Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Thunder

Exodous

Öne çıkan mesajlar

bikac bişi daha srıym bari, ammo fark ediyomu ediyosa nasıl ediyo? pack pack bu ammolar heposinin icinde aynı ammolar var tooltiplere göre. bide bombalarken, düz kac kilo bıraktığımammı bakıyım base bombalarken, yoksa bomba büyüdükce dahamı fektif oluyo? 2x250 kg 12x50kg'den iyimi mesela?

ha bişi daha, il2 ve dive bomberlarda beli bi mesafedemı bomba indicatorı cıkıyo yoksa dalarkenmi bomba nanesi cıkıyo?

ha bide 800m ustu rangfe varmı
Sosyal ağlarda paylaş

sovyet t2 lag3, la5 var. bi de cannonlı ishak var ama o çok ters yerde. yaklar dandik t2'de. ama t3'de güzeller o yüzden açmak isteyebilirsin.

bombada toplam kilo aynı olunca damage nasıl farklılık gösteriyor bilmiyorum. ground target (tank gemi vs.) bombalarken x2 bomba kötü birşey. malum daha hafif bomba da aynı işi görüyor.

her uçakta belirli mesafe ve uçağın eğimine göre çıkıyor. diverlarda dalarken çıkar yani. bomber değilse de alçakta çıkar.

range derken bomba atma mı silah için mi?
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.kotusozluk.com/img/2012/06/semih-cumhuriyeti_1340669121.jpeg
kaç kilo olursa olsun betona atın. (:P)

şaka bir yana evet büyük bombalar daha çok hasar veriyor üslere. tall boy bırakıp yokediyor lancaster filan.

ammo da çok fazla farkediyor. air target ve ground target adları üstünde. air target yoksa general purpose/omni kullanmak lazım havay karşı.
Sosyal ağlarda paylaş

silahta tutturursan vurursun. yüksek kalibre ile 1km+ yapılan vuruşlar var. yapan yapıyor:

http://www.youtube.com/watch?v=09aavZnZvik

ammo herşey. modificationda ammo upgrade tavsiye ederim.

modification ekranında ammo çeşidine mouse over yapıcan. orada

mermi-tipi/mermi-tipi/mermi-tipi/mermi-tipi/mermi-tipi

diye neyi attığını gösteriyor. önemli kısım bu. kategori olarak tracer yazar mesela ama bir uçakta tracer atar, öbüründe incendiary tracer atar. birinde döngüde 1 tane tracer mermisi vardır, öbüründe 2 vs.

mermiyi uçağa göre seçiyorum. her tip uçakta kullandığım çeşit farklı. bazen kalibre aynı olsa da silah modeli farklı oluyor. o zaman farklı mermi tipi geliyor.

DPS tutacaksak stealth çünkü içinde tracer yok. :P air targets ve high-explosive yazanlar genel olarak iyiler ama onlar her uçakta yok.
Sosyal ağlarda paylaş

high explosive ve türevleri uçaklara, armor piercing yer hedeflerine karşı iyi. genel kural olarak seçeceğin hedeflere göre seç cephaneyi. ikisi birden tracer'la karışık oluyor genelde default mermi ve performans da aynı şekilde düşük. jack of all trades gitmemek lazım upgrade açılınca.
Sosyal ağlarda paylaş

anladım şmid benim kanatlar naden pıtır pıtır kopuyomus, cünkü herkezin kanatlar kopuyomus...
bende işte acım cok parelel o yüzden mermi boylu boyunca geciyo falan diye şey ediyodum.

bu arada adamlar wot' gibi düzgün bi interface kasıp yazmamıs bu özellikleini silahların. 18. yuzyıl savas gemisi gibi kac kilo metal sıktığımızamı bakıyoruz kabaca ne kadar iş yaptığını anlamak icin silahların.

keşke bu kadar ucuz upg acılma ve her ucağın34292893 modeli koymaktansa parcaları daha zor acılır ama anlamlı hale gelir yapsalarmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
keşke bu kadar ucuz upg acılma ve her ucağın34292893 modeli koymaktansa parcaları daha zor acılır ama anlamlı hale gelir yapsalarmış.

t2'de bir uçağın bütün modlarını açacak kadar puanla t3'de en alttan 1-2 parça anca açıyorsun. fikrin değişir yani.

şu sense of progress kadar nefret ettiğim birşey yok. grind, meh.
Sosyal ağlarda paylaş

ruslar her tierde all-around güçlü fighter olarak. wot gibi rus oyunu işte tankları da öyle olur gene çıktığında.
Cuce said:

18. yuzyıl savas gemisi gibi kac kilo metal sıktığımızamı bakıyoruz kabaca ne kadar iş yaptığını anlamak icin silahların.

kaç kilo metal sıktığın geri tepmenin uçağı ne kadar yavaşlatabileceğini kestirmen için yazılmış.

tier 4'e filan geldiğinde zor açılıyor zaten upgrade. :p bu gene son yamadan sonra azaltılmış hali.

repaired wings filan gereksiz işte o tarz şeyler, tarihe uygun silah ve motor yükseltme olayları olsaymış yetermiş. ama o zaman da premium satabilmek için nedenleri azalır işte heh.
Sosyal ağlarda paylaş

janis said:

American kastım am pişmanım biraz. Diğer ülkelerin aynı tierlerine baktığımda, onlara göre sönük kalıyorlar.

dostum bende ilk başlarda pişman oldum gibi ama jetler açılınca telafi ediyomuş oyun :) en iyi jetler amerikada çünkü oyunda ki.. ama oraya kadar kasacak sabır lazım ben açmak üzereyim t4 ün sonundayım şu an bir uçak kaldı sadece t5 e ..
Sosyal ağlarda paylaş

mig 15 ve meteor serisi daha iyi olması lazım okuduklarıma göre. sabre filan hala 6x 50cal kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam, ancak en son jette 20mm vardı değişmediyse. tier 3'de demode olan silah setup'ıyla tier 5 jet savaşına girdiğimi hayal bile edemiyorum doğrusu. :/

şimdi bakamıyorum ama sen bakarsın oyun içinden seçilebilen silahlara son jetlerdeki. 20mm autocannon altı kalibreler jet savaşında kurusıkı gibi kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

rusların abartıldığı kadar imba olduğunu düşünmüyorum. uçaklar tarihteki gibi yapılmış olmayabilir, onu ben bilmem zaten. o yüzden oyun içi denge olarak kıyaslıyorum. t1-2'de imbalar o kabul ama oralar leveling kısmı sayılır. hatta t1 tutorial :P t5 görmedim onu bilemicem. önemli olan t3-4. orada da alman üstünlüğü var. gerçi her ne kadar birkaç modeli patato olsa da spitfire'ın turn yüzünden gözümde yeri ayrı. turn olmadan tom cruise gibi hissedemiyorum sdf.

216 saat oynamışım daha jetim yok. (gerçi ben birden fazla ülke ile oynuyorum ve şu an research daha kolay)

Cuce said:

yak-9k bildigin rail gun cat cat kopyuyo kanatlar

bunu sevdiysen çok net amerikan oyna bence. t2-t3 epey bir rail gun uçağı var. cobralar, 37mm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...