Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gereksiz Uretim Muhabbeti

yafeshan

Öne çıkan mesajlar

Suark buraya buyur, ascom basliginda yemesinler bizi.

t3 uretimi icin sadece polymer falan yapamiosun high secde dedigin gibi. onu da jitadan temin edebilirsin. Gerisi icin reverse engineering falan t2 inventiondan bile fazla skill gerektiriyor sanirim. uretimci adam icin uzun vadede girisilecek is gibi gorunuyor, o vakte kadar da kar marji duser.

T1ler neden karli hala bilmiyorum, belki ben yokken mineral fiyatlarindaki artistan, belki millette cok fazla isk birikmesinden. Ama sunu soylim, sell orderdan malzeme alip uretip buy ordera satsan bile hala karli itemlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm trade işi karlı, hali hazırda yapıorm ama bana getirisi işte ordan burdan 50-60mil ayda.

aslında polymer üretimini direk kar için demiştim, t3 için deil.
tek playerın t3 üretmesi hayal gibi bişi zaten, çok uğraşman çok para yatırman lazım sanırım.

ama sadece hybrid polimer üretsen, güzel karı var. Skillde istemiyor.

sadece medium pos, o posa 1-2 günde bir taşınacak malzeme ve malzemeyi jitaya taşımak.

bu yüzden WH biçilmiş kaftan gibi, zira lowsec olsan, biri dread droplayabilir
0.0 olsan alliance falan izin vermeyebilir.

bitane c2 kapattın mı, ya low ya highsec statici olucak.
Aslında şöle,
2 statik 1 random açılıyor onlara ara ara.
1 statik bizim evrene,lowsece veya highsece
1 statik c3 c4 falan öle başka bi hole a
1 random tamamen random ve her gün değişio, highsec geldimi çıkartırsın en yakın stationa, ordan da haul edersin.

bütün iş haulingde ve içeride birilerini bırakmakta =).

Kaldı ki, ben aslında biraz fantazi oldugundan booster üretmek istiorm, karını pek bilmiorm ama yapıcam onu bigün =).

WH konusunda cok heveslıyım cunku bır suru artısı var,

içeride üretime devam edioken; diğer memberlar için yan gelirlerde sağlayabilirsin.
Normal %100 scan le gelen ratler var mesela, biraz random olsada dropları güzel.
onların haricinde, madenciler için rüya olabilecek arkonor barındıran gravimetric sitelar çıkar arada, hani korkuyorsa aman biri gelir patlatır diosa, hulk kullanmaz t1 ini kullanır felan. ( taşıma işinide orca ile yapar ).
gravi çıkmadı diyelim ladar çıkar, gaz kazar adam mis gibi.

hadi o olmadı magnetometric çıkar,code breaker vs ile para kazanırsın işte. Güzel yani droplar fena deil ha %100 ler harici scan etmek gerekiyor o ayrı.
Bide paso dscan tuşuna basıcan sdsf.

WH güzel, corp olarak yerleşmek mantıklıca, ama soloya uygun deil.

ha aynı şekilde deadend lowseclere ya da boş bi lowsecede yerleşilebilir, savunması daha zor olur ama lojistiği daha kolay olabilir. ( gerçi ratlerin falan değeri baya düşüo ama ondada complex falan yaparsın olmadı )

t1 de ne üretiosun? ne üretmek lazım ?
ufak pos yeter li mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ya abı onun ıcın ben patide zamaında wh corpu kurmaya calıstım kımse gelmedı, ole 2 hafta takıldım super bı whnın ıcınde sattım.

high sec e ihtiyacın yok, zaten high sec çok kısıtlıyor seni.

boş bi c2 bulup içine yerleşebilirsin.
hani öle bişi yapsan, ben de gelebilirim yanına, poslar atarız içine, booster üretmek istiorm mesela ben, t3 compountlar falan üretiriz çıkarırız karımızı,
zaten gezegenler pos fuel vericekler, e zaten ordaki ratler günlük bi 60m civarı para getirecek rahat,
bide talocan united tarzı bi koruyucu alliance a girdikmi tamam zaten.
ah adam olsa beraber oynayacak, wh kadar guzel üretim yeri yok,savunması falan çok kolay çünkü.

hatta yeni corpa gerek yok, ascom üzerinden de devam edebiliriz.
yeter ki wh içinde yaşayama gönüllü adam olsun.
( o bulunduğum wh yi 500mil e satmıştım, ama var öle boş c2 ler, - static highsecli bulmak çok kolay deil ama olsun lowsecte ii static -.)

t3 compoundlar falan bayaaaaa karlı üretmek, bi cheatsheetim vardı işte, ayda yattığın yerden 1 postan 1bil civarı kar geliodu ( ciro diil kar ).
E içerde bide CAP ürettikmi, baya savunmamız olur işte.
c2 lerin tek sıkıntısı lojistik, o da highsec çıkışı olduğunda oraya kadar bir freighter ordan iteronlar orcalarla taşımak.

KaRa_DaVuT said:

war ya suark çok yakındır ben wh a geçicem sanırım. soğuyabilitem var bir de wh ya hasretim

Suark said:

içeride dedike maintenance yapabilicek adam bulunursa süper bişi c2.10 kişilik bi corpu rahat rahat finanse eder.

yafeshan said:

Ana konudan iyice saptik ama benim esas derdim su.
Uretim isine ana karakterimi karistirmiyorum. Maksat o pvp ye gidebilirken otekinin para kazanmasi, para kazanirken de eglenmek. (uretim bana eglenceli geliyor her ne kadar vasat gozuksede)

Simdiye kadar ogrendiklerime bakarsam; uretim icin surekli high sec baglantisi sart. Yok efendim t3 yapacam, booster falan yapicam dersen wh olmasi normal. WH durumunda ekmegini tastan sleeperdan cikariyosun. yaptigini gidip satiyosun. Benim yaptigimda hammaddeyi cogunlukla pazardan alip, isk/hour durumuna gore uretip satiyorum. Surekli pazara git gel lazim. T2ye daha girmedim bile, T3 uretimi diosun ki cok daha mesakkatli is sanirim.

Senin o wh ci aradigin zamanlara rast gelmedim ben, olsaydi pesine takilirdim ama uretim karakteri ile bi pirate crusier bile patlatmak sorun :) aksiyon bekleme yani. Oteki karakterimi de isin icine sokmam, wh ye girdimi cikmasi zor.

Suark said:

şöle mesela örnek vereyim
t3 üretiminde kullanılan alt maddeler var
1 tane medium posta hybrid polymer yapabiliosun.

nasıl yapıosun bunu,
gidip jitadan gaz + mineral vs alıp, gelip posta işletip bekliyosun.
En büyük kar marjları olanlar en çok lojistik desteği istenen ve en çok rağbet görenler.

Yani mesela en çok kullanılan t3 modulünü yapmak için kullanılan parçalardan biri bu ve skill falan da istemiyor öle çok, bu açıdan çok iyi.
High secte yapılabilir mi bilmiyorum, ama highsecte ki PI geliri ve yan gelirler çok yüksek değil.
İşte tek sıkıntısı lojistik ve nerdeyse her gün oyuna girmek falan gerekiyor hauling için.

onun dışında ki t3 üretimi evet epey meşakkatli, ben de aslında seninle aynı durumdayım.
2 karakterim var, biri eski karakterim. PVP ci kendileri, ama hem faction standingleri berbat hem sec status hemde parası yok.

öbürü empire boon.
öbürüyle yapmak istiorm bende bunu,bi nevi zevkli ve pasif income.

isk büyük dert bana ya oyunda.
yani incursion corpundayım 7/24 yapıolar ama sıkıldım.
anomaliden skıldım
complexler biraz zevkli ama scan yapmak bi yerden sonra bayıyo
fleetlere girmek istemiorm artık, hatta TS üzerinden konuşmakta canımı sıkıo. Oyun efektlerini duyamıorm çünkü.
Biraz solo oynamak zorunda kalıyorum gerçi oynarım ama plexler çok pahalı =(.

yafeshan said:

Millet isk icinde yuzerken, oyuna bu kadar bagli adam ekmeksiz kalmis, kotu olmus. Incursion hani cok para getiriyordu (ben birakirken oyleydi)
wh da sirf t3 uretim uzerine para kazanilacaksa bunu high secde yapmanin farkini anlamis degilim. Sonucta uretimde kullanacagin malzemelerin de bir degeri vardir, wh da kendi emeginle toplasanda bedava degildir, zaman harcaman gerek. EVE'de malum zaman isk ile olculuyor: isk/hour. Eskiden nasildi bilemem ama sermayen oldukdan sonra t1 uretiminden bile iyi kar elde etmek mumkun. t1de bu sartlar varken wh de gir cik wh kapisi ara bul derdi cekmek mantikli gelmiyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

high secte polymer üretimi olmuomuş ya 0.3 ve altında oluyormuş ondan sanırım.

zaten kar edebiliosan bişiden, ya skill istiodur çok üretim anlamında, ya da zor üretiliodur. Bizimki ikinciye giriyor. PI bile zevkli gelio bana şu anda, missiondan ya da incursiondan daha tatlı, ama az paralı

t1lerin mümkün olduğunu bilmiodum. Yani bi ara missile falan üretip biraz kar ettim de, değişmiş demekki.

ayda hauling le pasif 1bil gelir diyorum havadan =) PI falan da cabası.

behran said:

PI den para kazanmak için 10 tane falan lazm. sürekli taşıma gerekiyor. bencede keyifli gayet.

bende de exhumer 5 li char var. mining etmekten de keyif alıyorum ama işte çalışınca yeterli olmuyor. sadece croc kazıyorum.

Aluriel said:

niye crokite? zydrine için mi kazıyorsun yoksa baya anlamsız yani daha karlısı varken

behran said:

eskiden kalma alışkanlık. ne kazmalı? mercoxit mi?

Aluriel said:

http://ore.cerlestes.de/index.html#site:ore isk'e göre sıralatıp şurdan bakabilirsin en karlısına bulunduğun bölgeye göre. orda yazan değer 27.5k m3 oredan perfect refine ile gelen parayı gösteriyor bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

http://ore.cerlestes.de/index.html burayı kullanıodum zamanında
realtime verio işte 4 hubtaki karları

şu an en çok mercoxit veriomuş highsecte scordite

behran said:

zydrine i elimdeki bs bpc lerini üretebilmek için kazdım. 10 tane apoc 10 tan abaddon var bpc. ama malzmee yok vakitsizlikten =)
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

hmm trade işi karlı, hali hazırda yapıorm ama bana getirisi işte ordan burdan 50-60mil ayda.

aslında polymer üretimini direk kar için demiştim, t3 için deil.
tek playerın t3 üretmesi hayal gibi bişi zaten, çok uğraşman çok para yatırman lazım sanırım.

ama sadece hybrid polimer üretsen, güzel karı var. Skillde istemiyor.

sadece medium pos, o posa 1-2 günde bir taşınacak malzeme ve malzemeyi jitaya taşımak.

bu yüzden WH biçilmiş kaftan gibi, zira lowsec olsan, biri dread droplayabilir
0.0 olsan alliance falan izin vermeyebilir.

bitane c2 kapattın mı, ya low ya highsec statici olucak.
Aslında şöle,
2 statik 1 random açılıyor onlara ara ara.
1 statik bizim evrene,lowsece veya highsece
1 statik c3 c4 falan öle başka bi hole a
1 random tamamen random ve her gün değişio, highsec geldimi çıkartırsın en yakın stationa, ordan da haul edersin.

bütün iş haulingde ve içeride birilerini bırakmakta =).

Kaldı ki, ben aslında biraz fantazi oldugundan booster üretmek istiorm, karını pek bilmiorm ama yapıcam onu bigün =).

WH konusunda cok heveslıyım cunku bır suru artısı var,

içeride üretime devam edioken; diğer memberlar için yan gelirlerde sağlayabilirsin.
Normal %100 scan le gelen ratler var mesela, biraz random olsada dropları güzel.
onların haricinde, madenciler için rüya olabilecek arkonor barındıran gravimetric sitelar çıkar arada, hani korkuyorsa aman biri gelir patlatır diosa, hulk kullanmaz t1 ini kullanır felan. ( taşıma işinide orca ile yapar ).
gravi çıkmadı diyelim ladar çıkar, gaz kazar adam mis gibi.

hadi o olmadı magnetometric çıkar,code breaker vs ile para kazanırsın işte. Güzel yani droplar fena deil ha %100 ler harici scan etmek gerekiyor o ayrı.
Bide paso dscan tuşuna basıcan sdsf.

WH güzel, corp olarak yerleşmek mantıklıca, ama soloya uygun deil.

ha aynı şekilde deadend lowseclere ya da boş bi lowsecede yerleşilebilir, savunması daha zor olur ama lojistiği daha kolay olabilir. ( gerçi ratlerin falan değeri baya düşüo ama ondada complex falan yaparsın olmadı )

t1 de ne üretiosun? ne üretmek lazım ?
ufak pos yeter li mi?

Bu arama tarama işine giriştim neredeyse her sistemde WH mevcut. Dedim bi giriyim bakalım nasıl içerisi. Şok oldum ya -1.0 bi sisteme attı beni "Unkown" korktum kaçtım geri:) ama über üretim / ratting yapılır gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tears said:

Bu arama tarama işine giriştim neredeyse her sistemde WH mevcut. Dedim bi giriyim bakalım nasıl içerisi. Şok oldum ya -1.0 bi sisteme attı beni "Unkown" korktum kaçtım geri:) ama über üretim / ratting yapılır gibi duruyor.

ilk kez wormhole gören masum köylü!

ratting diye bi olay yok orda bi kere, bounty yok sleeperlarda. blue loot + salvage ile geliyor para.
Sosyal ağlarda paylaş

bide çevresel etkili wh ler güzel oluo biraz fantastik.
ona göre gemi fitliosun senin mekanın oluo.

eskiden wh corpundayken ben, o wh yi eve uzayını gezen bi süper uzay gemisi olarak görüoduk. Highsec statici vardı çünkü =). bigün forge dasın ertesi gün heimatarda

ha bu arada hybrid polimer için bi spreadsheetim vardı, yarım gun mesaı harcamıştım lol ona.

baya bişi vardı içinde, hem o karışıklık + hem 0.3 aşşasında olması yüzünden karlı olabilir o meret.
Sosyal ağlarda paylaş

yanı ben ılgılenırım, beraber girelim falan diyen 3-5 kişi varsa,

spreadsheetleri hazırlarım
gemi fitleri yaparım
pos setuplarını dizerim
( en sevdiğim şeler )
wormhole u bulurum beleşe
oyuna girdikçede scan yaparım
haulda yaparım

karakter daha çok indy zaten.

ama aktif olarak çok oynayamam =)

bu şekilde yapabilirsek, herkes güzel kazanır. ( alt karakterler olsa kimsede mecbur kalmaz içerde yaşamaya )
istila tehtidi az
geliri çok
Sosyal ağlarda paylaş

T3 uretimi bayaa bi skill istiyo, requirementleri da genellikle t2 invent icin gerekli olanlar, ben daha science 5 kasiyorum yaw:) (pe5, mass production 4)
Bu halimle wh ye girersem cok guduk kalirim. Belki sadece mining yapabilirim oda sikintidan oldurur beni.

Eger dert para ise trade aylik 50-60m degil 50-60b bile kazandirir. bu industry karakteriyle yeni acilmis hali ve 10m sermaye ile sadece trade 1b yapmistim 1 ayda.

Ben ne uretiyorum. karli olarak ne bulursam;
https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&t=63663&find=unread
basliktaki program tum item fiyatlarini market sitelerinden indirip, tum blueprintleri getirecegi kara gore siraliyor.Kendi skillerine gore maliyet-durumunu tek tek gosteriyor. Bundan musait olanlari secip, tercihim bi market hubda inceliyorum, mesela gunluk satis miktari, kac tane satici var, hangi araliklarla fiyat update yapiliyor vb. Gerisi hammaddeyi alip uretip ertesi gun pazara sunmaya kaliyor.

T1 de haliyle karlar dusuk, ama uretip markete sell orderlari doldurdukca belli bir surekli isk akisi olusuyor. Bir haftalik cabayla 300m sermaye (hepsini kullanmadim bile) al uret sat sistemiyle 1.3b degerinde asset alip satmisim.

Wh isi oldukca fazla getir gotur isi barindiriyor, skilleri de cabasi. Ayrica polimer disinda tamami high secde yapilabilir birsey.

Sirf heyecani icin( varmidir ki bilmiyorum) wh dusunulebilir yoksa gerisinin artik eskisi gibi karli oldugunu sanmiyorum. Market oyle acimasiz ki en son darphane gibi para basilan FW gelirini bile yemis bitirmis (bana anlatilana gore)
Sosyal ağlarda paylaş

oy markette o kadar kar etmek yetenek işi :). ben pek beceremiorm.

hybrid polimer aslında, yani şimdi açıp bakmak lazım ama epey karlıydı zamanında. Gerisi evet baya skill istiyor.

t1 üretiminde ki kar akışı iimiş, ben hep ufak marginlerle ediodum.

şu markette nası bu kadar kar ediosunuz ya
kanatlarının altına girebilirim ^^
high sec her türlü daha rahat zaten
Sosyal ağlarda paylaş

marketle oynama isi baslibasina ayri bir oyun. en cok tavsiye edilen, arastirmayi iyi yaptikdan sonra belirledigin itemlari kucuk market hubda sell ordera koymak. tek bir stationda buy/sell orderla zamanini gecirende var.

Benim onceden yaptigim; yapabildigim kadariyla alicisi-saticisi olan tum itemlari kendim tarayip sonra elimdeki market exportlar ile trade route bulmakti. Orderla ugrasmadan ucuza alip regionlar arasi istasyonlardan ucuza direk alip pahaliya hemen satmak.
Bu ise niyetlenmek isteyenlere tum ayrintisi ile otomatik market taramasi nasil yapilir anlatabilirim. Oyun penceresinin bile aktif olmasi gerekmiyor. Tamamen ccp kurallarina uygundur. makro degil.

T1de mesela item basina kar miktari 100k ama uretim cycle suresi dusuk, saatte 10 tane uretebiliyosun diyelim buda isk/hour=1m yapar, bunun gibi 10 tane item uretince ve full time uretim yaptigini varsayarsak, gunluk gelirin 240m.
Bunu pazara sell ordera koyup satilmasini bekleyince o 240m kar eline gecmiyor tabi, diyelim 5 gunde satildi tamami; gunluk 48m. Sen o 5 gunde uretime devam edip baska itemlardan urettin ve markete koydun surekli, ayni surede satilacagini varsaysak gunluk isk akisi sadece kar olarak 240m yine.
Bu uretim zinciri tamamen perfect sartlar ile gerceklesir ancak, mutlaka aksakliklar olacaktir ama 100k karli item icin bile potansiyel acisindan oldukca iyi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu son paragrafta yazdıklarını yapıyodum bir ara jitada aynı yöntemle ama bi çişe gidip gelene kadar 10 order update ediliyordu üstüme qq

Ama şansın varsa, yani kısa sürede alıcı bulabiliyosan ve özellikle maden fiyatlarını iyi takip ediyorsan, ucuz yerlerden toplayıp seri üretime geçebiliyosan çok güzel para gelişi oluyor.

Hamallığı çok tabi. Her gün bir ekonomist gibi ileriyi görüp bir istatiskçi gibi yorumlayıp, bir muhasebeci gibi hesap kitap yapıp bir kamyoncu gibi kamyon(!?) olmak gerekiyor. Bir süre sonra iş olmaya başlıyor o yüzden tadında bırakmak gerek veya bu yetenekleri gerçek hayatta sergilemek gerek. :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...