Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anadolu Efese gizli kamera sürprizi

paspatur

Öne çıkan mesajlar

sırf kokudan anlaşılıyor yada ben anlıyorum, bira da şarap gibi ayırt edilebilir tadı, kokusu olan bir alkollü içecek küçümsemeyin lan!

mesela miller ve peroniyi yan yana koysalar tatmadan ayırt edemem ikisinin kokusu birbirine çok yakın

ha iki bira içtikten sonra farkeder mi? etmez, sonrasında her türlü alkoldür ama böyle yemek yerken film izlerken keyfimle içeceksem içmekten zevk alacağım şeyi seçiyorum burada renkler ve zevkler giriyor işin içine

efesin tadında son 4 senede bariz bir değişim oldu hani tuborg golddan önce sadece kırmızı tuborg içerdim hani kafa yapsın ortama akalım diye ki bana hiç gitmeyen bir biradır tadı daha acımsı geliyor

bomonti de ilk içtiğimde daha tatsızdı su gibiydi bir süre önce içtiğimde tadının düzeldiğini farkettim ki efesle çalışan yerlerde birazver/birahi/vs sipariş verilmeyecekse bomonti istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Lectre said:

hani bomontiyide üreten efes sonuçta onda şurup varsa bundada var.

savlarınızın arkasında biraz mantıklı durun ^^

ne alakası var, 10'dan fazla bira üretiyor efes

ee birine şurup koyup birine gerçek şeker mi koyuyor?

hayır otomotiv ortaklığı falan değil bu, sadece içindeki malzemelerin oranları farklıdır. ki 10 bira üretmesi 10 tane eşsiz şey yarattığından değil, pazar payını artırmak için, ilkokulda öğretiyorlar bunları.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

ee birine şurup koyup birine gerçek şeker mi koyuyor?

hayır otomotiv ortaklığı falan değil bu, sadece içindeki malzemelerin oranları farklıdır. ki 10 bira üretmesi 10 tane eşsiz şey yarattığından değil, pazar payını artırmak için, ilkokulda öğretiyorlar bunları.

Merhaba ben becks'in sahibiyim.

Evet, biramızın türkiye'de üretimini efes yapıyor. Farkında olduğum üzere marka değerimizi hiçe sayarak başka formüller kullanıyorlarmış. Ama bu bize daha çok para kazandırıyor. Onlar mutlu biz mutlu. Yemişim ürün kalitesini. Umurumda değil, nasıl olsa otomotiv ortağı değiliz ki dandik üründen kaza falan yapsınlar, insanlar ölsün. Altı üstü tadı kötü falan olur işte. Türkler bir halt anlamıyor biradan nasıl olsa.

M.Becks - CEO, Sahip
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Cidden anlamanda problem var.

Efesin ankara fabrikasına giden biri olarak process'lerin kontrol edildiği odadan şemalara kadar her şeyi gördüm. evet efes kendi birasına pirinçten geleni koyarken ürettiği bomonti, mariachi, miller ve yığınla diğer biraya kaliteli şeker kullanıyor.

abi o zaman gerçekten garipmiş, hiç benim düşündüğüm gibi değilmiş. saol bilgi için.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Efes'in pirinç'ten glikoz edip onu kullanması tamamen pazarlama işte.

Yıllarca insanların damak tadına işlenmiş, mümkün oldugunca ucuza imal edip içiriyorlar kendi biralarını. Onun dışında Miller'ı, Mariachi'yi falan da Efes üretiyor zaten, adamların kaliteli şeker kullanıp kendi ürettiği diğer markalarla yarışmak gibi bir politikası yok. Türkiye pazarında neredeyse 90%'a ulaştılar zaten
ne %90 i abi
sallamayin bilmeden
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...