Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Thunder

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Certhas said:

yine t 34 yine one shot kill.

tigerI açtım t34 görünce köşe bucak kaçıyorum ben heavy o medium.

bir de t 34 ler çok iyi gizleniyor dibine girene kadar göremiyorsun uzaktan gizlice one shot atınca hiç bir şans kalmıyor.

açılandır tankı, düşman 12'deyse senin tank 10:30'a bakmalı. (tiger komutanı el kitabından bu yazdığım direkt ve optimum açı) uzaktan savaş, yakına gitme. 1km'den savaş mümkünse.
Sosyal ağlarda paylaş

Osirix said:

Suark said:

çok açık verıo olabilirsin biraz daha sakin oyna, en önde koşma felan.

bide tankına göre oynaman lazım cidden, sote tankı var saldır yıldır tankı var.

neyle oynuyorsun? t1 mı tanklar?

t1 alman

oyunun ilk verdiği alman tankı, t1 olup taramalı gibi ateş eden varya. O direk oyundaki en op tank. Ufacık şeyle duvara toslayınca her yerı kırılıo ama adamant basıo her tur. 10+ kill alman işten bile değil, yardır yardır dalıp boşaltıosun şarjörü hehe.

İlerledikçe foslaşıo almanlar, tigerlar falan baya testisli ama.

Wottan farklı olarak oyun biraz daha playera bakıo tanktan zıyade. KV2 yi falan tenzih ediorm, diğerleri aşşa yukarı aynı. Sweetspottan dmg almıcan, adamın zayıfından vurucan tamam. Saçma sapan içerdeki mermiyi patlatıosun tank patlıo felan sdsf

o yüzden şeklini sevdiğin tankı alıver.
Sosyal ağlarda paylaş

"o yüzden şeklini sevdiğin tankı alıver."

garanti üzülürsünüz, söylemeden edemiyorum. üst tier'lere gelmek onlarca saat sürmese deneyin görün derdim ama tavsiyem hedeflediğiniz bir tier ve battle rating olsun, o seviyede kim güçlüyse onunla oynayın. 8 istiyorsanız rus. 6 istiyorsanız alman. vs
Sosyal ağlarda paylaş

spawn olurken tank hangi mühimmat tipinden kaç tane taşıyacak diye slider ile ayarlıyorsun. sonra maç esnasında değiştirmek için numarasına basıyorsun, yüklenmiş olan ateşlenince sonraki onu yüklüyor.

tavsiyem aphe, aphebc, apcbc kullanmaya çalışın. apcr daha iyi deler ama içeride patlamaz. patlamayınca tanklar ölmüyor kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

alman ve rus tanklarının mermi tiplerindede aslında deli gibi ayarsızlık var.

mesela T3 civarı ruslarda BR 350B (MD-8 fuse) ve bir bunun bir düşüğü MD-5 fuse var. karşı tankı delecek zayıf noktalardan attığında %90 1 shot atıyorsun. engine falan denk gelirse direkt yanmaya başlıyor zaten tank.

bunun eş değeri, almanlarda bu kadar zarar verebilecek ve delebilecek BR 350 lere kafa tutacak mermi tipi olarak default PzGr39 var. ama ne yazıkki bu mermı ruslarınki kadar hasar vermiyor. mürettebatın bir kısmı ya da tankın bazı parçaları siyah oluyor. ama ruslarınki kadar 1 shot atabilen bir mermi değil. (içindeki explosive miktarı az biliyorum ruslara oranla).

Tier yükseldikçe, rusların APHE leri iyice çılgınlaşıyor 361 ler 371 ler falan..

almanların tek hoş yanı, APCR PzGr40 ile, 3.7BR girdğin oyunda karşına 4.7 tank gelirse, PzGR40 a geçip en azından düşmanı delebilmeye çalışmak.

ben mi yanlış mermi seçimi yapıyorum almanlarda gerçi bilmiyorum. delebildiklerime pzgr39 la sıkıyorum. delemeyecek gibiyse 40 a geçiyorum. ne yaparsam yapayım rusların md 8 fuse mermileri kadar hasar veremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Almanlarda panther 2 dışında fulledim tech tree, ruslarda da tier 3 e geldim ama çok zevksiz geliyor ruslar oynayasım gelmiyor.

Arcade oynamadım hiç sadece RB ve SB. Ama birtürlü almanlarda aldığım zevki vermiyor ruslar. Hız dışında doğru dürüst tanklarının hiçbir karakteristik özelliği yok, ne topları, ne zırhları birşeye benziyor.t44 ve t54 açıldığında birşeye benzeyebilir ruslar ama hiç kasasım yok onlarada.

Almanlar da sadece tier 5 maçlar sıkıntı, onda da MM saçmalıyor genelde. Tiger 2 H ve ferdilerin karşısına t54 ve is4 dolduruyor araya da 1 tane jagtiger serpiyor ki onuda patlatması zor değil. Yakından gördüklerinde hep alt eğime sıkıyorlar, en azından bana öyle oluyor. Şu oyunda en zevk aldığım tank jagdpanter, tam bir mühendislik harikası sfsdfa. Başka hiçbir tankdan alamadım aynı verimi.
Sosyal ağlarda paylaş

jagdpanther 1.43 öncesi buglıydı sanırım, aynı alete 11 kere sıktığımı hatırlıyorum kingtiger ile patlatana kadar. delen mermiler öldürmüyordu. tam ben satın aldım, yama geldi ve fixlendi işte bahtsızlık. öncesinde ölümsüz gibiydi, şimdi zırhı yetmiyor çat ölüyor hemen. zırhın açısı, profilin küçüklüğü filan çok güzel ama zırhı ince kalıyor o seviyede.

is4 wot'takinden bile op burada ya, orada penetrasyon değerleri çok rng olduğu için sıkıp sıkıp dmg veriliyordu da burada her tarafı kıpkırmızı sürücüsünün kafası çalışıyorsa açılandıracak kadar. ben önden savaşırken biri poposuna sıktı da öyle öldü bir tane, hala öldürebilmiş değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

karakteristik bakıosan baba KV2 var. Baya karakterıstık tank yanı, çok denyo bi alet.
Bak listeliyorum

Eksileri
- Yavaş
- Kocaman
- turret dönmüyor
- 45 saniye reload time ı var
- Topun dikey açısı çok dar aşşaya inmio o boru.

Artıları
- nerdeyse herşeye tek atıo

:). Baya eğlenceli tank, kafa kafaya giremionda ortama, orta menzilden çıkıp sıkıp geri kaçmaca, böle sote yapmaca felan çok iyi. Dan dun patlatıosun herşeyi, zırhı diğer kv lerden daha ıı sanırımda kocaman olması ve dıger eksıler buyuk handıkap. Ama baya karakteristik tank yani.

Bide ben IS-1 de acı çekiyorum şu anda, DÖNMÜYO tank. neden böle yapmışlar anlamadım da t34 serisine dönücem sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

152mm filan hariç he genelde anlamsız, düşük tierlerde 122mm he iş yapabiliyor gerçi med tanklara karşı.

şu ufolarla ağzına ettiler oyunun, kaldırılması gerek acilen.

bu part ve yangın söndürücülerin de bedavaya olması lazım, saçmasapan. min 40 maç filan istiyor tamir parçaları resmen gold tuzağı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...