Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Thunder

Exodous

Öne çıkan mesajlar

said:
For the more tech-savy among you, there is now a new option in the launcher enabling you to use a 'Release Candidate' or 'RC' version of War Thunder. In effect, this means that you will be able to try out many of the latest client-side changes planned for the incoming regular update in War Thunder, while still playing normally on the live server.
Sosyal ağlarda paylaş

spg dediğin tank destroyerse sovyet olanlar kağıt gibi (onların dangozluğu) ama almanlarda oyunun en ağır zırhlı olanlarından var. özel yapılacak birşey yok zaten ucuz malolsun ve büyük silah düşük profilli araçlara takılsın, pusuya yatsın diye yapılan taretsiz tanktı onlar.
Sosyal ağlarda paylaş

tank olayına yeni girdim almanlarla
bugun 2 maç attım ikisinde de tek tankımla açık ara farkla 1. oldum

oynayan varsa aktif olarak eklesin beni steamden ( http://steamcommunity.com/id/mulgear/ )

tank olayına girer miyim bilmiyorum
daha yeni t3 bomber açtım bi tane crew traininge param yok ama =((
t3 fighterlarım var amerikanlarda
dövüşelim cenk edelim
arada premium da alıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
ikisi de ama tank daha iyi.

gemileri beklemeyin daha 1+ yıl.

maus tam "gel beni bombala" tankı olarak konmuş, 1dk geçmeden patlar. br8'de ruslara da apcr ve apcbc verince herkes 220-250 penetration oldu zaten.

iyi ki başka oyunlara geçtim, hala ufolar kalkmamış tank savaşlarından. bütün forum ağlama duvarı aylardır. tam dangalak bu adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

tank %1000 daha taktik, harita kullanımı, tankın hareketi düşmana açılandırması, ateş ve hareketi uygun kombine etme, bunların hepsi takımın gerisi pug iken dahi düzgün olarak uygulanması gereken ve sizi 0:3 geberip çıkanlardan ayıran şeyler. uçak için de yetenek, uçağı düzgün kullanma, manevra ve uygun ateş etmek lazım ama terazide ağır basan belli yani.

zevk kısmı evet kişiye göre değişir ama ikisi de iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce 20 saat kadar oynamıştım uçaklarla ama pek eğlenememiştim. Pozisyon kolla, dal vur. Ne bileyim manevra kabiliyetleri vs. baya sınırlı olduğundan hoşuma gitmemişti.
Ne olur ne olmaz diye twitch de de bir 4-5 saat izlemişimdir fakat yine aynı duyguları hissedince bırakmıştım (geçen sene denemiştim).

Aradan epey süre geçince sorayım dedim. Belki oyun eğlencelidir ben anlayamamışımdır. Yada tanklar eğlencelidir, o yüzden havada eğlenememişimdir. ne bileyim işte :P.
Sosyal ağlarda paylaş

ww2 tank subayıymış gibi yaz panpa. daha taktik dediğin şey düşük tempolu kaplumbağa pvpsi. uçak 1000% skill-based olunca tankçılar daha taktik diye kendilerini avutuyorlar. tankı açılandırıyorsun da uçakla manevra yapmıyor musun. motoru, flapleri ayarlamıyor musun. burstünü reloadunu zamanlamıyor musun. arkadakini öne alamıyor musun. out-turnlemek, stall ettirmek yok mu. barrel roll çekemiyor musun. pus, cursorı yeşil yap, sol tıkladan çok daha öte uçak pvpsi. hayvan gibi durability, overpowered repair. casuallar doğal olarak tank tercih ediyor tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

ya skill-based dediğin şeye karambole dalarsan ihtiyacın var, minimap okuyabilecek göze sahip her insan dal-çık yapa yapa vurur öldürür. azıcık harita gözleyen insan karambole girmez, peşine adam takmaz. o skill dediğin kısma ihtiyaç dahi duymaz. combatında da uçağın neresine sıksan, hangi silahla sıksan er-geç patlıyor hemen havaya uçmamışsa. duyan da simulator oynuyorsun sanacak lol. bitmeyen mermiyle sıkıp düşürüyorsun. bomban bittikçe pegasuslar bomba taşıyor uçağına.

tankta hareket halindeki adama piksel atışı yapman lazım. karşı tarafta 3-4 kişi sana ateş ederken senin optimum şekilde zayıflıklarını gizlemen lazım. yeri geldiğinde mermini değiştirip nokta atışı yapman lazım. modülün kırılıp dakikada bir reload etmeye başladığında hayatta kalman lazım. üç tankla maçı bitirmen lazım, hangarları açıp öldükçe yenisiyle koşmak yok. karşıdaki adama mermin işlemediğinde işleyecek hale getirmek için taktik yapman lazım. "yeşili gör bas" ile olmuyor öyle.

tank ehliyetini çıkar görelim, benim bildiğim senin ehliyet ancak traktörlere yetiyordu ehueh. ben ikisini de dibine kadar oynadım yani, jet hariç gördüm hepsini. onda da hızlanıyor oyun daha instagib sadece. beğenmedin anladık da uçmaya hacet yok bu kadar, uçağa kötü demedik, ikisi de iyi dedik. ha illa birşey demek gerekirse uçak quake, tank rainbow six olur.
Sosyal ağlarda paylaş

ya tepeden dalıyorsun sıkıyorsun ölüyor adam zaten, manevralara ihtiyaç duymak için 500 metrede yavaşlamış ve peşinde adam olması lazım. ha biri dese ki "ben simülatör oynuyorum 200 mermide 5 adam alıyorum" tamam derim eyvallah skill konuşturmuşsun. ama arcane arcade harici oynamayan adam benim gibi. insan ölüyorsa "evet şimdi ölünecek yere gidiyorum büyük ihtimalle ölücem" şeklinde gelişiyor olay. bnz yapacak halde değilsen de araya meat shield adam koyup sonra arkadan dalıp dağıtıyorsun gene.

ama ona da gerek yok, külüstür olmayan uçakla bnz yapa yapa döversin yani birşey yok. duel atmıyor kimse.

neyse ana mesaj uçak skill istemiyor değil de tank oynamadan bilmeden çamurlamak komik.
mulgear6 said:

oyunda hacker filan var mı?
aynı adam 4 kere aynı maçta pilotumu bayılttı ki ilk 2 uçağın pilotunun vitalitysi 45+

bazen de 12-0 giden adamlar oluyo
reportluyorum ama feedback göremedim daha

yapılır 12-0 birşey değil, ben 15-2/3 filan yapıyordum işte biraz şansla. vitality de 20mm cannon mermisi yiyince bağırsakları karında tutmaz, tier 1 ertesinde birşey bekleme çok derim ondan. :)
Sosyal ağlarda paylaş

20mm'likle de denk getirmek mermiyi çok sıkıntı
zaten spam yapsan hemen overheat oluyo cannon, yavaş yavaş bassan 2 mermi atıyo saniyede max
çok zor yani her seferinde denk getirmesi

bi araştırıyım var mı hackleri filan
şu oyunda hack kullanmak resmen acizlik ama

https://www.youtube.com/watch?v=X4W2wY2lcjc şöyle bi video var ama ne kadar dogru bilemedim
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

oyunda hacker filan var mı?
aynı adam 4 kere aynı maçta pilotumu bayılttı ki ilk 2 uçağın pilotunun vitalitysi 45+

bana 500 saatte bir kez denk gelmedi. ama vardır yani niye olmasın. vitality pilotu hayatta tutmuyor. sadece düşük vitalityde, sallıyorum 0-30, pilot çok daha kolay vuruluyor. bir nevi xp sink.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...