Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anadolu Efese gizli kamera sürprizi

paspatur

Öne çıkan mesajlar

said:
EFES PİLSEN'DE
GLİKOZ ŞURUBU KULLANIYOR MUSUNUZ?

40 yıllık Efes Pilsen lezzetini tamamen doğal hammaddeleri bira ustalığıyla kusursuz bir oranda birleştirerek oluşturuyoruz. Sevilen lezzetimizin sırlarından biri de şeker pancarından elde edilen doğal şeker.

TÜBİTAK ve Alman VLB laboratuvarlarının raporlarına göre içtiğiniz Efes Pilsen'deki şeker oranı “On Binde Üç”. Yani içtiğiniz bir şişe birada bir bulgur tanesinden daha az. Türkiye bira pazarının %99'unu oluşturan Lager tarzı biraların hepsinde de benzer oranda şeker bulunur.
Sosyal ağlarda paylaş

Efes'in pirinç'ten glikoz edip onu kullanması tamamen pazarlama işte.

Yıllarca insanların damak tadına işlenmiş, mümkün oldugunca ucuza imal edip içiriyorlar kendi biralarını. Onun dışında Miller'ı, Mariachi'yi falan da Efes üretiyor zaten, adamların kaliteli şeker kullanıp kendi ürettiği diğer markalarla yarışmak gibi bir politikası yok. Türkiye pazarında neredeyse 90%'a ulaştılar zaten
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

goldbaren kadar sert durmuyorum efese karşı ama evet bildiğin glikoz şurubu kullanıyor adamlar bariz bir tad farkı oldu son 2-3 senede tuborga geçtim o yüzden

eskiden kokusu da daha iyiydi, efes üretümü olarak bi bomonti bir de becks iyi işte

hoş arada yeni bir ürün çıkamışlar da denemedim henüz

tekrardan esas şekere dönene kadar tuborgcuyuz

efes bira sevmeyeni anlamıyorum ben
2 sene önce tuborg görünce lan ucuz bira diyen adam bunnar
neyse
içmeyn
ben içiyorum sizin yerinizede
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

efes şişelerinden öğrenci evi heykeli yapan bir arkadaş herhalade. zoruna gitmiş.

kusura bakmayın efes pazardaki en kötü bira. içene de şüpheyle yaklaşırım...

İçinde İngiltere ve Almanya da bulunan 50'den fazla ülkeye bira satıyor adamlar. Rusya'da fabrika kurdular vs...

Hayır içtiğin şey de bira yani neyin üzerinde elitlik taslıyosun ki?

Hiç de sevmem birayı ama yine en içilebilir olanları Efes üretiyor Türkiye'de.
Sosyal ağlarda paylaş

abi türkiye'de bira yok çünkü. bok gibi pilsner'leri içiyoruz sonra da bira içiyoruz diyoruz. avrupa'da zibil gibi bira çeşidi var...

benim için misal pilsner'ler arasında atla deve fark yok, eksper miyim anasını satayım. bara gidiyorum, ne istersiniz diyorlar, bira diyorum. 50'lik önüme koyuluyor. farklı çaşıt varsa zaten adam söylüyor, bomonti mi hede mi hödö mü diye. ama cidden farketmiyor yani tad olarak. ki iddia ediyorum önüne 30 tane bira koysalar pilsner, ben efesciyim aga, ben tuborg gold'dan başkasını içmem hacı diyen adamlar 6-7. tahminden önce bulamaz hangisinin efes, tuborg olduğunu.

o yüzden, içelim güzelleşelim.:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

Her şeyimiz araklama üzerine kurgulanmış. Ne yazık ki bulunduğum sektörde daha da aşmış bu durum kendini. E tabi adamlar da haklı. Gece yarısına kadar Hürremi izleyip aptallaşan bir topluma bunu olağan dışı bişeymiş gibi yedirebilirsin. Herkes paylaşır, harika bişey gibi izler.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

efes şişelerinden öğrenci evi heykeli yapan bir arkadaş herhalade. zoruna gitmiş.

kusura bakmayın efes pazardaki en kötü bira. içene de şüpheyle yaklaşırım...

yok abi ben alkol tüketmiyorum, hani arada viski içiyorum o.

buda böyle elitim falan diye değil yani sevmediğimden dolayı toplasan 4 ayda bir jack flm alırım yani o kadar. Tüm biraları içtim neredeyse hatta geçen gün arkadaş almış gelmiş efes tadı kötü geldi birden ama önceden böyle değildi zaten ki zamanındada en sevdiğim bira değildi efes. Fakat pazardaki en kötü bira diye kötülemenin lüzumu yok bir marmara, skoll, becks efesten daha kötü bence. becks içenler atarlanacaktır fakat her zaman böyle 2 derecede muhafaza edilmiş becks bulamıyorsunuz, ve öyle olmayıncada gayet tırt.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...