Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pilot kalemle ateizmi cokerten genc

Ardeth

Öne çıkan mesajlar

applev0dka said:

Defensive said:

Saeros said:

navyamphs said:

Her bişeyi boşver, sen şuna cevap ver. Cevabını buraya yazmana da gerek yok, bil yeter.
Şu anda cami mevzusu şu şekilde işliyor. Yaptırıyosun bi cami, dağa taşa, adını veriyosun bide üstüne, bu camiyi ben yaptırdım diye. Sevabı da cepte. Ondan sonra çekiliyorsun. Sonra o devlet dediğimiz, içinde ateistlerde olan o kurum, bu cami yıkılana kadar, elektriğini, suyunu, imamın maaşını, kılını tüyünü ödüyor. Yani senin o tükaka dediğin ateistler ödüyor. (Siz camide namaz kılınca sevaptan ateistlerde bonus sevap alıyomu?)
Neyse, işte soru. Bu camilerin imam, elektrik, su vs paralarını devlet ödemese, deseki namazı kim kılıyosa, oluştursunlar bir cami cemaati kooperatifi, ne tuttu aylık cami masrafı 5bin lira, böl cemaate, müslüm başına mesela aylık 50 lira.
%99 ı istatistiksel müslüman olan bu memleketteki ateist sayısı kaç günde Hollandayı sollar ?
(İstersen arapçada sorabilirm)

ahah aynen
bi de "devletin dini yok abi ne alakası var" diyolar ya o da süper oluyo

Baba bıçakla adamda öldürsün, meyvede soyarsın.İslamiyet değişmez birdir.İnsanlar onu farklı yorumluyor. Gerçek müslümanlık bambaşka birşey. Biz burda gerçek müslümanlıkdan mı bahsediyoruz yoksa samimiyetsiz örneklerinden mi ? Ayırımı yapalım

gercek islam bu degil.
bide bu ülkede samimi müslüman hepi topu %15 falandır, geri kalanı piyasa adamı

Abi dini sömüreni hep beraber dövelim. Dinci bambaşka islamiyet bambaşka. Derseniz türkiye'de islamiyet ne alemde. Sizi anlarım. Ama müslümanlıkdan sogumayın abi, haklı olsanızda sonunda sıkıntı var.
Sosyal ağlarda paylaş

Defensive said:

Beyler bazı şeyler kalpten hissedilir. En büyük sınav ilk adımı atmaktır. İlk adımı atınca her şey ama her şey gözünün önüne serilir. Portakal görmemiş bir adama portakalı anlatamassın. Siz henüz Allah'ı hissetmediniz. Gerçekten var ve çok ama çok büyük. Ben mi ? Hiçbirşeyim basitce. Sakın kibir sanmayın. Ama bilin. Öpüldünüz.

http://www.youtube.com/watch?v=QT2_PcjvOt0
Sosyal ağlarda paylaş

seigen said:

Yalnız 3:19 falan o rakip din, yanlışlıkla ona geçmeyin sakın.

Rakip değil biz onada inandık. Kur'an bakara suresinde senden önce inene iman ettim diceksin diyor. İnsanlar tarafından bozulmuşa karşıyız. İsa aleyhisselamında başımızın üstünde yeri var incilinde. Hepsine inandık.
Sosyal ağlarda paylaş

Defensive said:

Öfkelisiniz, tepkilisiniz
huzurlu değilsiniz.

psikanaliz tüm fıkıf alimleri tarafından zinhar yasaklanmış olup, haramdır. Keza bu şeytanın bir oyunudur ve Sigmung Freud isimli münafık tarafından müninlerin aklını karıştırmak amacıysadasdfa s
de bi git çay koy :)
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

Defensive said:

Beyler bazı şeyler kalpten hissedilir. En büyük sınav ilk adımı atmaktır. İlk adımı atınca her şey ama her şey gözünün önüne serilir. Portakal görmemiş bir adama portakalı anlatamassın. Siz henüz Allah'ı hissetmediniz. Gerçekten var ve çok ama çok büyük. Ben mi ? Hiçbirşeyim basitce. Sakın ki
bir sanmayın. Ama bilin. Öpüldünüz.

http://www.youtube.com/watch?v=QT2_PcjvOt0

Hehe böyle benimle dalga geçme çabaları çok hoşuma gidiyor =D

Ben beni saymıyorum moruk sen ne kadar gelebilirsin üstüme ? Cevabımı alıntı yapıp dalga geçme çabasına girmenden ötürü teşekkür ederim. =D
Sosyal ağlarda paylaş

navyamphs said:

Defensive said:

Öfkelisiniz, tepkilisiniz
huzurlu değilsiniz.

psikanaliz tüm fıkıf alimleri tarafından zinhar yasaklanmış olup, haramdır. Keza bu şeytanın bir oyunudur ve Sigmung Freud isimli münafık tarafından müninlerin aklını karıştırmak amacıysadasdfa s
de bi git çay koy :)

I Ih, İlk inen ayet okudur, okuduğu süreleri anlamadan okuyanı çok ciddi anlamda uyarmış, bildiğini öğretmeyen alimi kitap yüklü eşşeğe benzetmiştir. Akıl islamiyete çok öenmlidir. Senin dediğin bu bakış açısı bizimkiler kadar eski.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
O donemde okuma-yazma orani %1 filan bile degil, madem oku demis tanri, neden sadece Muhammed'e okumayi ogretmis? Yapsaydi soyle guzel bir mucize, eline Kuran kopyasi alan herkes okumaya baslasaydi. Bak hem kanit da olurdu. Insanlar okuma bilmiyor, adam oku diyor, vahiy gondermeden once sosyolojik calisma gerek bence, atlanmamasi gerekliydi.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

O donemde okuma-yazma orani %1 filan bile degil, madem oku demis tanri, neden sadece Muhammed'e okumayi ogretmis? Yapsaydi soyle guzel bir mucize, eline Kuran kopyasi alan herkes okumaya baslasaydi. Bak hem kanit da olurdu. Insanlar okuma bilmiyor, adam oku diyor, vahiy gondermeden once sosyolojik calisma gerek bence, atlanmamasi gerekliydi.

Ovvv yapma, peygamberimiz okuma yazma bilmez. Biilseydi zihni okuduklarından etkilenebilir yada kuran başka yerden okuduklarından arak olarak dusunulebılırdı. Zaten okuma bılmeyen bır ınsanın kuranı ortaya cıkarması bır mucıze. Su an okuma bılmeyen bır ınsan dusun ?
Sosyal ağlarda paylaş

Onun dısında zaten kuran ın ılk ayetlerı cok kısa ve acıktır. Cunku islamiyetin yayılması asamasında en mantıklsııda buydu. En temel konular en basıtınden anlatıldı. Ayrıca zekat namaz oruc sonradan farz kılındı. hersey sındırılerek gıttı. Ben begendim şahsen o zaman facebook olsaydı lıke yapardım. gayet mantıklı. ilerledikçe emırler daha acıklayıcı ve uzun oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

yada 2 kişi düşün bak şimdi nasıl trollucez diye 1 not cıkartiyorlar ortaya oku diye.. hooop 2013 dünyanın %20 küsürü inanmış bu nota..

Ya baba anlamıyorsunuz, ben çok kitap okudum, boş dolu farketmez. Ama bunla okuyup kalmıyorsun. Anladınmı bir adım gidiyorsun 10 adım gelınyor. Abi Bu kadar ınsan hıcbırsey hıssettmeden yabancı dılde yazılmıs bır kıtaba ınanması gercekten sacmalık degılmı o zaman ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben de cok okudum, anladim da ne dendigini. Inanmak nerede denkleme giriyor hala anlamis degilim ama.

O degilde okulda etik dersinde basi kapali bir kizla tanistim; dine cok onem veriyorum, din benim hayatimdaki en onemli sey, hep din bilginlerini okuyorum diyordu. Ama Aquinas okumamisti. Gulup gectim.

Cool story?

Okudum diyenlerin Bonaventura diyince höö demesi ilginc tabii. Ben bana okuyunca anlarsin diyip Buhari kim bilmeyen musluman gordum.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

sacmalık zaten onu diyorum ben de, insan dedigin canlıyı o kadar büyütme gözünde, %90i aptal %9.9 u normal geciniyor. işte %0.1 de akıllı insanlar cıkıyor. onlarda dünyayı degiştricek şeyler yapıyor zaten, onlari da din dışlıyor o ayri hikaye

Abi aklı geçtim. Deli bir adam düşün. Adam yemek yiyip kakasını yapıyor. Akıl bile yok ama vücüt o fonksiyonu yerine getiriyor. Sen istesendeeee istemesendeee. Yani sen öyle diyorsun ama sahip oldugun hazınenın farkında degılsın sanırım. O aklı geçtim abi. Abi sen manuel olarak bir yemek sindirmeyi denermisin. Onu bunu bırak kendı vucuduna hakım degılsın. O muazzem mekanızmayı cok assagılıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...