Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gece yarısı ölüm ve cenaze işleri?

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Ya öncelikle bizden değil onu diyelim de,

kuzenlerde kalıyorum, işte bizim apartmanda 3 kat altta apartman inşaatından beri bizim ailelerle birlikte yaşayan yaşlı amcalardan biri kalp krizi geçirip vefat etmiş. Yaklaşık 1 saat kadar önce, belki daha az.

Her neyse biz duymadık, ambulans falan gelmiş. Kuzenim üst katta uyumaya çalışırken bağırışları vs. duymuş geldi alt kata duymuyor musunuz diye. Baktık camdan polis arabası var sadece, diğer kuzenlerim aşağıya indi merak etti ne oldu diye de orada olay anlaşılıyor.

Konuşmuşlar, ambülans gelmiş bakmışlar ölmüş demişler. Rapor yazmışlar cesedi orada bırakıp gitmişler. Polis geliyor, biri korktuğu için içeri bile girememiş. Diğeri yardım için giriyor akrabalarından biriyle içeri taşımışlar. Bu arada direk daire girişinin önünde vefat etmiş. Su içmeye mi ne kalkmış herhalde neyse.

Şuan polislerde gitti. Evde cesetle tek başına kaldı karısı ve sonradan gelen akrabaları,

Ambulans yapacak hiçbir şeyimiz yok diyip bırakıyor. Kaldırmamışlar bile, cesedi alıp morga falan götürmeleri gerekmiyor mu ya?

Polis cenaze işlerini arayın gelip alsınlar falan demiş galiba, onlarda yatağa taşımaktan başka birşey yapmamışlar.

cenaze işlerini mi aramak gerekiyor yoksa ambülansın yaptığı şey hayvanlık mı? garip ya, dedemler falan hep uyuyordu üst katta üzülecekler onlarda şimdi :(
Sosyal ağlarda paylaş

ben biliyorum mevzuatı başıma geldi.
öncelikle adli olmayan ve otopsi gerektirmeyen hiç bir ceset morga alınmaz.ambulansın yaptığı doğru.
sabaha kadar beklicekler ardından cenaze işlerini arayıp araç isticekler 1 saat içinde geliyor.
daha sonra cesedin refaketçisi ile cenaze işleri falan filan merkezine gidiyor.orda yıkıyorlar.yıkarken senden bir kaç şey istiyorlar.hemen mezarcı esnafı var oralarda alıyosun.
gömülceği tarihi bildiriyosun ,ceset onlarda emanet kalıyor.
veya memelektine gömülcekse gerekli ilaçlama yapılıp cenaze sana veriliyor.mezar olayını bilmiyorum ama o aştaki kişiler mezarlarını genelde önceden alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

2.5 yıl önce annannem ölmüştü sabaha karşı. ambulans falan değil, belediyeyi arayın demişlerdi. gittik belediyeye, ölümüz var dedik. tamam dediler, eve bir doktor geldi, ok dedi. sonra cenaze arabası gelip aldı. cenaze arabası da gelip almadı, biz indirdik hatta 8 kat, merdivenden.

bir de tanıdık ölmüştü. benzer bir durum, fakat doktor rapor yazamam demiş. çünkü yatakta değil yerde ölü bulunmuş. polisin gelip normal ölüm olduğuna dair rapor tutması da gerekiyordu. evet çok saçma...
Sosyal ağlarda paylaş

iarwain said:

ben biliyorum mevzuatı başıma geldi.
öncelikle adli olmayan ve otopsi gerektirmeyen hiç bir ceset morga alınmaz.ambulansın yaptığı doğru.
sabaha kadar beklicekler ardından cenaze işlerini arayıp araç isticekler 1 saat içinde geliyor.
daha sonra cesedin refaketçisi ile cenaze işleri falan filan merkezine gidiyor.orda yıkıyorlar.yıkarken senden bir kaç şey istiyorlar.hemen mezarcı esnafı var oralarda alıyosun.
gömülceği tarihi bildiriyosun ,ceset onlarda emanet kalıyor.
veya memelektine gömülcekse gerekli ilaçlama yapılıp cenaze sana veriliyor.mezar olayını bilmiyorum ama o aştaki kişiler mezarlarını genelde önceden alıyor.

heh sağol, cenaze işlemlerini biliyorum ya ben ekim ayında babaannem vefat etmişti oradan biliyorum. Hastanede ölmüştü o gerçi, oradan gelip almışlardı vs. neyse

benim merak ettiğim sabaha kadar bekleme kısmıydı. Ne bileyim evde cesedin durması sabaha kadar kötü birşey ya. İrkildim :(

Hastanede ölüm en iyisi gibi bu durumlarda, evde böyle bir durum ile karşılaşsam katlanamam sanırım :(

Neyse polis onlara söylemiştir bu işlemleri kesin, bizlik bir durum yok rahatım da merak ettik sadece ev halkı olarak sdfadfd
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...