Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Htc One mı Xperia Z mi

Somon

Öne çıkan mesajlar

• 5 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Kendimden c/p:

HTC farkli ama, hic bir seyin en iyisini yapmiyor bence ama tun klasmanlarda ikinci olabilir. Farkli bir felsefe o da: "Herseyi biraz kotu yaparak en iyi telefonu yap cunku her sey ortalamanin cok ustunde olsun".

Sony belli zaten. Ekran ve yazilim olarak en iyi Andriod oldugunu dusunuyorum. Saglamlik olarak acik ara en iyi zaten, tek dual-core IP67 telefon bildigim onlardan. Flagshiplerini IP57 yaptilar, otesi yok bunun. 5 orada ancak torna atolyesine filan goturme demek kilifsiz.

Yazilim olarak da Sony en iyi, ama HTC yine ikinci sirada iste. Sirf tasarim degil, performans, enerji tuketimi, ozellestirme, widgetler, muzik calar ozellikle... Ayni donanima sahip iki telefon Cyanogen ile ayni benchmark degerlerini veriyorsa Sony UI'si ile Sense'den daha iyi deger veriyor, pili daha fazla gidiyor. Sirf launcher degil bu tabii, sms'den dialer'a kadar her sey.

Sony'nin asil beni al diyen en ustun tarafi uyumu ama. Nerd olayi bu ama sadece. Bir Sony yazilimi hepsinde calisiyor. Xperia T romu mesela rahatlikla Xperia arc'a port edilebiliyor. Xperia Z icin de calisiyorlarmis. 2012 Xperia'lar icin yapilmis bir rom her 2012 Xperia'da calisiyor.

Ubuntu Phone'u gecen bir adam Xperia'lara derledi, hepsine derledi ama, oyle buyuk farklar yok yani. Bu da gelistirme isinin cok rahatlatiyor.

Xperia diye bir marka yaratmayi Android'de sadece Sony becerdi. Galaxy gibi, Desire isimle kalmadi.

Donanim gucune gelince gunumuzun ust seviye telefonlarinda bakilacak en son sey, hepsi gereginden asiri guclu. Hala neredeyse tum smartphone programlari single-core telefonlarda bile calisiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

hmm baktım note2: 3100 vs one: 2300

ben galaxy s2'mden bıkmış durumdayım, öğlen 5 gibi falan bitiyor pili iş yerinde doldurmazsam eğer... olacak iş değil yani

sabah 7'den akşam 12'ye kadar ağır kullanımda gitsin istiyorum, çok şey mi istiyorum. One bunu sağlasa keşke... niye note gibin hayvansal pil koymuyor herkes telefona ya? varsın 2 mm daha kalın olsun...

Saglar one o omru..

Z den cok daha iyi eger sabunla cep telefonu yikamak gibi sapkinligin yoksa :)
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 gundur z'yi kullaniyorum. hakikaten harika bir telefon. disi oyuncak gibi fln demissiniz ama bence gayet ciddi duruyor telefon. sony'nin kendi app'lari gayet basarili, alet hertarafa entegre zaten. onun disinda su gecirmiyor, dayanikli gozukuyor (dayanikli mi bilmiyorum ama darbelere, sadece oyle bir hissiyat olusturuyor)
performans icin bisi diyemiyecem oyle grafik oyun oynamiyorum zaten, feys meys max. ama ekrani yapmis adamlar, 1080p film takilmadan seyrettim ve goruntu inanilmaz guzel.

peki eksileri neler dersek, pil 2gun dayanmiyor, bir de oyun oynadiginizda alet isiniyor, oyle grafikli de degil candy rush oynadi arkadas 1saat, belirgin derecede isindi aletin arkasi.

ha sanirim bir de mikrofon cok guclu degil, mobil aparatina taktigimda hand free modda duyamadilar bikac kez beni, sesin az geliyor dediler, sesimi yukselterek konusmak zorunda kaldim.
Sosyal ağlarda paylaş

One önermiştim ve ben olsam One alırım demişim ama kararımı değiştirdim. Tasarım olarak 2 telefonu da beğenmedim. Biri 10mm ve alt-üst kısımları çok itici ayrıca kalın diğeri ise çok büyük duruyor. İkisi arasında bir seçim yapmam gerekse çok kararsız kalırdım. Sanırım Nexus 4 alacağım yaza..
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

sabonis said:

hmm baktım note2: 3100 vs one: 2300

ben galaxy s2'mden bıkmış durumdayım, öğlen 5 gibi falan bitiyor pili iş yerinde doldurmazsam eğer... olacak iş değil yani

sabah 7'den akşam 12'ye kadar ağır kullanımda gitsin istiyorum, çok şey mi istiyorum. One bunu sağlasa keşke... niye note gibin hayvansal pil koymuyor herkes telefona ya? varsın 2 mm daha kalın olsun...

Saglar one o omru..

Z den cok daha iyi eger sabunla cep telefonu yikamak gibi sapkinligin yoksa :)

sağlamaz çünkü 1080p... daha çok piksel = daha çok enerji. mah artışı ise 1800'den 2300 olmuş. sadece.

heavy usage ile 1 gün giden hala tek telefon note2 olacak maaleesf yakın geleceğe kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

note 3'ün build quality artıcakmış kanuni :) aliminyum body olucakmış

http://phandroid.com/2013/04/15/samsung-galaxy-note-3-rumors-2/

ilk yorum

said:
Awesome, an aluminum phone so I can put a plastic cover on it to protect the aluminum.

:D

reampage bu iyi haber.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.gsmarena.com/htc_one_vs_xperia_z-review-917p3.php

bak burada z vs one var, pil omru linkide yukarda..

bende note 2 var istersem max 5 saate kalmaz cunku zaten ekran acik omru max 7 saatmi ne note 2 nin. kendi pil omru testim :)

7 saatten max olmadi hic bir zaman ki agir modifiye benim note 2, arti tum pil arttiran hedeleri kullandim.

one br gun rahat gider anlayacagin ama tabii kalkip sabah acip full ekran isigini acip hic durmadan mobile mmo oynayacagim demiyorsan. yoksa su andaki hic bir alet 3 -5 saat dayanmaz..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...