Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

'Bediüzzaman Dede'yi çok seveceksiniz

fenn

Öne çıkan mesajlar

Sevgili çocuklar ''Bediüzzaman Dede'' yi tanıdıkça siz de çok seveceksiniz.

Hüseyin Saka'nın haberi

Yazar Yılmaz Dinç’in Nesil Çocuk Yayınlarından çıkan "’Bediüzzaman Dede’’ kitabının tamamı renkli ve resimli. Bir evi, bir ailesi ve çocukları olmadığı halde tüm çocukları kendi çocuğu gibi sevip onları görünce durup başlarını okşayan ve çocuklar tarafından Bediüzzaman dede diye çağrılan büyük âlim Said Nursî'yi çocuklara anlatan hikaye kitabı okuyucu ile buluştu.

Eğer çocuğunuz varsa veya anne ve baba adayı iseniz. ‘’Bediüzzaman Dede’’ gibi örnek bir insan, nazik, kimseyi kırmayan, dürüst ve hiç yalan söylemeyen, hayvanlara karşı şefkat duyan, onları seven ve koruyan, çalışkan, boşa vakit geçirmeyen, hafızası çok güçlü olan bir defada okuduğu şeyi anında ezberleyen, çok zeki, çözemediği problemi olmayan bir çocuk yetiştirip büyütmek istemez misiniz?

Tüm anne ve babalar hangimiz bir çocuk kadar çok sevebilir, sevilebiliriz. Ya da onun kadar çevremizden etkilenebiliriz? Hiç düşündünüz mü?

Yılmaz Dinç, çocuklar için kaleme almış olduğu kitabında ‘’Bediüzzaman Dede’’ nin soy ismi niçin Nursi olduğunu, Peygamber efendimize rüyasında ne söylediğini, Peygamber efendimizin ne cevap verdiğini, Rus komutana niçin ayağa kalkmadığını, ellerindeki kelepçenin nasıl açıldığını, İngiliz sömürge Bakanı’nın sözlerini gazetede okuyunca ne söylediğini, yazmış olduğu kitapları niçin ücretsiz dağıttığını, günde kaç sayfa Risale-i Nur okuduğunu, Bediüzzaman lakabını kim verdiğini, açmak istediği üniversitenin adının ne olduğunu, İstanbul’da kaldığı hanın kapısına ne yazdığını, vb. sorulara otuz iki başlıktan oluşan hikayeleri ile “Bediüzzaman Dede” kitabında cevap veriyor.

Çocuk için hazırlanan Bediüzzaman Dede kitabını 444 24 14'ten isteyebilir ya da internet üzerinden www.kitapokusak.com'dan alabilirsiniz
http://www.moralhaber.net/kitap/bediuzzaman-dede/
Sosyal ağlarda paylaş

aklıma bu geldi nedense

1300 Gramla Yakalandı!
http://dl0ij395r3juy.cloudfront.net/cdn/farfuture/rr16WpV30jAibsMU8QlKKfWKqpkgAcpZXxb8rt83rrM/mtime:1356588666/sites/default/files/styles/large/public/field/image/koksal_ergur_uyusturucuson.jpg

“Leyla ile Mecnun” dizisinin Ak Sakallı Dede’si ünlü oyuncu Köksal Engür, eşi Jale Engür ile birlikte uyuşturucu ticareti suçlamasıyla gözaltına alındı. Ünü oyuncunun evine yapılan aramada 1300 gram esrar ve hassas terazi ele geçirildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu koymamışlar

mucize

bediüzzaman yolda yürürken iki asker atatürkçü kollarına yapışır, bediüzzaman'ı paşa'nın huzuruna götürür. paşa bediüzzaman'ı bir elinde kuran-ı kerim, diğer elinde silah ile karşılar. bediüzzaman'ı biraz süzdükten sonra kuran-ı kerim'i yere bırakır, konuşmaya başlar, ''efendi!'' der. ''şimdi bu yerdeki kuran'ın üzerinden atlayacaksın.'' ''atlamazsan sana yapacağım şeyi doğru tahmin edersen, seni vurmam. aksi halde seni vururum''

bediüzzaman paşa'nın tüm bu dediklerini gülümseyerek dinler. paşa kelamını bitirip ortalığa bir sessizlik çökerttiğinde de sözü alır, der ki ''beni vuracaksın'', yine gülümseyerek. paşa ''ala'' der. ''artık seni vurmazlık edemem. çünkü o zaman yanlış tahminde bulunmuş olursun, ben ise sana eğer yanlış tahminde bulunursan seni vuracağımı söylemiştim''

bediüzzaman yine söz alır. gülümseyerek ''tam aksine'' der. ''beni vuramazsın, çünkü eğer vurur isen doğru tahminde bulunmuş olurum. doğru tahminde bulunursam beni vurmayacağını söylemiştin''

paşa bu cevap üzerine küplere biner, öfke içinde kalır. o sinirle silahını bediüzzaman'a doğrultup tetiği çeker. ama, ne olur? yahut ne olmaz? silah ateş almaz. paşa dener, dener, bir türlü ateş etmeyi başaramaz. bediüzzaman gülümseyerek yerdeki kuran-ı kerim'i alır, üç sefer öpüp alnına koyar. mekanı terk ettiğinde paşa ve yanındaki atatürkçüleri bir de bakarlar ki bediüzzaman'ın kuran-ı kerim'i yerden aldığı noktada bir lale bitmiş. paşa bahçıvanlarını çağırtır, laleyi kestirir. ertesi gün bir de bakarlar ki aynı yerde iki tane lale bitmiş! bu olaya sinirlenen paşa bir daha bakmamak için atatürk orman çiftliğini kurdurtur, o, yerlere konmuş kuran-ı kerim'in durmuş olduğu noktadan her yere bitkiler yayılır. fakat çiftlik tezgahıyla bu mucizenin de üstü örtülmüştür

velhasıl resmi tarihte geçmeyen mucizelerdir bunlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

Şunu koymamışlar

mucize

bediüzzaman yolda yürürken iki asker atatürkçü kollarına yapışır, bediüzzaman'ı paşa'nın huzuruna götürür. paşa bediüzzaman'ı bir elinde kuran-ı kerim, diğer elinde silah ile karşılar. bediüzzaman'ı biraz süzdükten sonra kuran-ı kerim'i yere bırakır, konuşmaya başlar, ''efendi!'' der. ''şimdi bu yerdeki kuran'ın üzerinden atlayacaksın.'' ''atlamazsan sana yapacağım şeyi doğru tahmin edersen, seni vurmam. aksi halde seni vururum''

bediüzzaman paşa'nın tüm bu dediklerini gülümseyerek dinler. paşa kelamını bitirip ortalığa bir sessizlik çökerttiğinde de sözü alır, der ki ''beni vuracaksın'', yine gülümseyerek. paşa ''ala'' der. ''artık seni vurmazlık edemem. çünkü o zaman yanlış tahminde bulunmuş olursun, ben ise sana eğer yanlış tahminde bulunursan seni vuracağımı söylemiştim''

bediüzzaman yine söz alır. gülümseyerek ''tam aksine'' der. ''beni vuramazsın, çünkü eğer vurur isen doğru tahminde bulunmuş olurum. doğru tahminde bulunursam beni vurmayacağını söylemiştin''

paşa bu cevap üzerine küplere biner, öfke içinde kalır. o sinirle silahını bediüzzaman'a doğrultup tetiği çeker. ama, ne olur? yahut ne olmaz? silah ateş almaz. paşa dener, dener, bir türlü ateş etmeyi başaramaz. bediüzzaman gülümseyerek yerdeki kuran-ı kerim'i alır, üç sefer öpüp alnına koyar. mekanı terk ettiğinde paşa ve yanındaki atatürkçüleri bir de bakarlar ki bediüzzaman'ın kuran-ı kerim'i yerden aldığı noktada bir lale bitmiş. paşa bahçıvanlarını çağırtır, laleyi kestirir. ertesi gün bir de bakarlar ki aynı yerde iki tane lale bitmiş! bu olaya sinirlenen paşa bir daha bakmamak için atatürk orman çiftliğini kurdurtur, o, yerlere konmuş kuran-ı kerim'in durmuş olduğu noktadan her yere bitkiler yayılır. fakat çiftlik tezgahıyla bu mucizenin de üstü örtülmüştür

bu ne lan ahhahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

Masakari said:

Şunu koymamışlar

mucize

bu ne lan ahhahahahah

OHAHAHAHAHAHAHHAHA MASTERPIECE
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...