Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yazılım şirketlerindeki Haliller

nameless

Öne çıkan mesajlar

nameless said:

selam gençler,

ilk önce Halil kimdir ve neye denir bir açıklama getireyim olaya.

geçen sene çalıştığım şirkete jr. sharepoint developer olarak alınmıştı bu dallama halil. 2 sene iş tecrübesi varmış c# ve asp .net üzerine. hiç sharepoint takımına sormadan aldılar bunu.

adam ne günaydın der ne oturmasını kalkmasını bilir. şirkete girdiğimde günaydın demek yerine parmağını kaldırıp hemen bir şey sorardı asjkl yemeğe gidince tabağı hep dolu kalır. bir boku beğendiğini görmedim. iphone 4s varken iphone 5 alan bir tip. okul elitizmi yapmayı sevmem ama bana göre tırt bir vakıf okuldan mezun (benim okulum da başkalarına göre tırt olabilir. sonuçta türkiye'de devlet üniversitesinden mezunum).

iki projede beraber çalışmak zorunda kaldım. isimlendirme ve sistem yapısı hakkında doküman oluşturduğum halde adam hiçbir zaman bunlara uymadı. her akşam bu çıktıktan sonra yazdığı kodları düzeltip çıkıyordum işten. null check falan sıfır adamda. windows 8 yüklediğimizde, start tuşu yok diye, "bunda start yok bu ne ya" diye bağırarak anında formatı gömmüş bir insan. yeni teknolojilere karşı kapalı bir insan. aklıma gelmeyen daha bir sürü denyoluğu var.

böyle tiplerle beraber çalışanlar var mı? yazın görelim ne tipler var. içinizi döküp rahatlayın siz de.

o adam yarın patron olur.
Sosyal ağlarda paylaş

nameless said:

Aluriel said:

yüzüne söyleyip rencide etsene burda anlatacağına

iki kere yaptım. zaten ayrıldım oradan. kendi işimi kuruyorum böyle tiplerle uğraşmamak için.
iyi yapmışsın

halilleri işe kalanlar halillere kalsınlar, bi dakikanızı dahi harcamayın oralarda
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat uyudum ama dram çıkmamış lan aksdjf

adam, hsbc, tüpraş, toyota, turkcell, ibm, vodafone vs. her yere görüşmeye çağırıldı ama hep patladı. profesyonel olarak mülakatçı gibi bir şey aksdj dua ediyorduk gitsin diye. üstlerimize söylediğimizde "daha jr. öğrenecek" diyorlardı askdjg

benim aslında kıl olmama sebep özelliği bir iş yapılacağı zaman bana sorduktan sonra kendi kendine yapmaya çalışıp 1-2 gün uğraşması ve yapamadım diye benden yardım istemesiydi. neden yapamadım dediğimde kendi kafasına göre yapmaya çalıştığını görüyordum hep. sonra kızarak ilk söylediğim şekilde yapması gerektiğini söylediğimde 1-2 saat içinde halledip "aaa bitti ya" diye seviniyordu mal asdkgjdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tip lere programmer degil "brogrammer" deniliyor, naber bro modunda takilirlar. Butun gun lak lak, geek nerd talk ama ise gelince bi numara yok. Hani bi sekilde beraber takildigi team pede social olarak kendini bagladigi icin kimsede sikayet etmiyor halbuki adam kene den baska birsey degil.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de çekemeyen insanlar var. kafasındaki "programcı" modeline kendisini oturtmaya çalışıp, kendinden başkasını buraya oturtmak istemeyenler. kendisini oturtamamasının suçunu diğer insanlarda arayanlar. başarılı olamayınca, ya da kendinden daha başarılı olan insanları görünce bahane uydurmayı zorunlu hissedenler.

farklılık güzelliktir arkadaşlar. sizde olmayıp, onlarda olan şeyleri almaya çalışın. bir insanın sosyal olması size zarar değil. nasıl yaptığını öğrenin. bir insanın sosyal olmadan işlerini yürütebilmesi size zarar değil. nasıl yaptığını öğrenin. çevrenizde ne kadar farklı özelliklere sahip insan varsa, sizin için farklı şeyler öğrenme fırsatıdır bunlar. adam çalışmadan işten kaytarıp hala maaş alabiliyorsa, bir şeyleri doğru yapıyordur. bunu çözüp kendinizi güçlendirin.

emin olun ki siz birilerinin şarkı söylemesine takıyorsanız, birisi de sizin yemek yemenize takar, bir başkası konuşmanıza, başkası da konuşmamanıza. rahat olun biraz ve fırsat olarak görün bu farklılıkları.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...