Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tüketmememiz gereken yiyecekler

fenn

Öne çıkan mesajlar

Sekeri kestim ben, cayin tadini aliyosun sekeri birakinca. Gazli icecek zaten sevmiyorum, tuketmiyorum.

Kizartma ve et cok tuketiyorum, balik cok tuketirim. Zeytinyagi kullaniyoruz zaten kendimiz zeytini alip sıktırıyoruz gemlikli oldugumuzdan o is kolay.

Fast food cok tuketiyorum ben, ogrenci tarifesi. Gerci o da bu yil duzeldi, stajda cok dengeli yemek cikiyor. Haftada 2 gun fast food gibim.
Sosyal ağlarda paylaş

valla 4-5 ayda bi 20 kilo verdim sanırım spora başladıktan ve o yediklerinizi yakmak için ne kadar uğraştığınızı gördükten sonra zaten çoğu şeyi yemiyorsunuz. sosis çok sağlıksız bir şey hayatta yemem, kola fln içmem şeker tüketmem pek. bunun dışında et falan epey yiyorum ama bu aralar sulu sebzeli yemeklere de başladım saf et buldunuz mu götürün ama fastfood yemeyi pek sevmiyorum ne koydukları belli olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Nugget'larla ilgili Jamie Oliver'ın bir videosu vardı. Yani oydu sanırım,

ABD'de bir okula gidiyor. Sağlıklı beslenme ayaklarına işte çocuklara yemekler yapıyor güzel güzel ama istemiyorlar. Sonra gelin lan hırbolar diyip mutfağa giriyor ve çocukların gözü önünde Nugget hazırlıyor. Yani ben izlerken midem bulandı, kusacak gibi oldum. O kadar rezildi ki, piştikten sonra bildiğin Superfresh paketinden çıkmış gibi olması daha da midemi bulandırdı.

Lakin çocuklar gidip yine Nugget'ı yediler sağlıklı yemekleri bıraktılar. O gündür daha nugget yemiyorum. Bu da böyle bir anımdı.

Ayrıca bana b tipi diyabet teşhisi koyduklarında 4 ay kadar ağzıma pirinç-şeker-patates kombinasyonunu değdirmemiştim. Günlük hayatımda hiçbir değişiklik yapmadan, sporsuz diyetsiz 14 kilo vermiştim. O da çok etkilemişti beni de artık ipleimyorum pek. Pirinç halen yemiyorum, şeker minimum ama patatese karşı dayanamıyorum. Ne türü olursa olsun yiyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...