalmaya çalıştım,hep frenledim kendimi. Bu olayı ilk öğrendiğimiz zamanlarda ki en buhranlı zamanlarda bile onların sinirlerini bozacak denli sakin görünmeye çalıştım. Ama işte yaklaşık 2 aydır ilk kez şimdi, babamın ameliyatına saatler kala kendi başımayım ve aslında ne kadar korktuğumu kendi kendime itiraf edebiliyorum şu an da. Çok korkuyorum arkadaşlar. Babamı kaybetmekten çok korkuyorum. Günlerdir ona şöyle kucak dolusu sarılamadım,öpemedim yanaklarından çünkü herhangi bir enfeksiyon kapmasından korktuğumuz için önlem olarak böyle yapıyoruz. Umarım babacığım ameliyattan sapa sağlam kalkar ve ona şöyle doyasıya sarılabilirim. Umarım babacığım ile yine memleket meselelerini konuşuruz ve çok ilginç...Beni galiba şu hayatta en iyi anlayan, hayata birlikte aynı pencereden en yakın baktığım kişi de babammış. Şu an bunu o kadar net görebiliyorum ki.

Şu saatte bunları yazıyor olmam kimine garip gelebilir ama düşünebildiğim ve şu an için yapabildiğim bu. Doğruluğunu,yanlışlığını sorgulayacak durumda değilim.İstemiyorum da sorgulamak.

Babamın ameliyattan sapa sağlam kalkmasını ve daha uzun yıllar beni yaratan adam olarak varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesini istiyorum dostlar.

Tüm pozitif enerjilerinizi bugün ve takip eden günlerde babama göndermenizi diliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Cetin abim sikma canini sen, insallah cok guzel gececek ameliyati babanin. Kisa zamanda da sagligina kavusacak. Bazi seyler insanlari, ozellikle aileleri birbirlerine daha da yakinlastirir. Bu da onlardan biri iste. Bazen ailemizdeki insanlarin, en yakinimizdaki, solugumuzdaki kisilerin degerini ve hayatimizdaki kapladigi yeri anlamak icin boyle seyleri tecrube etmemiz gerekebiliyor. Sükunetini korumaya calis, her sey daha guzel olacak.

Acil sifalar abi, dualarim sizinle.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi korkman kadar doğal bir şey yok. Düşünce sevdiğin insan; bir gülümsemesi için dünyaları yakabileceğini fark ediyorsun sadece. Ben 13 yıldır o gülümseme için yaşıyorum/savaşıyorum o yüzden baya iyi anlayabiliyorum şuan neler hissedebileceğini. Kafanda senaryolar kurmamaya çalış, bir de ailenden uzaklaşma hissettireceğim bir şeyler diye. Çünkü onların sana ihtiyacı olduğu kadar senin de onlara ihtiyacın var ne kadar zayıf gözükürsen gözük beraber her türlü daha güçlü durursunuz. Allah acil şifalar, güzel haberler versin.
Sosyal ağlarda paylaş

Dostlar...
Babam ameliyattan çıktı, iyi geçmiş ameliyat. Hastanede 7-8 gün daha yatması gerekiyor. Akşam saatlerinde iyice kendisine geldi ve güzel güzel konuştu bizimle. Ağrısı var tabi. 4 gün sadece serumla beslenecek. Herhangi bir ameliyat sonrası sorun olmamasını ümit ediyoruz ve umarım babamı sapa sağlam hastaneden çıkartıp evine götürebiliriz.

Hepinize destek mesajlarınız, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum. İçinizden benimle dalga geçenleriniz çok ama ben burayı ve sizleri seviyorum. İyi ki varsınız arkadaşlar. Sağolun.
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm geçmiş olsun mesajlarınız, iyi dilekleriniz, dualarınız, pozitif enerjileriniz, samimiyetiniz için teşekkür ederim.

Babamı az önce hastaneden çıkarttık, eve getirdik.
Umarım bundan sonra bir daha bu hastalık tekrarlamaz, uzun ve sağlıklı bir ömür sürer.

Umarım sizin veya herhangi bir yakınınızın başına böyle rahatsızlıklar gelmez.

Hepinize tekrar teşekkür ediyorum samimi ilginiz ve desteğiniz için. Sağol paticik.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...